Andu G

Atentie! Clonarea autoturismelor este posibila!

43 posts in this topic

Nasol momentul, cine stie ce caracatita o fi. :confused2:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cineva l-a ascultat pe Adi... :smile:

Inclin sa cred ca omul care a patit treaba asta, nu a vazut jumatatea plina a paharului. :)

Nu am eu bafta sa patesc asa ceva... ca as sti cum sa procedez. :evil5:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Inclin sa cred ca omul care a patit treaba asta, nu a vazut jumatatea plina a paharului. :smile:

Nu am eu bafta sa patesc asa ceva... ca as sti cum sa procedez. :evil5:

EU sincer luam flexul si o decapotam sa poata avea si serii si tot ce vor, sa vedem cine plangea dupa ea.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hai sa ne intelegem putin, masina aia daca este functionala nu a fost furata, C30-ul nu se poate fura decat cu cheia originala .

Mai mult ca sigur masina a fost adusa de dincolo si nu s-a platit taxa de inmatriculare si s-au clonat actele .

Daca nu se gaseste cheia si masina are geamuri antiefractie atunci este mai greu de rezolvat .

Contactul se poate pune cu orice cheie, deci nu e nici o problema sa citesti VIN-ul cu VIDA .

Este clar ca masina era a unui cunoscut al serviceului acela, usor, usor iese la iveala adevarul .

PS> cata minte sa ai sa clonezi o masina atat de rara ? :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

...Pai renteaza sa clonezi...solenze, super nove ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

De unde stia ala sa-si aduca o masina FIX cum trebuia (culoare si model?), mai ales ca nu e Golf 4? De-aia spun eu ca pe fir sunt bagati si baietii cu acces la bazele de date de la Inmatriculari.

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Matrix, cred ca sunt mai multe A4/Passat/Seria 3/Golf 4/Octavia in Bucuresti decat Solenza . C30-ul iti sare in ochi de la o posta fiind si mai rara si avand un design mai altfel .

@Miron pai poti cauta si in baza de date de la asigurari sau pur si simplu poti vedea una pe strada si pe loc iti vin idei . :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mai, nu prea cunosc eu foarte bine culorile. (doar alea de baza) dar mie mi se par usor diferite.

Poate fi si o iluzie optica, apoi, una are proiectoare de ceata, cealalta nu.... (aici nu mai e iluzie optica)

Se mai si exagereaza....

Edited by ValiU

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mai, nu prea cunosc eu foarte bine culorile. (doar alea de baza) dar mie mi se par usor diferite.

Poate fi si o iluzie optica, apoi, una are proiectoare de ceata, cealalta nu.... (aici nu mai e iluzie optica).

Poate sa fie si de la murdarie! Una este curata, cealalta nu! Si masina murdara nu are scris pe spate C30 si 1,6 D :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aia o fi clona... ;D

Pacat ca pozele nu sunt de o calitate mai buna: "Desi pe suportul placutelor de inmatriculare era reclama acelui service auto." Cred si eu ca cea murdara este clona!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Să înţelegem că suportul pentru plăcuţele de numere inscriptionat cu reclama respectivului service auto s-au instalat singure? E evident că service-ul respectiv e implicat. Pe vremuri spuneau tot în 24 de ore... Acum e democraţie, dehh !

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Desigur, adică i-a luat de la gunoi, sau de la Remat şi apoi a mers în faţă service-ului să se odihnească puţin. Între timp, întâmplător, în zonă a fost semnalată prezenţa discretă a unei marmote care invelea ciocolată în staniol...

Share this post


Link to post
Share on other sites

"Aoleu mancati-as... masina clonata se baga si pe forum :smile:c30 clonat

de ieri :smile:)

Vedeti ca este spioni pe aici."

Bine ai venit c30 clonat!

Edited by ValiU

Share this post


Link to post
Share on other sites

Incet, incet, incep sa apara tot mai multe clone! Ca sunt autoturisme ori autotrenuri, ies la iveala!

Share this post


Link to post
Share on other sites

si pana la urma cu clona masinii tale ce sa facu? au deschiso sa verifica seria de caroserie si sa vada de unde provine masina?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now