Salman

Creeaza dependenta forumul !?

101 posts in this topic

Andule, crezi ca n-as vrea sa vin la intalniri sa va cunosc pe toti? In primavara trebuie sa vin acasa sa-mi schimb buletinul si permisul atunci e clar ca o sa trag o fuga la Bucuresti special pentru intalnirile de joi si vineri.

Te asteptam :hello: :hello: :hello: !!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu zic sa-mi dati ban (sa nu mai pot intra pe site) sau o sa-mi pierd serviciul :) Azi m-a prins sefu' in timpul serviciului pe forum. I-am aratat galeria foto, i-am spus cam ce se discuta pe forum si l-am mai linistit putin. Apoi i-am zis " Vezi my firend eu am invatat sa schimb bujiile cu ajutorul forumului dar tu te duci la service sa ti le schimbe". Nasoala treaba cu forumul asta, dar imi place. :)

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu zic sa-mi dati ban (sa nu mai pot intra pe site) sau o sa-mi pierd serviciul :smile: Azi m-a prins sefu' in timpul serviciului pe forum. I-am aratat galeria foto, i-am spus cam ce se discuta pe forum si l-am mai linistit putin. Apoi i-am zis " Vezi my firend eu am invatat sa schimb bujiile cu ajutorul forumului dar tu te duci la service sa ti le schimbe". Nasoala treaba cu forumul asta, dar imi place. :smile:

Daca te baneaza, nu mai poti sa scri, dar tot poti sa citesti :))

Share this post


Link to post
Share on other sites

"...Pe forumul acesta exista un regulament, pe care nici tu si nici colegul nu l-ati citit. Cand explici ceva, trebuie sa pui si tu o virgula, o litera mare sa intelegem ca s-a inceput o alta propozitie, chestii de genul. Ca sa pui o virgula sau un "i", dureaza o fractiune de secunda. De ce sa nu le pui?"

Daca te baneaza, nu mai poti sa scrii, dar tot poti sa citesti :smile:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

"...Pe forumul acesta exista un regulament, pe care nici tu si nici colegul nu l-ati citit. Cand explici ceva, trebuie sa pui si tu o virgula, o litera mare sa intelegem ca s-a inceput o alta propozitie, chestii de genul. Ca sa pui o virgula sau un "i", dureaza o fractiune de secunda. De ce sa nu le pui?"

Iti multumesc pentru atentionare. Am facut o comis-o de data asta (un post din 300), dar te asigur ca eu am citit regulamentul!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sunt absolut convins.Si deasemenea stiu ca a fost o scapare.Dar exact asta vroiam sa subliniez si eu:Ca se poate ca totul sa fie o mica "scapare".Si pe mine ma zgarie pe retina scrisul agramat dar cand persista, nu atunci cand apare ca o scpare.Pe de alta parte..sa stii ca limba romana nu mai e ce-a fost :)) Adica...acum intro se scrie fara - , sau mai taiat din i...asa ca....este destul de derutant.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sunt absolut convins.Si deasemenea stiu ca a fost o scapare.Dar exact asta vroiam sa subliniez si eu:Ca se poate ca totul sa fie o mica "scapare".Si pe mine ma zgarie pe retina scrisul agramat dar cand persista, nu atunci cand apare ca o scpare.Pe de alta parte..sa stii ca limba romana nu mai e ce-a fost :smile:) Adica...acum intro se scrie fara - , sau mai taiat din i...asa ca....este destul de derutant.

Eu i-am atras atentia colegului de la "Politehnica", care ar fi trebuit sa ramana repetent in clasa a 4a. Referitor la "intr-o, intr-un" etc, stiu ca a fost o discutie prin 2010, dar eu stiam ca nu s-a aprobat schimbarea cuvintelor http://dexonline.ro/definitie/%C3%AEntr . Cauta "intrun" si nu ai sa gasesti :hello:

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Despre mine este vorba ? ???

Share this post


Link to post
Share on other sites

Despre mine este vorba ? ???

Nu bre', nu e vorba de tine! Este un coleg care a declarat ca are "limbaj de politehnica"!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma gandeam eu :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da ce cocos, te simti cu musca pe caciula ?

Da ce, Politehnica nu se poate face in alta limba ? Trebuie neaparat in romana ?

Edited by Bogdan G

Share this post


Link to post
Share on other sites
Da ce cocos, te simti cu musca pe caciula ?

Da ce, Politehnica nu se poate face in alta limba ? Trebuie neaparat in romana ?

G, ti-am dat un mesaj pe privat. Poate ai timp sa-l citesti :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Revenim si noi la topic si lasam profesorii sa-si faca treaba lor si noi pe-a noastra ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

"...Pe forumul acesta exista un regulament, pe care nici tu si nici colegul nu l-ati citit. Cand explici ceva, trebuie sa pui si tu o virgula, o litera mare sa intelegem ca s-a inceput o alta propozitie, chestii de genul. Ca sa pui o virgula sau un "i", dureaza o fractiune de secunda. De ce sa nu le pui?"

Daca te-ai refererit la mine eu am folosit virgule, puncte, ghilimele si tot ce trebuie. Si chiar daca ne mai scapa cate un "i" sau " - " (ex. intr - o) de multe ori nici tastatura nu ne asculta. Cat despre regulament, l-am citit pana sa mi se dea acceptul de inregistrare pe forum, dar nu asta conteaza my friend. Important e sa ne ajutam cu sfaturi, cu una alta si sa ne "simtem" bine. De tigari m-as putea lasa dar de forum nu :smile:

P.S. La mine e ora 3 la voi 4 si bineinteles eu sunt pe forum.

Edited by i love VOLVO

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu despre tine era vorba.Era un citat din PaunIonut adresat tot lui :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu despre tine era vorba.Era un citat din PaunIonut adresat tot lui :P

@daann - eu chiar nu te inteleg! Sa inteleg ca avem o problema? Daca vrei sa incepem sa ne verificam si sa ne atacam reciproc, pe mine nu ma deranjeaza. Pot sa-mi fac timp sa verific toate postarile tale, nu-i problema! :downtown:

@ I love VOLVO nu era adresat tie mesajul, stai linistit :hello:

Share this post


Link to post
Share on other sites

@daann - eu chiar nu te inteleg! Sa inteleg ca avem o problema? Daca vrei sa incepem sa ne verificam si sa ne atacam reciproc, pe mine nu ma deranjeaza. Pot sa-mi fac timp sa verific toate postarile tale, nu-i problema! :downtown:

@ I love VOLVO nu era adresat tie mesajul, stai linistit :hello:

Lol..nu avem nici o problema.Ii explicam doar lui i love volvo cui ii era adresat mesajul.Iar ce am citat din tine..era un exemplu ca se poate intampla si la case mai mari.In rest..singura noastra problema este...care da urmatoarea bere :occasion14:

Share this post


Link to post
Share on other sites
singura noastra problema este...care da urmatoarea bere :occasion14:

O dau eu pe banii vostri ;D ;D ;D!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Iar eu o beau ca sa nu ramaneti fara permis :smile: . Andu ce zici te bagi ?

Edited by Salman

Share this post


Link to post
Share on other sites

Iar eu o beau ca sa nu ramaneti fara permis :smile: . Andu ce zici te bagi ?

Da, dar eu voi consuma cico ;D ;D ;D!!!

post-1775-0-08270300-1384101159_thumb.jp

post-1775-0-53404900-1384101159_thumb.jp

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Nionut, nu am nici un PM de la tine .

@Daane daca te iei la "tranta" cu Ionut pierzi din start, nu exista om mai calm decat Paun Ionut pe acest pamant, asa ca nu ai nici o sansa de castig, te bate cu zambetul pe buze . Oricum nu stiu ce aveti voi de impartit dar numai cand ma gandesc la fata lui Ionut care e identica cu cea din avatarul lui ma pufneste rasul .

Share this post


Link to post
Share on other sites

No hai ca a luat=o razna toata situatia asta.Nu am nimic cu Ionut , nu mi-a facut nimic si nici nu am vreun motiv sa "ma iau la tranta "cu el.Eu doar am dat un exemplu in care vorba "a gresi e omeneste"a fost perfect reliefata.Atata tot.Si ca tot veni vorba, el e unu din membrii pe care ii apreciez pe forumul asta.Imi place cum scrie si mai ales cum gandeste.Si ma bucur ca mai sunt oameni asa maniaci ca mine cand e vorba de limba romana.

@PaunIonutz promit ca voi veni peste 2 saptamani la Penny stam "la o pipa pacii"(nu fumez dar bem un suc ceva)ca sa iti demonstrez ca nu am nimic cu tine.

Peace.

Share this post


Link to post
Share on other sites

No hai ca a luat=o razna toata situatia asta.Nu am nimic cu Ionut , nu mi-a facut nimic si nici nu am vreun motiv sa "ma iau la tranta "cu el.Eu doar am dat un exemplu in care vorba "a gresi e omeneste"a fost perfect reliefata.Atata tot.Si ca tot veni vorba, el e unu din membrii pe care ii apreciez pe forumul asta.Imi place cum scrie si mai ales cum gandeste.Si ma bucur ca mai sunt oameni asa maniaci ca mine cand e vorba de limba romana.

@PaunIonutz promit ca voi veni peste 2 saptamani la Penny stam "la o pipa pacii"(nu fumez dar bem un suc ceva)ca sa iti demonstrez ca nu am nimic cu tine.

Peace.

:occasion14: :occasion14: :occasion14:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu zic sa-mi dati ban (sa nu mai pot intra pe site) sau o sa-mi pierd serviciul :smile: Azi m-a prins sefu' in timpul serviciului pe forum. I-am aratat galeria foto, i-am spus cam ce se discuta pe forum si l-am mai linistit putin. Apoi i-am zis " Vezi my firend eu am invatat sa schimb bujiile cu ajutorul forumului dar tu te duci la service sa ti le schimbe". Nasoala treaba cu forumul asta, dar imi place. :smile:

De munca, mai mult decat probabil ca forumul nu iti va gasi. Nici alta nevasta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu se stie niciodata !!!Viitoare neveste sunt peste tot pe strada ,chiar de sunt maritate (cu experienta ) :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now