cojocaru27

Bare transversale?

48 posts in this topic

Salutare,

Se pot monta bare transversare pe s40 2007? Am vazut ca are un mic sant pe plafon dar nu are sistem de prindere. Need some help here ca as vrea sa cumpar dar nu stiu ce sistem de prindere sa folosesc.

thx.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vezi ca i-am ofertat eu cuiva acum cateva luni, pe original...

Share this post


Link to post
Share on other sites

da-mi si mie un link ceva, si detalii despre sistemul de prindere.

thx. (si un pret :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ai codul si pretul pe PM :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
da-mi si mie un link ceva, si detalii despre sistemul de prindere.

thx. (si un pret :)

Dacă nu mă înşel, sunt două sisteme de prindere:

Pe plafon în şanţurile respective)

Şi în lateral pe montantii plafonului- între chedeul uşii şi plafn, sunt nişte orificii.(am eu, dacă vrei o să postez nişte poze)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pentru S40 se prind pe montantii plafonului, intre cheder si plafon.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Daaar niste bare longitudinale pentru un V50, de pi undi as putea sa obtin? Are cineva idee?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Se gasesc, dar noi costa 1600-1800 RON. Si eu am vrut sa iau, dar am renuntat cand am aflat pretul si am mers pe transversale. Eventual in dezmembrari s-ar putea sa gasesti mai ieftine...

Share this post


Link to post
Share on other sites

La dezmembrari ar fi cazul sa fie mai ieftine, dar ma cam enerveaza astia cu parcurile lor - am sunat deja la doi care cica au masini, posibil sa aiba si barele, si ma vor suna innapoi pentru confirmare. Dupa vreo 3-4 ore cand ii sun iar - nu au ajuns sa se uite. Deja de doua ori aceeasi poveste. Eu zic sa si le puna ei in cap!

Share this post


Link to post
Share on other sites

SALUT, AM EU BARE TRANSVERSALE ORIGINALE VOLVO, DE PE A MEA MASINA, SI NU LE FOLOSESC, LE-AM DAT JOS. DACA TE INTERESEAZA DA UN SEMN. TI LE DAU LA JUMATATE DE PRET.:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Merg si pe V50, ai idee? Si daca da, care ar fi pretul? Le-as lua eu daca se potrivesc..

cred ca merg :smile:. cum facem sa le vad?

Edited by Mihaipg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Oferta de achizitie clara (din pacate cu Catalin Leca nu m-am inteles la pret). Cumpar bare transversale Volvo pentru S40/V50, si ofer 100 euro.

De obicei inchiriez cu tot cu cutie de la Aventuria. Dar bare originale mi-ar place sa am in garaj.

Edited by Mihaipg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Catalin, e frumos sa dai si codul (8685723), ca sa poata verifica oamenii daca se potriveste.

Si nu e relevant pretul la snapanii de la PRIMUS, pt. ca la mine de ex. NOU SI ORIGINAL costa 700RON.

In al doilea rand, nu stiu de unde ai tras tu concluzia ca merge si pe V50, pt. ca in VIDA codul este DOAR PENTRU S40 !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Care cod tot NOU costa la fel, 700RON.

2 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Multumesc pentru informare. Subscriu - plafonul la s40 este total diferit de cel de la v50. Nu se pupa barele de la unul la celalalt. Deci rectific - daca are cineva de vanzare bare transversale originale de V50, second-hand, ofer 100 euro.

Edited by Mihaipg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pentru mine pretul de la Primus e relevant, pentru ca ele de acolo au fost achizitionate, cat despre concluzia " ca se potrivesc si la v50", nu am tras-o eu, ci asa mi s-a spus cand am sunat la Primus(poate e gresit, tinand cont criteriile de angajare din tara asta). In privinta codului, iti dau dreptate, doar ca nu am barele langa mine, cand scriu pe forum, ci undeva la 30 de km departare. In fine - eu vreau 600 RON pe ele, daca le vrea cineva bine, daca nu, sa mearga sa le cumpere noi si pe 100 de lei daca le gasesc.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Catalin, nu ar trebui sa te superi, ci sa socializam! Sa ne ajutam si sa ne respectam reciproc! Foarte bine, acela este pretul tau, dar asta nu inseamna ca pretul de la primus este cel relevant!

Offtopic: Daca ai dorii sa achizitionezi un set de jante noi originale, la cine ai apela? La primus cu adaos de 300% sau la domnul x cu adaos 20-30%? :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

nu m-am suparat. inteleg perfect ce zici tu, normal ca la domnul x apelezi. doar ca eu fac referire la pretul de la primus, pentru ca ele de acolo sunt luate. si acum eu ma vad ca domnul x :laughing7: , am cel mai mic adaos la bare, - 60% fata de pretul lor dat de Primus.

si ca sa fiu si mai intelegator, ca inca e criza, hai ca le las la 500 RON. :hello2: :hello2: :hello2:

Share this post


Link to post
Share on other sites

In viata trebuie sa invatam sa mai si pierdem.... :)

Din partea mea, iti doresc spor la vanzare!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Draga Catalin. Spui ca ai achizitionat barele de la Primus, si pentru asta te raportezi la pretul lor. Mai sus, dar si la telefon, mi-ai spus ca ai luat masina cu ele, si le-ai dat jos pentru ca nu le folosesti. Ai luat masina de la Primus? Cu barele optiune?

Irelevant oricum - la mine nu se potrivesc. Pe incercatelea si pe naveta de bere (eu pariez doar la sigur :D - am incercat acum o ora niste bare de la dezmembrari, de S40, si nu se pupa neam).

Nu am vrut in nici un caz sa te jignesc cu ceva - fiecare are dreptul sa vanda la ce pret vrea. Daca i se da cat cere... Deci, asa cum am spus si in mesajul telefonic - "no harm done, multumesc oricum".

Share this post


Link to post
Share on other sites

Draga Mihai,

Nu spun ca EU am achizitionat barele de la Primus , ci ca ele au fost achizitionate de la Primus, si pentru asta ma raportez la pretul lor. Daca imi aduc bine aminte, m-ai sunat, ti-am zis pretul, ai zis ca te gandesti, si dupa imi dai mesaj, ca, barele la Primus ,costa 200 de eur/set. , cand se poate verifica foarte usor pretul de la Primus de catre oricine. Cred ca era mult mai OK, si mai civilizat sa zici " prietene, eu 100 de eur pot oferii pe bare, mai mult nu pot " nu sa dai un mesaj cu pretul lor facut de tine, de aici ma faci sa cred, ca vrei sa-mi jignesti inteligenta. Sincer putin ma intereseaza daca se potrivesc pe masina ta. pot sa-ti dau si o lada de bere fara nicio problema, da-mi adresa si ti-o trimit prin posta. da nu te victimiza, in conditiile in care tu minti cu nerusinare. Nu tre sa continui discutiile aici ca nu ne-am inteles la pret, dupa ce mi-ai dat un telefon (in care eu ti-am zis pretul) si dupa 2 mesaje cu pretul lor de la Primus facut de tine. Nici eu nu am vrut sa te jignesc cu ceva, am zis doar exact cum a fost discutia, intre noi 2. P.S: Intre noi fie vorba, cred ca daca imi ziceai ca poti oferii doar 100 de eur, imi faceam pomana cu tine...

Share this post


Link to post
Share on other sites

My friend - cred ca te-ai trezit pe partea gresita. Jignesti si incerci sa provoci - sincer, nu este locul. Ti-am facut o oferta, nu ai acceptat-o, let it go. De fapt, ti-am trimis SMS pentru ca nu am bani de telefon, si de pomana ma bucur totdeauna. Hai sa incercam totusi sa ne abtinem si sa o lasam asa. Nu am continuat discutia, nu te-am acuzat cu nimic, ci doar am spus ca nu m-am inteles cu tine la pret, deci oferta mea de cumparare este inca valabila.

PS - daca totusi duci lipsa de cocosenie, ai numarul meu de telefon. Putem comunica direct.. "Pot oferii" sigur nu as fi putut sa spun.

Edited by Mihaipg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma bucur ca esti tu cocos Dle Mihai cu un I. Puteai sa-mi dai bip, ca te sunam eu ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Va rog frumos sa va calmati . Nu are rost sa va agitati si sa va certati aici , astfel vom evita inchiderea subiectului si eventualele avertizari . Nu sunt in masura sa judec pe nimeni , a.i. fac apel la buna intelegere si de ce nu la o intalnire joia la polivalaneta unde puteti discuta mult mai bine fata in fata , sa dati mana si sa beti ceva rece .

Multumesc.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now