Salman

Creeaza dependenta forumul !?

101 posts in this topic

Terminati odata cu secesionismul asta - fiecare merge cand si unde vrea, in functie de cum are timp, ii este comod si are placere. Important este sa ne intalnim, indiferent de locatie si pretext.

Este foarte bine ca Marius s-a simtit bine la Penny, se simte bine si la Polivalenta.

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu cred ca nu ai inteles un aspect Mav, ori il ocolesti, ci anume "spiritul Volvo"...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu am impresia ca spiritul Volvo este orice altceva decat ce facem noi acum aici, si propun sa terminam cu off-topic-ul.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu am impresia mai Dane ca tu esti prea serios pt forumul asta .

Cred ca Florin a uitat cine a a deschis topicul cu Polivalenta si cine dadea telefoane sa invite lumea la Polivalenta .

Dupa cateva Polivalente au inceput discutiile si trasul de urechi, mi-a fost pus in vedere sa nu mai fac afaceri la Polivalenta sa nu mai vand leduri si xenoane in parcare si m-am conformat. Acum nu fac nimic la intalniri inafara de a socializa . Acum insa sunt alti colegi care fac afaceri la intalniri (si la Poly si la Penny ) dar nu stau eu sa le nr banii ca nu sunt de la fisc (vorba lu` Buga) .

Edited by Bogdan G
1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

[...] Acum insa sunt alti colegi care fac afaceri la intalniri (si la Poly si la Penny ) [...]

Incredibil!!! Chiar se poate aşa ceva?! N-aş fi crezut că... am rămas fără cuvinte... mă-ntreb cine oare... ?
1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ah, nici tu nu ai inteles!

"Este foarte bine ca Marius s-a simtit bine la Penny, se simte bine si la Polivalenta." - drept urmare, Marius se cam contrazice singur, tinand cont ca o tot tinea pe a lui cu "spiritul volvo" - strict la asta ma refeream :D ...dar astept totusi sa ne dea un verdict, daca mai simte diferenta intre penny si poly :D

Eu sincer va spun, nu mai pot ajunge nici intr-o parte nici in alta din mai multe motive, sa zic asa mai delicate! Altfel, as fi venit cu cea mai mare placere in fiecare din tabere :D - dar o sa iasa soarele si pe strada mea, curand :P

Cat despre ce business vor unii sa dezvolte la intalniri, chiar nu ma priveste! :) ... si nici nu ii voi judeca vreodata!

Ma rog, sper ca acum s-a inteles!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Facea misto mai Heim'

Ontopic: Creaza dependenta forumul...mai ales cu oameni ca Heim'. [...]

Poţi selecta din setările forumului să nu-ţi mai arate mesajele mele şi ai scăpat.

"i-L" e greşit din punct de vedere gramatical. Ar fi corect dacă ai spune "să i-l dai". În acest caz "să-l primeşti" e "să îl primeşti". Înţelegi, acuma?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu vad de ce n-as putea cumpara de la x si y ceva!! Poate ca nu am chef sa fac 7 drumuri pe motorina mea. Daia nu mai pot de cine ma arata cu degetul...pe banii mei. Daca tot ma vad cu persoana x sau y de ce sa nu iau atunci produsul de care am nevoie?! Nu vad logica.

ps:Am inteles din prima Heim. Daia am si spus ca "face misto":.

Edited by zack

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aha, deci încă îmi vezi mesajele! ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Forumul arde si voi tot cu probleme de gradinita, hai ca va spun pe amandoi la tovarasa educatoare . :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Heim....fara tine totul ar fi prea "roz". Nu vad de ce sa nu-ti vad mesajele. Ar fi pacat

ontopic: In weekend, noaptea am fost pe la Polivalenta si m-a luat nostalgia cand am vazut parcarea unde ne intalneam goala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Creeaza dependenta mai rau ca ,,Vacanta Mare ,Leana si Costel"

Share this post


Link to post
Share on other sites

Off-topic sau mai putin:

- oamenii se intalnesc ca au dezvoltat prietenii, relatii si au nevoie de asta - indiferent, unde, cand, cu ce scop - e bine ca se intalnesc

- unii colegi din asta traiesc - piese de Volvo, diagnoze, reparatii etc - e foarte bine asta - deoarece e un avantaj pentru toata lumea implicata.

Ca din lipsa de ocupatie, sau prea mult timp liber, sau cred eu, faptul ca ne simtim parte din Volvo sau spiritul Volvo ne face sa dam pe afara cu orgoliul, dintr-un motiv sau altul, e bine. E bine! Asta inseamna ca punem pasiune / suflet in niste chestiuni legate de prietenii, ne simtim parte din ceva, pe care dorim sa dezvoltam, cu orice ocazie putem si ne simtim confortabil.

Pe de alta parte, trebuie sa ne gandim si la colegii pe care poate ii ranim, fara intentie sunt convins, prin atitudinea noastra.

Lucrurile sau situatiile de facto, se schimba in timp, evolueaza intr-un sens sau altul.

Eu mizez pe acest forum pentru alt aspect - prietenii noi care mi i-am facut aici - si nu sunt putini.

De asta, pentru mine forumul reprezinta mai mult o forma de a tine legatura cu prietenii si a organiza intalniri cu ei, oriunde ar fi acestea - Constanta, Cluj, Targu Mures, etc. Avem si Project Manageri pe zone responsabili de intalniri: dani_dy la Cta, Opus la Targu Mures, cine o fi la Cluj, Paul pe Galati / Braila, Feraru3..3 pe Hunedoara, si altii.

Matrixx, pe de alta parte, isi doreste un forum tehnic si ii pare rau ca acest forum nu mai este ce era odata - respect acest lucru si el stie ca il stimez pentru asta, desi din pacate nu pot sa ii impartasesc pasiunea pentru asta intru totul - ca nu ma pricep si nu ma pasioneaza intr-atit. Eu pentru orice problema (reala sau mai putin reala), sunt la Primus, ca nu ma pricep si nu ma pasioneaza intr-atat cat sa stau sa sap in motor sau masina. Si nici nu cred ca as putea face prea mare lucru, daca tinem seama de faptul ca acum am niste calculatoare care conduc masina practic - vorba soacra-mii: mi-am luat masina teleghidata.

La fel, nu impartasesc locul de intalnire de la Penny - personal nu imi place, nu mi se pare adecvat - insa nu inseamna ca nu ii apreciez pe cei care se vad acolo in fiecare vineri si bine fac - la cat mai multe si la cat mai multi.

In concluzie, as propune sa mai lasam de o parte spiritul Volvo care pana acum, dupa parerea mea, a facut mai mult rau decat bine (tinand cont de rezultate si orgoliile fiecaruia din noi), si sa facem ce simtim noi. Punct.

Edited by maverick
3 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mav,nu ma pot abtine pe topicul asta sa nu iti dau "like". Unde ai dreptate,ai dreptate.

Samsung Galaxy S on JellyBean

Share this post


Link to post
Share on other sites

Carcotelile isi au rostul lor, se mai descarca omul de stres ..., ca unul a zis, ca altul n-a venit,

ca unii fac si dreg, ca altii nu fac si nu dreg, asta-i viata si mie imi place sa fie asa, nu suntem

nemti sa nu tragem o injuratura sau o vorba "dulce", asa suntem noi, de ce ar trebui sa fim altfel?

eu cred ca ne tine impreuna pe acest forum tocmai felul nostru de a fi ca si respectul pentru

marca numita VOLVO, asa cum este ea.

CpNmTboooo pentru romanii cu Volvooooo!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sunt nou pe forum mai exact 2 luni si 2 zile. Am citit tot ce tine de "cafenea", am citit cam tot ce tine de "Vezi continut nou" ( mai am 10 topicuri de citit) si da intardevar forumul creeaza dependenta. Cel putin la mine e grava situatia. Ma cheama sotia la masa si bineintels iau laptopul cu mine sa mai citesc intre timp. Cu prietenii cand sunt le tot povestesc ce mai e nou pe forum, le mai dau cate un sfat din ce "aud" de la voi, ba chiar au inceput sa faca misto de mine. Daca le spun ceva, chiar daca nu tine de masini ma intreaba "Asta tot de pe forum o stii" ? De multe ori m-a apucat 3 dimineata pe forum si dimineata trebuia sa ma trezesc la servici. Acum am trei vicii dar eu le numesc hobby-uri. Fumat, bere si forumul VOLVO. :headbang:

4 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stai sa vezi cum e dupa citiva ani :headbang:

4 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Volvo lover, una este sa stai pe forum si sa vorbesti cu, colegii din spatele calculatorului si alta este cand te intalnesti cu ei la intalniri saptamanale, intermediare sau nationale!

Sau cand ai de facut drumuri prin tara si te intalnesti cu cei din zona respectiva la un suc sau un pahar de vorba!!!

2 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu unul sunt destul de sigur că stă în faţa calculatorului, nu-n spate... ;D

Pai el sta cu fata la calculator dar informatia iese prin spate :D :D :D!!!

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

La mine iese prin lateral, ca acolo e mufa de retea.

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da' la ăia cu uaieărles? ;D

De mult ii banuiesc eu pe aia ca apar la "utilizatori anonimi"... :unsure:

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Volvo lover, una este sa stai pe forum si sa vorbesti cu, colegii din spatele calculatorului si alta este cand te intalnesti cu ei la intalniri saptamanale, intermediare sau nationale!

Sau cand ai de facut drumuri prin tara si te intalnesti cu cei din zona respectiva la un suc sau un pahar de vorba!!!

Andule, crezi ca n-as vrea sa vin la intalniri sa va cunosc pe toti? In primavara trebuie sa vin acasa sa-mi schimb buletinul si permisul atunci e clar ca o sa trag o fuga la Bucuresti special pentru intalnirile de joi si vineri.
3 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sa ne anunti ca sa venim multi sa te cunoastem !

CpNmTbooooo!

Apropo : uaiarles-ul e cel mai fain, nu umbli cu matele dupa tine ! :hello2:

Share this post


Link to post
Share on other sites

@alexpopeystar68 Sigur ca o sa anunt cand vin. Poate prind dependenta si de voi, nu numai de forum si nu mai plec din Bucuresti. :)

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now