nionut76

XC Coupe. Coming soon

40 posts in this topic

Asta ce mai e ? Noul C30 cross country ? :D

Nu mai e mult pana la Detroit Auto Show 2014.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Asta ce mai e ? Noul C30 cross country ? :D

Nu mai e mult pana la Detroit Auto Show 2014.

Dap, noul concept volvo dar promit ca intra in productie

Edited by nionut76

Share this post


Link to post
Share on other sites

Intra sigur in productie si iese XC90 2015 de pe banda . :D

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ca si concept rivalizeaza cu Evoque Coupe, acuma sincer sa fiu nu stiu cat de succes este modelul coupe de la Range Rover .

Oricum un XC Coupe trebuia sa aiba si Volvo pt ca asta cere piata .

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ca si concept rivalizeaza cu Evoque Coupe, acuma sincer sa fiu nu stiu cat de succes este modelul coupe de la Range Rover .

Oricum un XC Coupe trebuia sa aiba si Volvo pt ca asta cere piata .

RR Evoque este o masina imbatabila ptr clasa ei. Asta raportat la calitate, performante, pret. Am fost la un test drive si vreau sa spun ca masina merge extrem de bine iar ca design nu are concurenta in clasa ei. Noul Evoque are cutie viteze in 9 trepte si un consum de 4,8 l /100 km la 2.2 diesel. Ptr o masina din categoria ei si la greutatea ei este un consum extrem de bun. Referitor la pret dealerul jaguar, land rover spune aprox 31.000+tva. Ma uitam la alte masini si sincer nu prea gaseam ceva asemenator. Sa ceri pe un volvo v40 Cc aproape 34 mii euro mi se pare exagerat. O masina care nu are treaba cu off road-ul. Ptr doar 4000 in plus ei o masina din cu totul alta clasa si alte dotari. Cred ca interiorul din Evoque este peste ceea ce pot oferi multi producatori auto. Este mai practic modelul in 4 usi dar prin afara se vinde bine si cel de 2 usi. Acum ca vine Volvo cu un coupe ptr a face concurenta este foarte bine. Dar daca vine si cere 40 mii euro pe el... Nu putem totusi compara Volvo cu R rover. Oricum piata cere din ce in ce mai multe masini de clasa mica:medie cu capacitati off road. Si cei de la Porsche au scos Macan-ul. Abia astept sa vad noul xc coupe de la volvo. Cred ca o sa fie o masina extrem de inovatoare cel putin in design ptr clasa ei. Singurul lucru care ma sperie este pretul. Pretul face intotdeauna diferenta. Diferenta care iarasi la cateva mii de euro iti ofera un xc60 de ex. O masina mult mai spatioasa ( cel putin vizual) .

Edited by nionut76

Share this post


Link to post
Share on other sites

Faci un pic confuzie, aceiasi confuzie am facut-o si eu, preturile la RR sunt pt versiuni chele, ei nu au decat 3 modele de echipare pe care se pot pune o multitudine de optiuni .

V40 CC se bate cu X1 nu cu Evoque .

Asa este nu poti compara RR cu Volvo pt ca esti roman si ce e bling, bling iti place .

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites
Faci un pic confuzie, aceiasi confuzie am facut-o si eu, preturile la RR sunt pt versiuni chele, ei nu au decat 3 modele de echipare pe care se pot pune o multitudine de optiuni .

V40 CC se bate cu X1 nu cu Evoque .

Asa este nu poti compara RR cu Volvo pt ca esti roman si ce e bling, bling iti place .

Sa nu intelegi gresit, daca as avea bani ptr o masina la acea valoare tot n-as lua un RR evoque. Imi place v40 cc ori xc60 dar pretul de achizitie mi se pare foarte ridicat dar si cu o depreciere destul de consistenta. Daca as avea acei bani probabil mi/as lua un Xc60. Imi pare mai spatios. Cu RR evoque am mers dar cu un xc60 nu. Bling bling-ul atrage e adevarat. Design-ul unei masini care m-a facut sa ma opresc si sa o privesc ori intorc capul dupa ea conteaza. De asta mi-am si cumparat c30-ul. Ptr ca e altceva. Nu-mi place banalul. De asta apare si posibil sa aiba succes si xc coupe-ul. Ptr ca lumea asta vrea. O gama diversificata de modele care sa acopere toate gusturile posibile in domeniul auto. Sa ai de unde alege. De asta apare X7, X4, seria 2 la Bmw, Q8 la audi, GLA la Mercedes. Vor sa acopere orice cm de piata posibila

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evoque nu cred ca se va demoda niciodata

Este fenomenal designul

Volvo nu are model care sa se compare cu Evoque

Insa daca as avea bani de una noua XC70 sau XC60 as lua, nu Evoque

Share this post


Link to post
Share on other sites

Designul de evoque e furat dupa conceptul Dacia Duster. Am fost in stare sa desenam asa frumos si am facut rahatu praf.

Samsung Galaxy S on JellyBean

Share this post


Link to post
Share on other sites

Asa cum se spune, gusturile nu se discuta.

Dupa mine Evoque-ul e cea mai nereusita masina dpdv design din gama actuala de la Rover.

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Şi p-asta au băgat-o-n casă... ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pai la cat o costa probabil ca o tii de bibelou :))

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hoops n-am observat. M-am uitat la celelalt de pe youtube. No las' ca nu-i bai, te mai uiti odata ca stiu ca-ti place. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da' ce-s io? Hipstăr? ;D

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Viitorul suna bine :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Faza marfa este ca toata lumea buna se prezinta la Detroit 2014 cu crossovere coupe asa ca poate, poate, ajunge si Volvo in lumea buna . BMW vine cu X4, Adi vine cu Allroad Shooting Brake si cine stie cu ce MLC vine si MB .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now