Bodo

Un radical schimb de look ( tapitat scaune fata si fete usi )

32 posts in this topic

Siguranta este la modelele mai vechi 850, S90, V70 unde airbagurile SIPS sunt actionate mecanic si nu electric. La aceste modele se pune siguranta de plastic (arata ca o lingura) peste capsula mecanica care declanseaza.

Multumesc mult de informatie, Cristian Scutaru!

Acestea fiind stiute...scaunele vor fi date jos :headbang:

Nu stiu cu exactitate cand ma apuc de treaba (sunt destul de ocupat cu serviciul) dar cu siguranta am sa va povestesc cum a decurs procesul :glasses9:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pt. cei ce vor sa-si tapiteze singuri scaunele ,sau vreti sa va cumparati pielea singuri pt. a nu-si pune adaos cei care tapiteaza vizitati magazinul acesta http://www.anatex.org/piele-ecologica/,nu platiti decat mana de lucru .Si sper ca pana la sfarsitul lunii viitoare sa ma apuc sa-i inlocuiesc pielea si eu .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pt. cei ce vor sa-si tapiteze singuri scaunele ,sau vreti sa va cumparati pielea singuri pt. a nu-si pune adaos cei care tapiteaza vizitati magazinul acesta http://www.anatex.or...e-ecologica/,nu platiti decat mana de lucru .Si sper ca pana la sfarsitul lunii viitoare sa ma apuc sa-i inlocuiesc pielea si eu .

Ai curatat scaunele pana acuma? De ce e asa de "avariata" pielea ca asa multi km masina totusi nu are ... si nici ca ani?!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Crapaturi car cred ca sau format si din cauza incalzirii in scaune ,uzura,si nu prea ai ce sa le faci ..Iar cel de la care am luat-o a vopsit interiorul si se vede ca naiba .Le-am curatat si degeaba :(

post-4299-0-90954000-1363700860_thumb.jp

Pret reconditionare scaune fata doar pt vopsit 100 E,mai da si un pic de chit si s-a facut 120-130 e.

Pret vopsit bancheta spate 100 e

Pret schimbat pielea cu piele ecologica 1200 ron cu materialul lor .

De la magazinul de mai sus cumperi 4 m piele naturala auto cu 100 e restul pun eco ,deoarece asa au facut de fabrica.Pielea ecologica (cauciuc) 12 ron m/l.

Material in valoare de 500-600 ron si manopera max 600 ron este suficient.

Si imi iese ca noua..:)A era sa uit am gasit o masina de vanzare cu un interior cam asa si vreau sa fac modelul asta dar in inversarea culorilor.

post-4299-0-76481500-1363700925_thumb.jp

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stie cineva de unde gasesc buretele de sub tapiterie ?

Edited by Salman

Share this post


Link to post
Share on other sites

O observatie: datorita acelei catifele de pe mijloc (sau piele de caprioara, etc) nu o sa-ti mai alunece fundul cind intri/iesi din masina si o sa faci mai multe manevre...

Daca nu te supara acest impediment, go for it.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ms. de info ,am patit-o intr-un interior de alcantara mai exact intr-un suv .Mi-am aruncat fundul din videza si nu s-a mai dus :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now