Tavi Td

Tavi Td - VOLVO S80 DRIVe 2010

239 posts in this topic

Ilegal o p..a! Nu stiu cum se face si gasesc scuze! Ce sa fie ilegal? Sa sting farurile? Asta-i buna! E obligatoriu sa circul pe drumurile publice cu faza de drum sau cu lumini de zi, dar nu e interzis sa sting farurile in parcare! 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am fost destul dezamagit astazi la premium cars cj . Cred ca am sa merg altundeva ... chiar vroiam sa imi faca un schimb la cutie , etc . 

Pana acuma n-am spus nimic rau de reprezentante , si probabil cei de la cluj trateaza altfel clientii vechi ... probabil cum am numere de franta . 

Edited by Cristi Muresan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Curata, parfumata, protejata... in concediu de odihna cateva zile...

IMG_20160205_112935.jpg

IMG_20160205_112750.jpg

IMG_20160205_112720.jpg

IMG_20160205_112707.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am primit oferta de la VOLVO Timisoara pentru dezactivarea luminilor pe pozitia ''0'' a comutatorului: 496 lei si dureaza 2h !!!

Cum vi se pare?

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mi se pare aberant de scump ca timp de manopera sa bage o mufa si sa puna un soft, dar pe de alta parte ca pret nu stiu ce este impus la pretul software-ului.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ironia sortii e ca trebuie dezactivata o optiune, nu plec cu ceva in plus... :D si mie mi se pare un pic cam exagerat pretul, dar probabil ca daca include reinstalare de soft e normal... eu credeam ca e ceva simplu, intra in soft si dezactiveaza optiunea respectiva...

Share this post


Link to post
Share on other sites
La 2/3/2016 at 6:27 PM, Bogdan G a spus:

Da da :D

Am facut eu la Primus treaba asta, a fost fix 153 lei . 

Am sunat si la Primus, astept un telefon si de la ei, probabil sunt in pauza acum. Stii sa-mi spui la tine in ce a constat modificarea?

Edited by Tavi Td

Share this post


Link to post
Share on other sites

E clar... am primit raspuns de la Primus... 90 lei fara tva softul, plus manopera, in total in jur de 150 lei cu tva. Acum ce sa fac, sa sun inapoi la TM sa le umplu frigiderul? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pai ar trebui sa fie cat de cat unificate preturile deci... de ce nu ? Poate la TM iti fac si test de rampa in banii astia ? ;D

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Adica testul ala cu cele doua caramizi, cand ma urc eu pe rampa??? :D ...atunci merita toti banii!!!

Edited by Tavi Td

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ala, ala :)))))))))))))))

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cu prima ocazie prin Bucuresti o sa ma programez la Primus... nu ma mai enervez cu astia de la TM, acum mi-am adus aminte de ce nu le calc pragul...

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am sa le cer si eu operatiunea in franta , saptamana viitoare , am sa revin cu pretul

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu nu stiu de voi insa la mine din start cand comutatorul este in pozitia "0" se opresc toate luminile - inclusiv DRL. 

Voi sunteti siguri ca poate un update de soft in cadrul Service 2.0 nu va va da optiunea asta? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu cred... e o setare din soft, ce numai ei o pot modifica. Din ce stiu eu e obligatoriu sa fie asa in anumite tari, de asta nu au toate activata optiunea respectiva. A mea vine din Belgia...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Din martie... rotile de vara, iar capacele  centrale varianta 2... inca nu sunt convins 100%, trebuie sa vad intai cum arata. 

roata18.jpg

IMG_20160209_215208.jpg

Edited by Tavi Td

Share this post


Link to post
Share on other sites
13 hours ago, Tavi Td said:

Nu cred... e o setare din soft, ce numai ei o pot modifica. Din ce stiu eu e obligatoriu sa fie asa in anumite tari, de asta nu au toate activata optiunea respectiva. A mea vine din Belgia...

Asa este sa nu ma crezi pe buna dreptate - am uitat ca avem modele diferite :) - intr-adevar pe modelul tau si inclusiv S60 // XC60 fara DRL din fabrica - cele orizontale cum ai pus tu after market - nu au oficial DRL - faza scurta este activata "by default", fiind pe post de DRL. 

Share this post


Link to post
Share on other sites
13 hours ago, Tavi Td said:

Din martie... rotile de vara, iar capacele  centrale varianta 2... inca nu sunt convins 100%, trebuie sa vad intai cum arata. 

roata18.jpg

IMG_20160209_215208.jpg

Accepti o parere - subiectiva? Lasa masina asa cum a venit din fabrica - asta cu capacelele desi este o idee originala de apreciat - parca nu as vedea-o pusa in practica :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pai nici in prima poza nu e cum a venit din fabrica... ca nu am gasit jante originale cum am vrut eu... din fabrica a venit cu cele pe 16''... si sunt acum dedicate anvelopelor de iarna.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am vazut ca nu ar fi jante de Volvo - parca de Opel sunt nu? Dar de ce nu iei roti cu totul pe accesorii de la volvo? Eu am scos pret bun pe set roti - jante + anvelope. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sunt originale Ford. Se potrivesc perfect la dimensiuni, chiar ET-ul e un pic mai mic decat la VOLVO, ceea ce pt. mine a fost un atu, si imi placea modelul. Pentru mine asta e important, si sa nu fie chinezarii de proasta calitate.

Share this post


Link to post
Share on other sites
La 2/10/2016 at 11:11 AM, maverick a spus:

Accepti o parere - subiectiva? Lasa masina asa cum a venit din fabrica - asta cu capacelele desi este o idee originala de apreciat - parca nu as vedea-o pusa in practica :)

Uite, am facut o proba anul trecut, in paint, nu am nimerit nuanta de albastru dar cam asa arata... daca nu sunt prea evidente sa se transforme in kitch le las, altfel zboara...

proba.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Foarte frumoasa - mai mare dragul - insa lipsesc niste jante Volvo - sunt sigur ca gasesti fie SH, fie ca roti noi vara / iarna. Poate ne vedem saptamana viitoare in TM la un cafei. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cam asa ceva...

IMG_20160301_135747.jpg

IMG_20160301_135832.jpg

IMG_20160301_135845.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

O sa razi, dar chiar acolo pe Intrarea Genezei am treaba in Timisoara :) - coincidenta? 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now