Laura

In pregatirea Nationalei 2012

92 posts in this topic

Ok, lunea asta. Preferam sa schimb cauciucurile de vara :iroc: .... dar le mai tin pe-astea inca 1-2 saptamini, noaptea e frig cind ies de la ...munca.

Sper sa gasim pe cineva pe-acolo, hotelul ala montana slanic. Daca intarziem, pot sta si peste noapte. Azi imi intreb sefu`, sa nu avem rezervari de mese la restaurant luni, 12 martie. Sper sa nu.

Traseu ? Buc - Ploiesti - Brasov - Tg.Secuiesc - Slanic ? Sau prin Moldova - Focsani - Tg.Sec - Slanic ?

Mai vrea cineva sa mearga cu noi ?......

Share this post


Link to post
Share on other sites

Matrixxx, iulirx, sa verificati daca au o sala de conferinte si daca au proiector. Ne-ar trebui o sala, chiar si cea de mese dar in care sa incapem toti si sa aiba un perete ceva pe care sa facem o proiectie.

Daca nu, sa stim sa vad cum fac rost de plansa si proiector.

Multumim

Share this post


Link to post
Share on other sites

Daca ramaneti si peste noapte si eu ajung inainte de 14.00 la mal,spre seara as aparea si eu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Azi vorbesc si eu cu sefu' sa-mi iau liber. Io as prefera traseul pe Brasov. Revin....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pentru Bucuresti as recomanda traseul Urziceni-Buzau-Ramnicu Sarat-Focsani-Adjud-Onesti-Slanic.

Drum bun si fara gropi!Pana la Adjud e pe 2 benzi pe sens,numa' bun de dat!:D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mai vrea cineva sa mearga cu noi ?......

Ca pasager clandestin se poate :P? Va intoaceti tot in aceeasi zi sau ziua urmatoare?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gata, mi-am luat liber luni si marti , deci din punctul meu de vedere: ready to go ! Traseul sa-l alegem pe cel cu drumuri mai bune, daca pe moldova e mai bun, atunci p-acolo sa mergem....

Si eu pot ramine o noapte la slanic, daca e nevoie, si chiar as propune sa raminem o noapte acolo sa avem timp suficient sa cintarim ce vedem. In principiu trebe sa vorbim si de niste preturi pentru perioada aceea, de niste discount-uri, ceva...

Share this post


Link to post
Share on other sites

O sa mergem prin Moldova - drum bun dar radare destule :headbang: Si eu as ramine peste noapte, daca tot pot sa-mi iau liber luni, e destul de obositor sa ajungi acolo, stai citeva ore si apoi inapoi...

M-a sunat si Laura, ar vrea sa mearga si ea.

Altcineva ?... Nu va e dor, dupa atita iarna, de o..."coloana" ? :evil6:

Share this post


Link to post
Share on other sites

As fi venit si eu cu cea mai mare placere,dar Luni 12.03.2012 trebuie sa fiu undeva unde nu suporta amanare... :( Voi fi cu gandul la voi!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Data nationalei este ori 31august - 2 septembrie, ori 7-9 septembrie, nici eu nu stiu sigur.

Data la care mergem noi acum in recunoastere este 12 martie.

data la care mergeti acum ma interesa ., merci

Share this post


Link to post
Share on other sites

Facut curat , discutiile pt. pregatirea Nationalei va rog sa le purtati aici .

Multumesc

Share this post


Link to post
Share on other sites

V-ati razgandit, nu mai asteptati caldura...Din pacate nu pot merge luni. Prea din scurt pentru mine...

Share this post


Link to post
Share on other sites

si pentru mine.....in aprilie era excelent :| pentru multi.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am luat liber de la...stapinire. Asa ca luni e plecarea spre Slanic.

Inca mai asteptam doritori...sa mearga, sa se implice cu o idee, cu ceva...

M-am gindit...cu cit mergem mai repede acolo, cu atit mai bine. Daca locul nu poate gazdui o Nationala ? Ce facem, ne apucam in Mai sa gasim alta locatie ?...Alte voturi ?

Stiu ca e din scurt, asta e. O zi de servici se poate lua liber, nu e ceva imposibil - pentru un scop nobil ( nu mai spun in/pentru Spiritul Volvo, ca pentru multi s-a sifonat sintagma, e luata chiar in zeflemea...)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Astept cu mare placere pe oricine e amator de o plimbare...

O sa stam o noapte acolo.

Cine vrea sa vina , insa nu poate veni la ora stabilita (10.30 la petromul de la intrare in Buzau dinspre ploiesti sau bucuresti) , ne poate contacta, pe mine , sau pe matrix sa le rezervam o camera unde vom dormi si noi la slanic.

matrix : 0722.816.249

iulirx : 0726.717.961

Locul de intilnire...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am luat liber de la...stapinire. Asa ca luni e plecarea spre Slanic.

Inca mai asteptam doritori...sa mearga, sa se implice cu o idee, cu ceva...

M-am gindit...cu cit mergem mai repede acolo, cu atit mai bine. Daca locul nu poate gazdui o Nationala ? Ce facem, ne apucam in Mai sa gasim alta locatie ?...Alte voturi ?

Stiu ca e din scurt, asta e. O zi de servici se poate lua liber, nu e ceva imposibil - pentru un scop nobil ( nu mai spun in/pentru Spiritul Volvo, ca pentru multi s-a sifonat sintagma, e luata chiar in zeflemea...)

acelasi lucru putem spune si noi .... o zi de serviciu se poate lua liber si de tine intr o sambata de exemplu nu ce ceva imposibil - pentru un scop nobil ....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Are vre-un rost atatea comentarii? Fiecare merge cand poate.....vreti sa luati decizii singuri, LUATI-LE! Dar altadata, nu stiu ce ce mai cereti parerea altora!

Nu vad unde exista "parteneri" in acest topic! Drum bun si sa veniti cu vesti bune!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sper ca nu deranjeaza pe nimeni daca venim d-acolo cu ceva poze, filmulete si oferte de pret. Pentru mine , drumul pina acolo e o placere, nu e nici un sacrificiu. E o plimbare impreuna cu matrix si cu cine-o mai vrea sa vina. Incerc sa imbin utilul cu placutul.

Io nu plec acolo sa iau decizii, ci sa ajut asa cum pot la luarea unei decizii , aducind ceva informatii suplimentare. Daca mai vrea cineva sa se duca acolo in alte zile e ok si e foarte bine ! Fiecare merge cind vrea si poate !

Edited by iulirx

Share this post


Link to post
Share on other sites

"o zi de serviciu se poate lua liber si de tine intr o sambata de exemplu nu ce ceva imposibil - pentru un scop nobil ...."

Eu lucrez intr-un restaurant, unde SAMBATA SI DUMINICA ESTE TREABA INTOTDEAUNA SPRE DEOSEBIRE DE LUNI! "

DECIZII ? Era vorba doar de o plimbare pina acolo, sa vedem ce ne ofera zona. Ma intristati cu comentariile voastre...De parca va obliga cineva sa mergeti !

Ia uite frate unde se ajunge...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Să aveţi drumuri bune, dragii mei şi să vă întoarceţi cu date verificate şi de bun augur. Teoretic, pentru mine era numai bine de mers. Dar o problemă de sănătate mă tintuieste încă la pat. Va invidiez şi va iubesc.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salut,

La ce ora se pleaca?

Unde se sta acolo?

Cati km sunt dus-intors?

Bafta!

Share this post


Link to post
Share on other sites

din bucuresti se pleaca in jur de 8.30 ( sa fiti la 10.30 in buzau). Matrix poate fi contactat pentru a afla ora precisa.Eu va astept la buzau.

probabil, la o pensiune . Nu cred ca depasim 100-120 ron pentru cazare.

aprox. 600 km

Share this post


Link to post
Share on other sites
:cyclops: Nici chiar eu nu pot pleca din Salajan la 8.30 ca sa ajung in Buzau la 10.30. Probabil ca mai devreme.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ca sa fie totul frumos si sa va para rau ca nu mergeti - maine e vreme urita in toata tara...

Asa am eu noroc...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now