iulirx

Io as ajuta la dezvoltarea acestui forum

30 posts in this topic

sint dispus ,cu mare placere, sa contribui cu 200-300 eurasi la dezvoltarea forumului.

cine stie ce si cum sa ma contacteze.

ma simt bine printre voi .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Iuli, iti multumim pentru propunerea ta, insa acest forum precum si clubul pe care suntem pe cale sa-l infiintam, sunt si vor ramane organizatii non-profit.

Share this post


Link to post
Share on other sites

O organizatie non-profit poate primi donatii foarte bine, ba chiar poate taia si chitante. Cu care donatorul poate scapa de impozite.

In fact, o organizatie non-profit traieste EXCLUSIV din donatii. Fie ca sunt ale membrilor, fie ca sunt ale unor terti.

Felicitari celor de mai sus! :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

pai hai, bagati !

sa stim si noi, micii donatori de organe (de plata), unde trimitem banutii.....

si cine ii cheltuie si cum.

gata , hai sa miscam !

de exemlu , ar trebui sa se spuna cam asa :

am vrea sa facem cutare lucru , care presupune cutare alte lucruri, care costa atit, si care bani vor fi cheltuiti de cineva platind altundeva.

chestia asta costa cam atit.

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bine intentionati si detul de iuti sunt baietii de pe aici. Discutiile astea se duc de ceva timp si cred ca sunt pe undeva pe ultima 100 de metri (conform informatiilor detinute de mine la ceasta ora) Asa ca v-as propune sa nu va grabiti chiar asa tare si sa asteptati un pic ca sa se rezolve unele lucruri rand pe rand.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dragii mei, desi sunt foarte "tanara" membra a forumului as pune si eu "umarul"... Asa cum am spus si cand m-am prezentat activez, mai precis detin o agentie de publicitate asa ca pun la "bataie" resursele pentru a face cunoscut forumul si clubul. Daca aveti nevoie contactati-ma pe mail. As propune o campanie de PR in prima faza... Ce ziceti?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Si eu pot ajuta in domeniul IT, Internet, etc, deocamdata nu pot oferi suport financiar ca si eu stau prost, dar daca e vorba de ceva ajutor\suport in domeniile respective ajut cu placere.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu mis postproduction manager. Cu toate ca suntem cam ocupati, putem ajuta free printre picaturi in completare cu agentia Andreei de pilda.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Fratilor pe mine puteti conta doar financiar..sau dak aveti vreo problema la prostata ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pentru ceva pietre / nisip la rinichi putem apela pentru un sfat ? ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

sigur..daca sunt si pietre pretioase le scot cu manutza mea ..ca sa fiu sigur ca nu se pierd..:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Propun sa facem si un site pe langa acest forum, mai bine zis un home page, pe care sa existe niste frame-uri cu ultimele noutati din lumea Volvo, ultimele posturi din forum, diferite stiri legate de comunitatea noastra, o galerie foto, si altele, putem daca nu sa punem toti cativa lei si sa apelam la un designer profesionist sau sa achizitionam un template in Flash profesional, de asemenea credca ar fi frumos sa fie upgrade-at forumul la versiunea 2 pt ca exista niste themes extraordinare care ar arata excelent.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Roberto, asa e, frumos ar fi sa facem multe, insa forumul a fost modificat "din greu", ca sa punem si cautare dupa locatie, dupa masina, au fost modificate poze, titluri, etc...  Trecerea la v2 ar insemna munca foarte multa, si nu cred ca aspectul e ceea ce conteaza la un forum, ci utilitatea lui si informatia regasita in el.

Cati din voi nu-si doresc acum un DOS 6.22 din nou ?! ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Propun sa facem si un site pe langa acest forum, mai bine zis un home page, pe care sa existe niste frame-uri cu ultimele noutati din lumea Volvo, ultimele posturi din forum, diferite stiri legate de comunitatea noastra, o galerie foto, si altele, putem daca nu sa punem toti cativa lei si sa apelam la un designer profesionist sau sa achizitionam un template in Flash profesional, de asemenea credca ar fi frumos sa fie upgrade-at forumul la versiunea 2 pt ca exista niste themes extraordinare care ar arata excelent.

ceea spui tu mi-a trecut si mie prin cap. intrebarea, pentru home-page, este cine face aceste updateuri? un prieten care are un astfel de site (cu stiri) petrece cam 4-5 ore cu sortarea informatiilor, traducerea los si postare. deja este un job. cine se baga?

M.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ca offtopic.

Pe vremea cand inca mai era afisat pe forum "cine este on-line"?...  "Io as ajuta la dezvoltarea acestui forum" era omniprezent, uneori in dreptul a mai multi utilizatori/membrii. Ceea ce mi s-a parut a fi o treaba cu bataie lunga si cu dari de gandit...

Nu vreau sa stiu cine a avut puterea de a aduce acest subiect in atentia noastra atat timp, pe mai multe calculatoare... dar in mod sigur se doarea o tema de gandit... la care eu unul nu am un raspuns clar.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Pe vremea cand inca mai era afisat pe forum "cine este on-line"?... 

Si-acum este...in stanga utilizatorilor prezenti pe site, e o iconita reprezentand 3 omuleti, click si vezi  ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Va dati seama ce frumos ar fi fost daca s-ar fi concretizat ideea lui Iuli?

De exemplu acum am fi putut ,prin donatii, sa strangem bani sa luam Amazonul lui gabone si tinand cont ca este cea mai veche s-o facem mascota sau imaginea forumului!

Desi sunt mai nou membru decat multi altii as propune sa facem ceva de genul : cine vrea si cat poate sa dea,vireze, intr-un cont o suma modica sau nu, chiar daca forumul este non-profit, pentru a fi disponibila la nevoie.

Aici trebuie mers si pe incredere, nu trebuie sa ne comportam ca pe scara blocului cand vrem sa cumparam geam la usa de la intrare, stiti la ce ma refer.

Propun ca cei care au placerea sa se intalneasca saptamanal sa ia in discutie si problema aceasta, unii dintre ei poate au timp sa deschida un cont, sa-l [publice aici si cine poate face donatii sa faca,cine nu ,nu. In conditiile in care se vor strange ceva banii se poate vota,la propunerea oricui destinatia lor. Stiu ca e greu si o mai stiu si pe aia cu capra vecinului. Nu dati cu bolovani.

Share this post


Link to post
Share on other sites

administratorii sa faca un cont , sa-l publice, si io virez in el 500 euro. (sau echivalentul in lei)

Share this post


Link to post
Share on other sites

administratorii sa faca un cont , sa-l publice, si io virez in el 500 euro. (sau echivalentul in lei)

multumim pentru sprijin. deoarece in acest moment nu am sti ce sa facem cu banutii, preferam sa-ti spunem sa-i mai ti o perioada. de fapt problema nu este ca nu stim ca sa facem ci ca nu avem un cadrul bine stabilit prin care, pe langa faptul sa justificam cheltuiala lor, sa-i cheltuim in folosul  utilizatorilor.

forumul este o actiune benevola sustinuta in totalitate de mine, material, si de Alex. eu unul nu am nevoie, inca, de o sustinere materiala. poate la intrunirea nationale din acest an unde voi dori sa fac cateva chestii mai speciale. atunci voi cere ajutorul tuturor si cine va dori sa se implice va fi binevenit.

M.

Share this post


Link to post
Share on other sites

pai tocmai la asta se vor folosi bani, la intruniri si ar putea fi si dese sa ne cunoastem mai bine, s-ar putea aduna niste bani chiar lunar, asta e doar o parere, eu oricum particip cu mare placere la o actiune de asa anvergura.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@iulirx pana ne gandim ce facem cu banii aia mai bine vino sa petrecem cu baietii un week-end la sauna...:))sa ne antrenam pentru intrunire...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am putea aduna pentru una bucata interfata KTS2000 sau chiar 2 dispuse la anumiti membrii in diferite locatii ale tarii.

Eu cred ca ar prinde foarte bine.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sau Google AdSense

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now