Salman

Creeaza dependenta forumul !?

101 posts in this topic

Va salut ,

Acum cateva zile am vorbit cu un coleg de forum referitor dependetei de forum ,mai exact in timpul liber hop pe forum .Indiferent ca este dimineata,pranz ,seara,sau chiar in miez de noapte noi navigam cu barca pe forum prin diferite subiecte,teme ,idei ale unora (baze,certuri,warmuri :)et.).Chiar daca nu cautam ceva anume noi existam,suntem aici !Eu deja am reclamatii din cauza prietenei ca stau numai cu pc in brate pe forum :)

Voi ce parere aveti,se numeste dependenta?

2 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu nu mai am culoare pe tasta F5 (refresh)... Ce zici, provoaca ? ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Banuiesc ca da :) ,eu de la Cola am deja dependenta,de la forum iar deja am mortul in casa din cauza faptului ca stau toata ziua si vaslesc pe aici ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

La mine, nu e dependenţă, e un fel de impuls maniaco-depresiv, o tulburare obsesiv-compulsivă... o tendinţă suicidală, un acces de demenţă... ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am inteles DOC, adica in 2 cuvinte vrei sa spui ca tragi mata(cu TZ) de coada la servici iar in acest caz stai pe aici mai mult si ne intinzi nervii la maxim .

Am zis bine ?

PS> Vezi ce raspunzi ca ai deva cateva puncte amenda si iti salta conducerea "carnetu de forumist" . :D

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Trebuia să bag forumul în lista de aici. ? ;D

A, era să uit: şi după ce mă suspendă şi mă conectează la electroşocuri de 10000 V, de-mi vor ieşi scântei şi pe urechi şi voi orgamiza orice femeie doar printr-o simplă atingere, o să mă întorc purificat, pocăit şi blând ca un căţeluş, fără să mai supăr nici măcar o muscă... ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mai baieti ,nu fiti rai ca maine cine stie ce se intampla si dam coltul cladirii.Viata-i scurta (citez un prieten ,,ca firul de par din fund si plin de ...")!Ce naiba Heim daca ti se va suspenda ,,carnetul de forumist" ,dai spaga 300 E si ti-l iei inapoi ca la rutiera. :) Merge?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu merge pt ca Heim e dintr-o bucata si nu da spaga ?

Nu-i asa doctore ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aşa e! În plus, conducerea e incoruptibilă.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, si eu sunt cu ochii pe volvo-club.ro

clar, e dependenta.... nu totala dar e.

Cand pun mana pe un calculator, verific sa vad ce ati mai scris pe aici, ce e nou, ce ar mai fi de invatat sau ce mai barfiti/certati :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cine bârfeşte sau (se) ceartă, bre?!

Eu intru doar ca să mai învăţ despre problemele comune, ca să ştiu la ce să mă mai aştept. Ştiu că sunt zeci de probleme care apar la toate - dar la toate! - exemplarele dintr-un model; iar eu vreau să le ştiu... ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, dă dependenţă!

Dar cauzele sunt mai adânci şi vin direct de la marca în sine.

În primul rând, Volvo dă dependenţă!

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Foarte bine spus, tot mi-am promis că n-o mai repar şi nu mă pot abţine... nu trece lună în care să nu mă duc cu ea la reparat... ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Le stricam si le reparam ,sau doar le reparam ca au probleme ?Dependenta exista chiar daca unii vor spune nu ,dar eu de multe ori ma amuz de carcoteli,contraziceri exact cum a spus si Vali U :)si chiar exista! Heim tu te-ai simtit primul ,nu sti ca cine se scuza se acuza !

Eu propun ca in dreptul avatarului sa existe o semnatura data de conducerea forumului ex:Bogdan G Arogantu ;X - laudarosul ;Y - certaretul ; G -stresantul si asa stim cu cine interactionam si cum sa-l abordam :)

Ce ziceti ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Păi, unde vezi tu că m-am scuzat?!

M-am acuzat, aia-i adevărat, dar de scuzat, nu m-am scuzat... ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

,,Cine bârfeşte sau (se) ceartă, bre?!

Eu intru doar ca să mai învăţ despre problemele comune"

Asa se deduce de aici ,Vali U nu se refera la tine (generalitati )ti-ai furat-o :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Şi unde-i scuza? Deduci tu că aş fi înţeles că se referă la mine?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Este interpretabila chestia !Si uite asa devi dependent .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tot ce se refera la Volvo sigur da o dependenta totala si chiar e buna chestia asta ...

plus ca te arde buricul degetelor sa bagi un raspuns, o vorba de duh (tare imi place

trebusoara asta) si mai ales sa faci bine unuia ca mine, nestiutor, dependent de

calculator si de a mea Dulcie, T4, of ... de fapt ar trebui deschis un topic cu cele mai

multe dependente : Volvo, Volvo, si Volvo, restul sunt can-can - uri ... he he he ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Degeaba, Volvo nu dă o dependenţă atât de puternică precum alte mărci, poate şi pentru că nu e atât de bun. Uitaţi-vă şi voi dacă vedeţi vreun oraş denumit după vreun model Volvo. Aţi văzut voi vreun oraş în Suedia denumit V70? Păi, vedeţi? Spaniolii şi-au denumit oraşele după modelele de Seat... ;D

2 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cred ca Heimdallr are mare dreptate. :) Volvo e o porcarie. Pana si tiganii si-au denumit copiii dupa alte marci de masini. Mercedesa, ...., sau mai stiu eu cum si ce.... :)

Dar stii ceva, mai bine sa fie volvo prost decat sa aud pe strada.... "uite pe xc60, sau c30" si cand intorc privirea sa vad o colorata cu fuste mai colorate decat un clown....

nu e rasism, e doar o realitate.....

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Haaaaa ha ha ha! Beemveaua... Seriacincilina... Audia... Spolfstbagănuţa... Pasata... Renoua... Peujeota... Vectra... Logana... Felicia... Octavia... ;D

2 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pai si Dacia unde e? :D

A "crapat"..ca era "fosila".Nici numele nu a mai ramas de ea :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Păi, şi Dacia a depăşit Volvo-ul, care a ajuns doar până la 960, în timp ce Dacia a ajuns la 1310 sau 1400 sau cât mama sărăciei... ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now