Roger

V60 - ce sa aleg: motorizare, echipare, optionale...etc?

156 posts in this topic

@mAV am pus mai sus pretul, ~690 lei+ TVA .

@Roger, imi pare ciudat ce spui tu, codul 31270582 atat costa poti verifica singur preturile online, iar preturile sunt altele .

Edited by Bogdan G

Share this post


Link to post
Share on other sites

Daca ai magazin de piese online in BE verifica codul pus de mine mai sus, eu nu am o curiozitate atat de mare sa sun in BE si sa intreb un pret.

Ai magazine online unde sunt expuse preturile, in SUA 174 USD, in Germania 130 E .

Este posibil ca la masinile aflate in garantie sau care au sub 2 ani sa fie alte conditii la soft, de multe ori softurile sunt gratis pt ca rezolva probleme la o masina aflata in garantie .

Adica eu ma duc la Volvo si vreau un upodate soft la motor, acesta este pus contra cost iar la tine este gratis pt ca ai masina in garantie .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Este posibil ce spune Bogdan - de fapt pretul sa reprezinte doar manopera - 0.5 // 0.3 ore om. Pentru masina in garantie care ar beneficia in mod normal de update soft gratuit, daca este cazul.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am inteles, posibil sa fie asta explicatia. Merci pentru raspunsuri :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Buna seara,

Azi am fost la un test drive cu D3 Ocean Race. O sa incerc sa nu fac nici un fel de versus cu alte masini pe care l-am avut/condus sau am, pentru a nu crea vreun flame sau polemici.

Mi-au placut:

- tinuta de drum

- franele

- navigatia

- sonorizarea

- insonorizarea

- comportament bun la acvaplanare si accelerare in "baltoaca" (a plouat in timpul drive testului)

- comenzile de pe consola, butoane, etc..

Nu mi-au placut:

- plafonare destul de rapida la accelerare in treptele 1 si 2

- nu-i place deloc subturata: la 40 km/h in tr.3 daca apasam acceleratia, nu foarte brusc, avea lag. Acelasi lucru l-am simtit si la 80km/h in tr. 4.

- pozitia prea inalta la volan cu scaunul dat la maxim in jos.

- stergatoarele scartaiau, inclusiv cel de pe spate (masina avea aprox. 3000.km)

- la fel si geamul de la sofer scartaia de parca ar fi prins vreo piatra.

- prea mult crom la interior iar la exterior, cand ma uitam in oglinda din dreapta, era o "dunga" argintie care se reflecta din ornamentul cromat de pe usa

- portbagajul este mic

- si aici, partea cea mai durereaoasa: nu o pot baga in garaj, pentru ca e prea lunga si nu pot vira in 3 locuri (e o parcare ffff ingusta , la -2)

Week end-ul care urmeaza voi incerca (sper) si D2-ul.

Din pacate nu exista nici un model pe benzina la test drive. O sa incerc la alt dealer, poate am mai mult noroc.

Dupa multe antrenamente si fortat de imprejurari, m-am obisnuit cu dimensiunile masinii si cu frana de mana electrica, asa ca manevrele in parcare nu mai sunt atat de grele.

O poza de aseara:

post-3482-0-87078300-1398414159_thumb.jp

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now