Sign in to follow this  
Followers 0
Guest radu

Ecranul navigatiei nu se mai ridicca

133 posts in this topic

Eu am rotita lipita de mine de 2 ori. Eu zic ca este folosibila. Intr-o parte ii lipseste un dinte( ultimul). Daca vrei ti-l trimit, sa vezi daca poate sa se foloseasca de el. Sune-mi cum sa facem.

O intrebare legata de alt subiect: Am deschis ieri un topic cu tuning s40 sau v50. Am cerut si eu niste pareri pro si contra. Acum nu-l mai gasesc... S-a sters dintr-un motiv anume?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu am rotita lipita de mine de 2 ori. Eu zic ca este folosibila. Intr-o parte ii lipseste un dinte( ultimul). Daca vrei ti-l trimit, sa vezi daca poate sa se foloseasca de el. Sune-mi cum sa facem.

O intrebare legata de alt subiect: Am deschis ieri un topic cu tuning s40 sau v50. Am cerut si eu niste pareri pro si contra. Acum nu-l mai gasesc... S-a sters dintr-un motiv anume?

Pai daca poti sa mi-o trimiti prin posta ambalata bine ar fi foarte ok. Nu costa mai mult de 1 maxim 2 lei.

Iti dau pe PM adresa

Share this post


Link to post
Share on other sites

Legat de subiectele de pe forum sunt ceva restrictii? Sa nu scriu degaba...

Share this post


Link to post
Share on other sites

La capatul unde-i lipseste un dinte l-am marcat cu marker rosu.

Bafta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bun, astept piesa, sper sa putem rezolva ceva

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am primit rotita azi !

Maine sau probabil in weekend am sa merg la unchiul meu sa i-o las sa vedem daca putem rezolva ceva.

Share this post


Link to post
Share on other sites

si la mine sa rupt rotita prima de pe axul care merge in ecran are forma de semiluna.....daca o da careva de buna s au noua...."dau ban bun" sisa le fie rusine la LA DISTRIBUITORII DE PIESE VOLVO ca nu aduc si maruntaie...de genu...rotitelor de la navi...HEI VOI !!!!!DE LA VOLVO DACA FABRICATI....VOLVO...OFERITI SI PIESELE...MARUNTE,rusine,ne mai miram ca unii ocolesc volvo din cauzele acestea.

Share this post


Link to post
Share on other sites

idem si la mine nu se ridica,dar masina am cumparat o ieri.sincer nu ma deranjeaza avand in vedere ca o sa folosesc gpsu o data pe an...poate.

Share this post


Link to post
Share on other sites

VESTI BUNE  ;D ;D

M-am intalnit azi cu unchiul meu si i-am aratat si dat rotita, NO PROBLEM, se poate face, el se astepta la ceva mult mai complicat.

Totul depinde de cata palinca de pruna de la tara va vrea colegul lui frezorul, cel care ii va prelucra dintii rotitei.

In functie de cum au timp va face 1 sau 2 pe care le vi le voi trimite sa le testati apoi facem mai multe, facem o serie sau ceva.

Share this post


Link to post
Share on other sites

da...esti in romania deci harta nu exista.90% din masinile a caror rotita a fost rupta nu iasa din romania mai deloc.ii chiar asa de greu sa ridici cu mana???

Share this post


Link to post
Share on other sites

da...esti in romania deci harta nu exista.90% din masinile a caror rotita a fost rupta nu iasa din romania mai deloc.ii chiar asa de greu sa ridici cu mana???

Ma duc maine la unchiul meu sa vad de nu m-a mai contactat.

Ultima data cand am vb mi-a spus ca a facut 4 rotite pt test si ca mai trebuie finisate, dar nu am mai apucat sa vb cu el de atunci, il sun maine.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ceva noutati?

Nici pe mine nu ma deranjeaza sa-l ridic cu mana, dar mi se pare tipic romanesc "e bun si asa" si in plus ca efectul e mult mai tare cand se ridica singur :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ceva noutati?

Nici pe mine nu ma deranjeaza sa-l ridic cu mana, dar mi se pare tipic romanesc "e bun si asa" si in plus ca efectul e mult mai tare cand se ridica singur :P

Mda imi pare nespus de rau dar nu stiu de ce nu ma mai contacteaza.

Am sa merg eu pe la el intr-o zi ca asa la telefon vad ca nu biruiesc !

Era vb ca amicul lui cel care trebuia sa le finiseze la freza a cam dat-o pe din laturi, am sa vad ce mai pot face.

Share this post


Link to post
Share on other sites

noaptea trecuta am montat ecranul cu noua rotita... merge la fel ca in prima zi... doar ca am scrijelit vreo 8 ore cu un cutter ca sa inlatur bavurile de frezare si sa largesc anumite degajari care s-au mai stramtat dupa ce au fost frezate...plasticul din care e facuta rotita pare atat dur cat si elastic asa ca sper sa nu mai am probleme cu ea... acum poate o sa apara macar o harta macar generica pentru romania... daca este cineva interesat am desenele tehnice facute la pinion cu toate cotele marcare...

Share this post


Link to post
Share on other sites

@rynno suntem foarte interesati:)

pune schema si dam niste beri :)

mersi mult

Share this post


Link to post
Share on other sites

astea sunt desenele tehnice pe care le am eu. mi emi s-au facut 8 pinioane, unul e montat unul are un dinte mai putin decat originalul, 3 le vand. Daca e cineva interesat un mesaj pe privat si discutam.

%7Boption%7D

post-1575-12877878533544_thumb.jpg

post-1575-12877878538762_thumb.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

am desfacut si eu gpsul pt a scoate renumita rotita.am gasit acolo si 2 difuzoare.la ce s bune?ca am dat cd/radio si nu se aude nika.sa fie de la sunetul de gps?

am sa postez in sectiunea reparatii personale toata manopera.mersi andrei.astept rotita pt a monta gpsul la loc.acum stau cu un ziar peste gaura:D

post-3123-12877878784448_thumb.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

am desfacut si eu gpsul pt a scoate renumita rotita.am gasit acolo si 2 difuzoare.la ce s bune?ca am dat cd/radio si nu se aude nika.sa fie de la sunetul de gps?

am sa postez in sectiunea reparatii personale toata manopera.mersi andrei.astept rotita pt a monta gpsul la loc.acum stau cu un ziar peste gaura:D

Pai daca ai sistemul Premium Sound alea trebuie sa se auda, chiar extrem de bine.

Share this post


Link to post
Share on other sites

are trajnet premium.am high performance.deci alea nu o sa se auda never?

Share this post


Link to post
Share on other sites

are trajnet premium.am high performance.deci alea nu o sa se auda never?

Wow, pai asta ori inseamna ca a fost bordul schimbat ori...probabil odata cu navigatia se introduc si difuzoarele pentru Premium Sound desi nu conteaza daca ai sau nu optiunea, cine stie.

Pai probabil cu un soft, sau daca nu merge cu soft tragi un canal de la cele existente si il duci la cele din centru, trebuie elaborat  ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now
Sign in to follow this  
Followers 0