bartro

Intrebari legate de S40 1.6d

73 posts in this topic

O fi lasat o duzina de pisici închisa in masina! :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mai degreaba o caine. Interior mai repari, dar mirosul..?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am mai avut o tentativa de o verifica de o masina, un V50 de data asta. Dupa ce m-a facut vanzator (parc auto) morala despre cum dovedesc eu ca sunt interesat in masina, ca poate nu sunt serios, el nu a respectat programarea la primus. Asa ca am dat cancel si la asta. Greu. Pacat, masina era frumoasa si cu dotari bune. Evident, km putini pana la proba contrara.

Mai cautam.

Edited by bartro

Share this post


Link to post
Share on other sites

asta chiar era euro 5. trebuia sa le zici ca aduci testeru la ei...si vorbeai cu bodan cand avea timp

dar din cate vad parbriz incalzit nu cred ca are, iar scaune incalzite iar nu

offtopic...unde au telefonul pus modelul facelift?la mine este pe lateral la consola centrala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pacat, masina era frumoasa si cu dotari bune. Evident, km putini pana la proba contrara.

Mai cautam.

Dotari bune, unele atat de bune incat nu exista (scaune incalzite, mai precis). :smile:

De eternul parbriz incalizt cu tehnologia Dacia 1300 nu mai zic. :)

Edited by serge

Share this post


Link to post
Share on other sites

si atunci in vanzarile de dacia 1300...de ce nu precizeaza parbriz incalzit?

La dacie era mai eficienta incalzirea...geam mult mai mic :D

Edited by thor4ever

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stiu ca textul din anunt nu corespunde in totalitate cu masina, nu asta e problema. Important este ce are, nu ce lipseste. Si cum arate. Masina are scaune de piele cu uzura minima. Uzura in interior am vazut doar la ornament la usa de sofer.

Persoana cu care am vorbit initial accepta testare la Bogdan, apoi cand am venit acolo ca sa facem treaba, am discutat cu cineva aflat mai sus in ierarhie care nu mai a acceptat testare, in afara testare la reprezentanta.

Euro 5 nu este, asa apar la toate vazute de mine care au acte Belgiene, dar codul motor si putere sunt ca cele Euro4.

A 8-a cifru la VIN insa nici nu e zecimal, e o litera.

Share this post


Link to post
Share on other sites

poi atunci nu are nici 115 cai...dare doar 109

Share this post


Link to post
Share on other sites

si atunci in vanzarile de dacia 1300...de ce nu precizeaza parbriz incalzit?

Don't know. Am vazut ca e scris la foarte multe anunturi, nu stiu la ce se refere. Si asa nu prea ma intereseaza, asa ca nu am acordat prea multe atentie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

este vorba despre fantele prin care trece aerul din bord spre geam...aia inseamna amical...incalzire parbriz.

Share this post


Link to post
Share on other sites

la mine este pe lateral la consola centrala.

Adica? Nu e ceva integrat?

Am mai vazut la unele ca au ceva lipit pe bord bricostorestyle:

http://img04-otomoto...C28087304_4.jpg

este vorba despre fantele prin care trece aerul din bord spre geam...aia inseamna amical...incalzire parbriz.

La fosta masina aveam incalzire electrica in zona unde sta stergatoarele. Asta ar fi ceva de mentionat. Probabil se refere totusi la alceva, nu la aeroterma.

Am mai observat ceva, unele masini au culori inversate la display de radio (negru cu scris 'alb'). Asta tine de facelift? Sau e functie de interior?

Edited by bartro

Share this post


Link to post
Share on other sites

http://www.autovit.r...-C27998481.html

asa este la mine...asa venea pe masina 2004-2007.De aia am intrebat unde este telefonul la cele facelift.Sau nu mai are si receptor, vine integrat si nu mai poti purta o convorbire privata fata de cei din masina?

M as mira sa aibe modelul assta incalzire cu fire prin parbriz

Edited by thor4ever

Share this post


Link to post
Share on other sites

poi atunci nu are nici 115 cai...dare doar 109

80KW in actele Belgiene

Share this post


Link to post
Share on other sites

In rest motorul meu suna mai bine ca cel pe care vrei tu sa-l iei dar eu am schimbat uleiul de cum a coborat masina de pe trailer .

Off topic: Adica ai schimbat uleiul din motor + uleiul din rezervor :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu stiu la ce ulei din rezervor se referea colegul, eu am schimbat uleiul motorului .

Edited by Bogdan G

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu stiu la ce ulei din rezervor se referea colegul, eu am schimbat uleiul motorului .

Ma refeream la renumitul 2T :P

Gata... no more off topic

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aoleu, pierd lupta. Sotia se uita deja la un focus.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stiu, nu prefer deloc Ford-ul.

Faptul ca nu se pot verifica kilometrii la focus (nu am gasit cum) ea vede ca un avantaj. Am gresit cand am spus-o cati km avea S40 cu care am fost la Bogdan. Omul cat traieste, inveata.

Share this post


Link to post
Share on other sites

cum nu se pot verifica km la focus?ca fost posesor de focus mk2 4 ani am stat pe forumu de la ford si erau 2 moderatori care prestau servicii gen bogdan si din am inteles se poate.

Depinde ce vrei de la masina.hatchul pe care l am avut,dar cred ca si berlina este mai spatioasa la interior(ca sa nu zic de spatiile de depozitare care la s40 sunt de toata jena).In spate au stat 3 persoane(max 70kg) lejer dar in s40 s-au cam plans(aceleasi persoane).Tinuta de drum (la hatch) mult mai sportiva pe drumuri virajate.

Daca vrei materiale mai ok, scaune mai confortabile, siguranta activa mai buna...deci masina de sofer atunci s40.Dar daca optezi pt versiunea titanium de la focus sa sti ca mari diferente nu sunt intre ele decat pretul care este mai mic la focus.

ai ceva oferte de la focus?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu m-am inscris (inca) pe forum de Ford, dar am gasit ca ar fi mai usor de manipulat ceasul la ford, in sensul ca doar in bord este pastrat numar de km parcursi. Acuma, poate nu am gasit informatie relevanta, ca nici nu prea ma intereseaza la focus.. O vad mai degreaba o consumabila, nu are acelje ne sais quoi .

Doar titanium iau in calcul, si nu imi plac scaunele cu dungi. Am gasit un exemplar hatchback titanium din 2010 la un pic peste 7000 Euro, cu scaune piele, navigatie, .. .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Revenim la VOLVO ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now