nionut76

Apple lucreaza la un sistem de operare pentru volvo

35 posts in this topic

android vs iOS, dar windows phoneul e ca dieselul de mai de mult, ii trebe ceva timp si dupaia toata lumea trece pe windows phone, cate diesele sunt in ro(majoritatea) si cate benzole?

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Maurice, Grandul are si controale analogice pt clima si sunt mai usor de folosit .

@1-0, Windows Phoneul nu cred ca este un real succes, parerea mea de posesor de telefon cu disc . :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu umblu la clima cand iau masina inapoi de la nevasta, in rest nu prea modific nimic la ea, niciodata, pe auto, vara o temperatura, iarna alta.

Daca ar da si camera Hasselblad din consola spate cadou, maine as da avansul.

La Grand Cheroke chiar am comentat ca nu-si mai aveau rost butoanele, e prea incarcata, american style.

Share this post


Link to post
Share on other sites

La comenzile audio ma gandeam ca deranjaza mai tare sa fie numai tactile dar am uitat ca exista comenzi audio pe volan .

Vorba ta, ramane sa punem dejtele pe el cand apare noul XC90 care o sa fie o masina Volvo cu adevarat WOW .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Asa ceva ar fi groaznic :)bu2e3y7a.jpg

Audi A7

Edited by nionut76

Share this post


Link to post
Share on other sites

Groaznic numai cand versi cafeaua, Maurice stie . :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prea incarcat. Touchpad, taste, rotite etc etc etc :) Ceea ce arata volvo in noul sistem integrat este mult peste ceea ce vezi la anumite marci auto. Audi este recunoscut pentru bordul "pom de craciun". Plin de beculete si butoane. Au incercat ceva simplist la noul A3 dar arata jalnic in compataratie cu V40-ul de la Volvo.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Daca noul sistem ar ajuta la cresterea vanzarilor atunci nici nu mai conteaza altceva, totusi Volvo a trebuit sa astepte 20 de ani pana a pus o cutie de viteze performanta, mai performanta ca manuala . Acest lucru a fost facut de alte firme acum 10 ani .

Nu cred ca aceste gadgeturi vand masina ci performantele vand masina .

Oricum sistemul e futurist si arata interesant & usor de folosit pt ca si un copil stie sa foloseasca un Ipad/Iphone .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sincer sa fiu mie mi-a placut foarte mult (credca unica chestie) multi-jog-ul de la seria 5 bmw si cutia de viteze, sunt foarte simple, eficiente si la indemana. La audi urasc sa dau schimbatorul de viteze cand se afla in D spre dreapta ca sa pot trece la manuala, pe cand la BMW imi era foarte usor sa-l trag spre mine si sa schimb, cat despre touch... mie unul imi e egal, oricum vom ajunge acolo mai devreme sau mai tarziu, insa in nici un caz cu sistem de la microsoft care e praf!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nici mie nu imi surade touchul si iOS

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now