contdezactivat

Relatia personala cu telefonul mobil

Cat de confortabil va simtiti cu telefonul mobil?   10 votes

  1. 1. Dupa cate apeluri private simtiti disconfort?

    • 1
    • 3
    • 5
    • 7
    • ...10-20-30, explicati printr-un post
      0
    • sa sune toata ziua, nu ma deranjeaza

Please sign in or register to vote in this poll.

10 posts in this topic

Ori imbatranesc, ori ceva se intampla dar observ ca mi-ar face mare placere ca uneori telefonul mobil sa nu mai sune. :smile:

Exceptand persoanele din grupul apropiat, am observat ca daca primesc mai mult de 3 apeluri private pana la ora 17... parca imi strica toata ziua.

Tu la cate apeluri private rezisti?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tu la cate apeluri private rezisti?

Nu ai pus bine intrebarea :D :D :D!

Ar trebui sa sune asa: Nevasta/prietena/concubina/iubita/colega de apartament la cate apeluri private rezista? ;D ;D ;D

ps: mai ales daca sunt efectuate (de apeluri vorbesc) dupa ora 00:00 AM :P :P :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Deci, intr-adevar, unii nu rezista tentatiei tastei cu verde pe ea. :P

Despre mesageria vocala imi pare rau ca nu am intrebat.

Vad uneori in filmele americane ce frumos si civilizat se desfasoara comunicarea dintre oameni... Vi seara acasa si daca ai chef asculti ce are lumea de spus. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Adi,iti impartasesc 100% opinia mai ales in ceea ce priveste lumea care se trezeste sa sune sambata pe la 10 dimineata sau vinerea la 19 dupa piese desi programul e afisat cu rosu pe site. Ca sa nu zic ca tot ei se supara cand le explic ca e inchis, ca in Germania la ora inchiderii ti se tranteste usa in nas si ca eu nu mai sunt de mult langa un calculator la ora aceea.

Nu am gasit inca o rezolvare :))

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk 2

Share this post


Link to post
Share on other sites
Adi,iti impartasesc 100% opinia mai ales in ceea ce priveste lumea care se trezeste sa sune sambata pe la 10 dimineata sau vinerea la 19 dupa piese desi programul e afisat cu rosu pe site. Ca sa nu zic ca tot ei se supara cand le explic ca e inchis, ca in Germania la ora inchiderii ti se tranteste usa in nas si ca eu nu mai sunt de mult langa un calculator la ora aceea.

Nu am gasit inca o rezolvare :))

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk 2

Asa se castiga clientii, fideli.

Raspunzi oricand si-i rezolvi.

La mine suna ca la informatii, dimineata (6-7), seara, noaptea (12-1) week-end, sarbatori legale sau religioase.

Imi fac probleme cand nu suna ca de acolo ies marunteii.

Apelurile private sunt o placere asa ca nu ma deranjaza niciodata.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Partial ai dreptate,dar iti propun sa facem schimb o zi si sa te vad cum dai preturi cand esti cu alt client sa predai piese, sambata la carrefour la casa sau plin de ulei pe sub vreo masina,ca nah,trebuie sa ajuti si alti prieteni nu ? :) Si le dai un pret din minte, sa fii prompt, ca apoi realitatea din timpul programului sa fie cu 30% mai mare si sa ti se bata obrazul ca modifici preturi peste noapte :) Sfaturi dau cu placere daca ma pricep sau m-am lovit de problema, dar nu sunt casa de marcat sa tin minte pret la 6000 de repere/model de masina :)

Am de-a face cu tot felul de oameni si majoritatea incep sa ti se suie in cap cand esti prea serviabil. Nu zic ca nu trebuie sa fiu,o fac cu draga inima in intervalul specificat. Dar nu am un laptop mereu dupa mine sa aflu un pret si nici furnizori pe care sa ii sun la 20 seara sa fac comenzi. Asta nu intelege lumea din pacate.

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu am pe "cineva", nu zic cine... care e in stare sa ma sune cu lejeritate ~zilnic, fara absolut nici un motiv real, de vreo 5-6 ori in 2-3 ore. Intre 9 si 12 cand incerc sa pun lucrile din ziua aia cap-la-cap. :confused4::confused2:

Cam la asa ceva ma refeream in intrebarea din poll.

Edited by Adi2727

Share this post


Link to post
Share on other sites

Partial ai dreptate,dar iti propun sa facem schimb o zi si sa te vad cum dai preturi cand esti cu alt client sa predai piese, sambata la carrefour la casa sau plin de ulei pe sub vreo masina,ca nah,trebuie sa ajuti si alti prieteni nu ? :smile: Si le dai un pret din minte, sa fii prompt, ca apoi realitatea din timpul programului sa fie cu 30% mai mare si sa ti se bata obrazul ca modifici preturi peste noapte :smile: Sfaturi dau cu placere daca ma pricep sau m-am lovit de problema, dar nu sunt casa de marcat sa tin minte pret la 6000 de repere/model de masina :smile:

Am de-a face cu tot felul de oameni si majoritatea incep sa ti se suie in cap cand esti prea serviabil. Nu zic ca nu trebuie sa fiu,o fac cu draga inima in intervalul specificat. Dar nu am un laptop mereu dupa mine sa aflu un pret si nici furnizori pe care sa ii sun la 20 seara sa fac comenzi. Asta nu intelege lumea din pacate.

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk 2

Cunosc :slap:

Duminica dimineata la 7 : "Ai o baterie de 70 de amperi?" :machinegun:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now