opus

Mi-au lovit 850-ul...

39 posts in this topic

Numaratoarea inversa a inceput....in seara asta m-am despartit cu lacrimi in ochi...... :dontknow:....de 850...a ramas la serviz.....2-3 zile spun ei.................acum astept si plang....astept...mananc :smile:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Azi a fost cel de-al doi-lea termen cand 850 a-r fi trebuit sa fie gata...[era vorba de 2 zile].....azi m-au sunat ca au probleme, ca geamul la fixare  le-a creat probleme....nahhh....nu vreau sa zic inca nimic :violent1: :violent1: :rant: :rant: :banghead: :banghead: :banghead:...tre sa astept pana saptamana viitoare marti........si uite se face o luna de cand mi-au lovit 850-ul in parcare si saracul inca sufera..................ca si eu dealtfel :-[

Share this post


Link to post
Share on other sites

N-am vrut sa-ti amarasc sufletul dar e ceva normal,era de asteptat as putea spune.Un prietn de-al meu,tot asa....masina la service,nu e gata,maine,poimaine si intr-o zi ce sa vezi.Merge la service si intra in hala sa vada stadiul lucrarilor.E.....ce sa vezi un muppets statea si dormea in masina,scaunul un pic pe spate si el dormea.cand l-a vazut asta....aoleu mama a doua zi masina a fost gata.S-a intamplat la Dacia Service in tudor

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu cand am avut probleme, m-au "dus cu zaharelul", ba ca dureaza mult comanda, ba ca a venit nu stiu ce plastic spart si trebuie sa faca retur....ba ca a intrat nu stiu cati in concediu nu au oameni suficienti....(service-ul se numeste "ComNico Serv" candva renumit si eu multumit, dar ultima data total nemultumit) asa este peste tot

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cred ca daca-l gaseam pe-ala dormind in masina mea, il dadeam cu capul de stalpul usii pina ma tragea cineva inapoi !

Si chemam si niste redactori de la ziare, ca sa tina pagina 1, ca da bine ca scandal, se vinde ziarul !

  Apoi chemam niste prieteni (mai negrii, asa cam la 190 cm/120 kg) sa-i puna niste intrebari in particular, mai retras asa, intr-un colt de service ! Mama lor de mecanici !

Opus, iti tin pumnii ! Sa-ti vezi odata gata bijuteria ta !!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sau daca tot e service, CHEIA FRANCEZA, unealta cu cele mai multe domenii de utilizare.

Share this post


Link to post
Share on other sites

In sfarsit 850-ul e gata. Si sunt multumit de rezultatul obtinut de domnii de la service. :kiss2: Nu exista diferenta de nuanta, culoarea si luciul original s-a comportat ok la cei 12 ani ai masini si au reusit s-o faca ca noua. Desigur fiind schimbat doar stopul superior se vede diferenta dintre nou si vechi....dar le voi schimba si pe celelalte si spatele va intinerii.....in sfarsit s-a terminat......manopera si piese 2246 RON.[treaba omniasigului]........multam pt cei care mi-ati srans pumnii :beertogether::occasion14::thumbsup2:

post-232-12877846448975_thumb.jpg

post-232-1287784645015_thumb.jpg

post-232-12877846451247_thumb.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bine ca ai rezolvat, nici nu a fost un deviz f mare. Chiar ieftinache....vezi pe unde o mai parkezi, chiar a iesit f bine din ce se vede in poze

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bine ca ai facut-o frumoasa din nou, ptiu-ptiu sa nu ti-o deochi :D  Da, arata de parca nici nu a intrat ala in tine - eu unul nu vad nici o urma din pozele tale. Doar cea de pe sufletul tau, dar se pare ca deja s-a vindecat !  :D

Hai, calareste-o, ca-i place  :D:hello2:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Azi au ajuns acasa cele doua stopuri superioare pe care mi le-a cumparat un volvist din Ungaria.....100 Ron bucata a meritat, mai ales ca arata ca noi.......[cel lovit era matuit, la fel e si cea de pe masina de pe partea dreapta si cum la service mi-au montat unul nou acum arata naspa.....pana maine ;D][ reusiti sa vedeti expresia buzelor care pronunta VOVO?? :D]

post-232-12877846591007_thumb.jpg

post-232-12877846592144_thumb.jpg

post-232-12877846593376_thumb.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sa-ti traiasca minunea de fetita !

P.s. Arata foarte bine ! Daca mai gasesti asa chilipir (ma refer la pretul stopurilor), anunta-ma si pe mine ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Multumesc Matrixxx.....la fel i-ti doresc si eu.......uite am montat azi stopurile superioare sh.......sunt ca noi la aspect.............veti vedea si diferenta dintre un stop matuit si unul ok[ ambele sunt Valeo, France....atat stiu ei sa faca >:(].....oricum acum arata mult mai bine......daca le mai schimba cineva e bine de stiut ca sculele din poza sunt suficiente fiind vorba de doar patru piulite de 8mm ce trebuiesc desfacute.......eventual asigurati cheia cu un snur ca de i-l scapati acolo ramane :D...

post-232-12877846613117_thumb.jpg

post-232-12877846614434_thumb.jpg

post-232-12877846615524_thumb.jpg

post-232-12877846616737_thumb.jpg

post-232-12877846617884_thumb.jpg

post-232-12877846619186_thumb.jpg

post-232-12877846620278_thumb.jpg

post-232-12877846621327_thumb.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now