Brava

2 baieti cu A6 la alerga pe DN22 => 7 morti si 4 raniti in coma

12 posts in this topic

Un Audi A6 bucsit cu 9 ciori si un BMW faceau intrecere cu 160 km/h iar A8-ul venea din contrasens si a fost victima prostiei ciorilor nespalate. Cel cu BMW desi fara permis de conducere primise masina cadou de la ciorile batrane si fara experienta si la sa o viteza de mare a acrosat in depasire A6-ul care a ricosat in A8-ul ce venea din sens opus.Sunt curios daca macar una din ciorile implicate in accident a platit vreodata macar 50 bani la sistemul de sanatate sau prostimea plateste si pentru lipsa lor de discernamant se consuma atat de multe resurese: interventia pompierilor, salvarilor , spitalizare si transport cu elicopterul.

2 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

ciorile zboara

aia erau probabil tigani

ce am auzit-nu stiu daca e adevarat- ca cei 2 din A8 erau tot tigani-sot sotie-din buzescu,tipu care are casa ca si judecatoria din caracal-copie 1la1 . am vazut din mers acea casa

Share this post


Link to post
Share on other sites

Un Audi A6 bucsit cu 9 ciori si un BMW faceau intrecere cu 160 km/h iar A8-ul venea din contrasens si a fost victima prostiei ciorilor nespalate. Cel cu BMW desi fara permis de conducere primise masina cadou de la ciorile batrane si fara experienta si la sa o viteza de mare a acrosat in depasire A6-ul care a ricosat in A8-ul ce venea din sens opus.Sunt curios daca macar una din ciorile implicate in accident a platit vreodata macar 50 bani la sistemul de sanatate sau prostimea plateste si pentru lipsa lor de discernamant se consuma atat de multe resurese: interventia pompierilor, salvarilor , spitalizare si transport cu elicopterul.

ciorile zboara

aia erau probabil tigani

ce am auzit-nu stiu daca e adevarat- ca cei 2 din A8 erau tot tigani-sot sotie-din buzescu,tipu care are casa ca si judecatoria din caracal-copie 1la1 . am vazut din mers acea casa

De acord cu cele spuse mai sus, mai putin cu accentele de xenofobie. Intradevar e o problema cu cei iresponsabili care isi pun in pericol nu doar viata lor ci si pe celor din jur, Dar nu culoarea pielii sau limba vorbita e esentiala. Exista si multi "caucazieni" cu aceleasi tare.

De aceea, va rog sa evitam aprecierile rasiste pe forum si sa ne dam cu parerea pe cauzele in sine, pe tarele societatii noastre care permite sa se ajunga la acest fel de accidente urâte.

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

"alea nemtesti e cele mai bune. are ABC BCE,ESP 200 erbeguri, etc..si daca are sigla M pauar sau 4 cercuri e clar ca e olimpice"

Aceleasi accidente idioate cu pusti ce abia au luat sau nu carnetul si au primit de la mama si tata un urs de 150 cai (sau orice alta marca cu "multi cai")... nu inteleg de ce va minunati atata. asta este tineretul care vine in urma noastra... asta este societatea pe care am tolerat-o si pe care n-au stiut parintii s-o educe cand trebuia.

Clasic.

Eu am trecut prin mai toate etapele cresterii puterii la masina. am condus una de aprox 50 cai, apoi una de 65, apoi una de75 , apoi una de 115 cai, apoi 150, si acum 210 cai... dar deh... ai mei s-au gandit ca as putea fi idiot si sa mor daca sar direct pe o masina de peste 100 cai... educatia de acasa...

Edited by funkydj85
2 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

O ultima stire arata ca cel care se face vinovat de accident conducea fara a avea permis. Ma intreb, cum sa inghesui 9 persoane intr-un singur autoturism ? Oare cand se va opri carnagiul de pe soselele noastre ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu poate fi rasism,asta e realitatea,tizule.

Ce procent reprezinta ei din populatie si daca e aproximativ egal cu cel din inchisori eu unul ma declar fan al lor.Exista si in etnia lor OAMENI dar sunt prea putini.

Europa nu ne vrea din unele motive de care sunt tot ei raspunzatori,nu zic ca romanii sunt usa de biserica.

Daca in accident erau implicati si romanii mai modesti,la spital tot tiganii aveau trecere.

Scuze de offtopic ,dar nu m-am putut abtine.

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu esti deloc off-topic. Inteleg ce vrei sa spui. Si pe mine ma deranjeaza multe lucruri...in multe privinte... Ideea era ca e posibil sa fie chiar printre noi persoane care sa se simta discriminate pe motive de culoare a pielii. De aceea, cred ca in spiritul acestui forum ( ca sa nu mai vorbim de litera) e bine sa fim mai rezervati cu epitetele. Adica nimeni nu zice ca nu erau tigani sau (rromi) in masinile acelea, dar"ciori" e prea mult spus pe forum. Una e cand vorbim la o bere si alta pe forum.

In ce priveste situatia respectiva, unde e functia de prevenire aactelor antisociale pe care ar trebui s-o infaptuiasca Politia ? Caci nu cred ca "soferul" fara de carnet era prima oara cand se suia la volan. S-ar cuveni mai multe filtre in zonele cu probleme.

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

"Capul" e singurul lucru care conteaza, nu caii si nici masina ! Poti sa mori si sa omori si cu 30 cp si cu 230 daca nu ai "cap" ! Ca procentul de idiotenie e mai mare cand ai mai multi cai e adevarat, dar tot "capul" dicteaza !

2 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

gafaie Romania de idioti d'astia care isi da si banii de paine pe un bmw,fie ei romani sau tigani,care habar nu au sa controleze motoare puternice.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now