iulirx

IULIRX - asa cum e

59 posts in this topic

Multumesc tuturor ! Chiar ma simt bine.

Neavind cunostinte practice prea dezvoltate despre mecanica, electrica, electronica auto imi este greu sa intervin in topicuri unde se dau sfaturi despre masini.

Mie-mi place comunitatea si voi scrie doar acolo unde am ceva de zis bun sau mai putin bun.

Am o oarecare experienta in conducere sportiva si in domeniile conexe ei. Aici, daca mi se va cere o parere pot sa o dau la nivelul meu, sincer si cinstit.

In rest , acum ca sint somer si am timp, as vrea sa ma intilnesc cu multi. E o asa mare placere sa ai timp de familie si prieteni, e bine !

Chiar mi-e frica sa nu incep sa ma obisnuiesc cu statul acasa - e asa de placut....

Edited by iulirx
2 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

... am timp, as vrea sa ma intilnesc cu multi.

Sa indraznesc sa sper ?:) ca si noi suntem multi :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bine te-am regasit iulirx, asteptam cu nerabdare niste "bombite" de-ale tale ! :hello2:

CpNmTbooooo!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Noroc Iulica,

Pe unde ai umblat sau ce ai facut de ai tras chiulul atata timp?

Share this post


Link to post
Share on other sites

http://youtu.be/pFXwaUc2nEk

6:30-6:35 apare prietenul nostru.

Nu stiu de ce , insa toate clipurile apar ca si cum ar fi mai rapide decit in realitate.

Edited by iulirx

Share this post


Link to post
Share on other sites

@IuliRX, cati km are acum S60-ul ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

[Nu stiu de ce , insa toate clipurile apar ca si cum ar fi mai rapide decit in realitate.

Sau invers? ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Multumesc de raspuns si cat mai multi km iti urez .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salutare d-le iuli ca tare prin Bucov si valea calugareasca pe acoloc stau prietenii nostri am vazut videoul si pretenu .

Ps :de cate ori vad 25 CAI pe strada i-mi rup gatul ca tare frumos este.

Share this post


Link to post
Share on other sites

http://youtu.be/pFXwaUc2nEk

6:30-6:35 apare prietenul nostru.

Nu stiu de ce , insa toate clipurile apar ca si cum ar fi mai rapide decit in realitate.

http://youtu.be/pFXwaUc2nEk

6:30-6:35 apare prietenul nostru.

Nu stiu de ce , insa toate clipurile apar ca si cum ar fi mai rapide decit in realitate.

In acest video sunt doua localitati in care politia monteaza aparatul radar ce mai des apare si in video.

Edited by shacalu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ulica, o sperii pe Cristina, a?

Share this post


Link to post
Share on other sites

La 200 k + km inca nu zice nimic de rau. Alearga de rupe. Si a alergat mereu asa. Incep sa ma indoiesc de cei care spun ca volvo nu poate. Poate !

2 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma uit pe forum si vad ca unii vor sa puna ulei pe post de motorina, vor sa puna instalatie de gaze pe masini volvo performante.

Ma intreb : ce diferenta este intre un om care-si cumpara x5 la mina a 5-a si pune benzina de 20 lei si cei de mai sus ?

Am auzit chiar ca se pune gaz pe R.

Ne luam volvo doar sa aratam ca cei cu bmw ? Daca sintem saraci, de ce vrem sa mergem cu masini volvo pe nu le putem intretine ????

Edited by iulirx
3 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salutare,

Eu tot nu inteleg de este aceasta reticienta pentru instalatiile de gpl in Romania.A pune o instalatie de gaz pe masina nu este sinonim cu a fi sarac.

Din cate stiu eu au fost anumite modele care sunt bi-fuel din fabrica(probabil pentru astia mai saraci).

Ai mers cu o masina care are gpl,cunosti instalatiile moderne(secventiale)sau doar ca nu ne place ideea inseamna ca masina si propietarul sunt saraci,ii comparam cu cei cu BMW,etc...

Numai bine!

P.S. Cred ca sunt masini care au gpl si trag mult mai bine decat cele stoc sau diesel softate.

Edited by vlpvlp06

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma uit pe forum si vad ca unii vor sa puna ulei pe post de motorina, vor sa puna instalatie de gaze pe masini volvo performante.

Ma intreb : ce diferenta este intre un om care-si cumpara x5 la mina a 5-a si pune benzina de 20 lei si cei de mai sus ?

Am auzit chiar ca se pune gaz pe R.

Ne luam volvo doar sa aratam ca cei cu bmw ? Daca sintem saraci, de ce vrem sa mergem cu masini volvo pe nu le putem intretine ????

Intretinerea e una, arsul gazului(de pomana) e alta!

Ne luam volvo(si noi muritorii de rand) pentru ca ne place! si pentru ca e o masina cu un foarte bun raport calitate/pret SH.

Si trebuie sa tii cont ca nu toti avem banii tai.Nu toti ne permitem sa aruncam zeci de mii de euro, pe o sonorizare pentru casa, zeci de mii de euro pe tuning si race car-uri.Nu spun asta cu invidie, incerc doar sa iti aduc in vedere faptul ca NU banii ne atrag sa ne luam volvo. Si deasemenea NU banii ne deosebesc de cei cu "BMW".Cred ca in primul rand ar trebui sa ne deosebeasca bunatatea.Si modestia!

Si nu inteleg care e problema ta cu GPL sau Biodiesel.Atata timp cat preturile in romania sunt in jumatatea superioara(comparat cu restu UE) iar la salarii suntem codasi, nu inteleg de ce sa dau atata amar de bani pe un combustibil daca exista alternative viabile care respecta parametrii si buna functionare a motorului.Daca ar functiona, as merge cu APA!Nu vreau sa arunc banii doar pentru a fi COOL! Sau a demonstra ca vai dom'le pe mine nu ma ating scumpirile.Poate sa se faca motorina si 10 lei/litru ca eu tot am bani de spart!Si nici nu as scuipa seminte in capul celora care , chiar daca au volvo, se gandesc ca e ridicol de scumpa alimentarea.

Si mai e ceva...eu fac/faceam pana sa raman fara masina, intre 700 si 1500 km saptamanal.As fi putut sa ii fac si cu caruta(nu consuma nimic, in afara de haleala cailor) sau cu loganul, sau cu smart 42(alexilor nu imi sariti in cap! :D ) dar prefer sa ii fac comod.Si in siguranta.Si repede.Si atunci aleg volvo.Iti dau cuvantul ca al meu posterior apreciaza faptul ca sunt in volvo chiar daca am GPL/biodiesel/apa/sau orice alt combustibil, ce nu afecteaza motorul!

Daca iti este lezata imaginea cand esti vazut ca activezi in aceiasi patura sociala cu cei care isi pun gpl, sau daca vrei sa intri in vreun club exclusivist(unde nu sunt "amarasteni" care isi pun GPL) incearca Ferrari, Lamborghini, Pagani, sau macar un Aston Martin.Eu unu jur ca atunci cand imi voi lua asa ceva, nu ii voi pune GPL!

Pana atunci, sa ardem ce avem, dar sa avem in suflet si purtare, spiritul volvo!

PS.Sper ca ai inteles ce am vrut sa zic, nu o lua ca pe un afront, e doar o alta perspectiva asupra problemei. :headbang::beer::occasion14:

Edited by daann
6 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now