v40si

membru nou si nu prea

20 posts in this topic

salutare,

am activat recent un nou cont pe forumul volvo pentru ca am uitat coordonatele vechiului cont.

am revenit pentru ca am trecut de la s40-ul 2.0 benzina din 2003 pe care l-am avut pana de curand la noua generatie: v40, 1.6 diesel, inca nelivrat.

sunt in pregatiri de calatorii si sper sa-i fac loc in familie noului membru in jur de 15.01.

in rest ... volvo for life

toate bune

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bine ai re-venit!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salut si bine te-am regasit :hello: :hello: :hello: !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Noul V40...niceee...sa-l stapanesti sanatos...asteptam poze cand ajunge

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salut!

Ce anume ai uitat la cel vechi?Poate il putem reinvia pe acela.

am uitat si utilizator si parola dar ... nu mai conteaza, sunt activ din nou cu utilizator "custom" pt noua masina.

o sa vina si pozele. de-abia astept.

salutari

Share this post


Link to post
Share on other sites

si ... a venit ... :hello2: ... in sfarsit

post-5077-0-83075200-1358414737_thumb.jp

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sa o stăpâneşti sănătos şi sa te conducă în siguranţă mulţi km.

Te aşteptăm la întâlnirile săptămânale.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Felicitari! Esti primul din club care poseda noul V40.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Felicitari! Arata bine DRL-urile!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Suuuuuper masinuta ! S-o stapanesti sanatos, fara probleme, si sa-i "tragi" niste jante pe masura frumusetii ! ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

multumesc muuuuuult. sunt foarte incantat. volvo ramane volvo chiar daca parerile sunt impartite. am trecut de la s40 din 2003, 2.0 benzina la v40, 1.6 diesel insa masinile volvo se pare ca indifderent de model sau an de fabricatie reusesc sa te faca sa te simti extraordinar. am facut deja 500 km in 2 zile. o sa va spun doar ce poate fi incadrat cat mai aproape de obiectivitate: consum urban pana acum 4.7 - 5.2, consum extra urban 3.9 - 4 (e prima masina in care vad un range de 1200 - 1300 km). rotile de acum sunt cele de iarna (de-aia a intarziat livrarea), rotile de vara le am in hol :laughing5: . in rest ... subiectivitate maxima. imi place la nebunie si sunt foarte incantat de masina chiar daca am inteles ca Loredana Groza e imaginea V40-ului si are si ea unul la fel de alb.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salutare si felicitari pt alegere, frumoasa masina :smile: , poate reusesti sa mai pui cateva poze, apropo cum de ai ales culoarea alba ? (mie unu imi place albul dar multi se feresc de el)....si daca nu sunt prea indiscret cat a costat ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

... apropo cum de ai ales culoarea alba ? ....si daca nu sunt prea indiscret cat a costat ?

poze deocamdata ... e greu sa mai prind ca e vremea cum e.

aveam de ales intre alb si un gri petrol/albastru. printr-un amestec de conjuncturi a ramas disponibila doar cea alba. celalalt volvo fiind tot alb ... imi place la fel de mult.

de costat ... a costat vreo 25 k cu toate ce am mai pus pe ea, fiind un D2 + pachet Kinetic + roti iarna + praguri

Share this post


Link to post
Share on other sites

Frumoasa masina! sa te bucuri de ea!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bine ai revenit ! Si sa traiesti cit mai multe clipe frumoase in bijuteria ta, alaturi de ce dragi tie !

Share this post


Link to post
Share on other sites

multumesc muuuuuult. sunt foarte incantat. volvo ramane volvo chiar daca parerile sunt impartite. am trecut de la s40 din 2003, 2.0 benzina la v40, 1.6 diesel insa masinile volvo se pare ca indifderent de model sau an de fabricatie reusesc sa te faca sa te simti extraordinar. am facut deja 500 km in 2 zile. o sa va spun doar ce poate fi incadrat cat mai aproape de obiectivitate: consum urban pana acum 4.7 - 5.2, consum extra urban 3.9 - 4 (e prima masina in care vad un range de 1200 - 1300 km). rotile de acum sunt cele de iarna (de-aia a intarziat livrarea), rotile de vara le am in hol :laughing5: . in rest ... subiectivitate maxima. imi place la nebunie si sunt foarte incantat de masina chiar daca am inteles ca Loredana Groza e imaginea V40-ului si are si ea unul la fel de alb.

"Imaginea" e una (nu e cazul de fata) si faptul ca are unul la fel e alta (corect, alegerea ei).

Share this post


Link to post
Share on other sites

salutari din nou!

pauza lunga la postari dar cum viata e asa alerta in zilele de azi, nu prea mai e timp de liniste in masina.

nu stiu daca mai sunt posesori de V40, modelul nou, pe forum dar fiind recent intors din excursie ma gandesc sa impart cu voi cateva impresii tehnice. pe scurt, inginereste: 1800 km parcursi, Bucuresti-Budapesta-Bratislava-Brno-Praga-Viena-Bucuresti, 83 km/h medie, 4.8 l/100 km consum. Fara probleme in cei 6000 km de pana acum ai masinii.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Să sperăm că nici în următorii 600000! ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now