nionut76

Pe cand si la noi asa ceva?

75 posts in this topic

Incercati sa dati niste raspunsuri complete nu doar franturi de raspunsuri. Poate nu este singurul care vrea sa intre in aceasta asociatie si in loc sa furnizati informatii complete dati raspunsuri de genul celor de mai sus.

Sent from my iPhone using Tapatalk

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

seful acestui forum nu este de acord cu informatiile despre asoc

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dar tot acel sef a spus ca se pot da informatii pe PM.Deci, daca vreti sa dati detalii. o puteti face acolo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@feraru3333: faptul ca nu va convine cele scrise nu inseamna ca se poate citi printre randuri, numai ce ne convine.

Iar apelativul "seful" acestui forum ma deranjeaza cumplit si consider un afront personal la adresa mea. In consecinta ai 2 saptamani de pauza. Iar la urmatoarea abatere ban permanent.

Mihai

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Shpeedy, pot ca initiator al aceatui topic sa te rog pe tine, administrator forum sa nu banezi pe nimeni? Daca e ceva ce nu trebuie discutat public se poate folosi PM-ul dar te rog nu bana pe nimeni. Nu vreau sa dezvolt in cadrul forumului polemici ori rivalitati. Considera ca e o o abatere, tine cont de ea data viitoare dar nu bana pe nimeni. Ca rugaminte.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cu bani.

Nu inteleg...

Am primit pm- ul dar imi spune You cannot reply. Imi puteti trimite inca o data ? multumesc !

Share this post


Link to post
Share on other sites

In primul rand deciziile de moderare nu se discuta si cu atat mai putin justifica. Totusi, ca o abatere de la aceasta regula, voi explica pe scurt decizia mea: cu cateva postari mai sus am rugat utilizatorii sa nu se abata de la topic, in primul rand, si de la regulile acestui forum, in al doilea rand, respectiv atacul la persoana. Consider ca, chiar daca esti in spatele unei tastaturi, regula celor 7 ani de acasa si respectul pentru cei din jurul tau nu trebuie sa dispara. Dar, ca la un semn, cum de altfel se intampla frecvent pe forum, cum apare cuvantul "asociatie", hop apare si dl. Feraru care reuseste sa dea o conotatie 'politica' in favoarea asociatiei, chiar daca eu am fost destul de clar si mi-am exprimat parerea - care ar fi trebuit respectata in calitate de utilizator al acestui forum. Am trecut de multe ori cu vederea acest fapt dar atacul la propria-mi persoana nu-l pot tolera la nesfarsit. In consecinta, userul @feraru3333 a primit o pauza de 2 saptamani. Iar daca continua, cum a facut-o in urma cu cateva minute (stiu ca citeste si stie despre ce vorbesc!) promit sa ia pauza definitiv.

Multumesc,

Mihai

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

E banat si totusi a multumit! :hello2:

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu mai bine inchideti topicul asta? Au fost discutii, certuri, s-o lasat si cu ban..... unde vreti sa ajungeti mai baieti?

@Shpeedy, nu ma cunosti nu te cunosc dar ai dat ban aiurea pentru atac la persoana. Citeste de la capat tot topicul, sa vezi acolo abuz de atac la persoana si nu s-a intamplat nimic nu a dat nimeni numanui ban cu toate ca se merita cativa membrii pusi pe pauza.

Daca ti se pare ca am facut atac la persoana sau ca am fost putin prea direct poti sa-mi dai si mie ban ca se poarta

2 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites
E banat si totusi a multumit! :hello2:

pierd ceva?!? cine, ce, cum?!?

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Postarea ta de mai sus, vezi cine a multumit :D

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nu mai bine inchideti topicul asta? Au fost discutii, certuri, s-o lasat si cu ban..... unde vreti sa ajungeti mai baieti?

@Shpeedy, nu ma cunosti nu te cunosc dar ai dat ban aiurea pentru atac la persoana. Citeste de la capat tot topicul, sa vezi acolo abuz de atac la persoana si nu s-a intamplat nimic nu a dat nimeni numanui ban cu toate ca se merita cativa membrii pusi pe pauza.

Daca ti se pare ca am facut atac la persoana sau ca am fost putin prea direct poti sa-mi dai si mie ban ca se poarta

Hai, pe bune! Nu mai bine inchidem forumul ?!? Ca vad ca victimizarea in grup se poarta in Romania, iar forumul asta nu duce lipsa....

Intr-adevar sunt putini cei care ma cunosc, dar toti pot spune ca nu sunt genul care sa actioneze la manie sau in mod gratuit. Deci, te rog, nu ma judeca doar de dragul de a o face!

Mihai

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

ygavasup.jpg

Sent from my iPhone using Tapatalk

3 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Si ca tot vorbeam de alfa romeo si top gear uite ca si mini are parte de reclama in top gear.

http://m.topgear.ro/masini/stiri-stop-go/mymini-days-2014-7142.html

Sent from my iPhone using Tapatalk

MyMINI Days, aşa cum este cunoscută întâlnirea anuală a posesorilor MINI din România, a avut loc în weekendul 27-29 iunie 2014, la Păltiniş, în judeţul Sibiu.

Împătimiţii brandului s-au strâns din toate colţurile ţării: Timişoara, Bacău, Cluj-Napoca, Zalău, Piteşti, Călăraşi, Târgu Mureş, Râmnicu Vâlcea, Constanţa, Ploieşti, Bucureşti şi chiar de peste hotare, din Munich. Încă o dată, muntele a fost ales ca destinaţie de Rendez-Vous, nu doar pentru frumuseţea sa naturală ci şi pentru că profilul drumurilor pune în evidenţă performanţele minunatelor bijuterii pe roţi.

Proleasing Motors, dealerul MINI din Ploieşti, a fost şi în acest an alături de MINIaci, pregătind cu mult entuziasm cadouri, concursuri cu premii şi bineînţeles, sesiuni de test drive cu cele mai noi modele MINI: MINI Cooper SD Paceman 2.0 diesel, 143 CP şi noul MINI Cooper S Hatch 2.0 benzină, 192 CP.

În total, reuniunea a însumat 30 de automobile MINI, într-o paletă diversificată de culori şi motorizări, de la MINI ONE cu 90 CP, până la MINI Cooper S JCW cu 215 CP.

2014 înseamnă ediţia MyMINI Days cu numărul 5. Cu alte cuvinte, 5 ani consecutivi de întâlniri în care s-au legat prietenii frumoase şi pasiunea pentru un brand a reuşit să crească tot mai mult numărul doritorilor de a se alătura acestui eveniment inedit. O parte dintre membrii comunităţii vin din afara ţării, alţii vin împreună cu copii, dovadă a faptului că pentru iubitorul de MINI nu există obstacol în calea participării la MyMINI Days.

Ca în fiecare an, pregătirile au durat peste 2 luni, timp în care s-au dezbătut locaţia întâlnirii, tematica petrecerii şi definirea traseului mult aşteptat. Deşi pare ceva uşor de realizat, poate da bătăi de cap: preferinţele locaţiei sunt diferite, locul ales trebuie sa dispună de o parcare mare şi de capacitate de cazare suficientă pentru întreaga comunitate.

Cum decurge o ediţie MyMINI Days

Prima zi este dedicată sosirii la locul întâlnirii, cina luată împreună şi diverse activităţi menite să aibe rolul de Ice Breakers, pentru că întotdeauna apar noi veniţi şi trebuie integraţi cât mai uşor.

A doua zi este momentul mult aşteptat. De dimineaţă se împart tricourile personalizate, se lipesc stickerele ediţiei pe toate MINI-urile şi toată lumea se pregăteşte de plecare. În jurul prânzului maşinile se aliniază într-o coloană foarte lungă şi colorată, după care se pleacă la drum. Este o privelişte spectaculoasă, pe care toţi trecătorii o salută cu entuziasm, iar ceilalţi participanţi la trafic reacţionează claxonând prietenos sau făcând flash-uri de salut. Sunt alese drumuri cu serpentine dificile, unde şoferii grupului pot simţi la maxim adrenalina. De remarcat este faptul că grupul rămâne întotdeauna compact. Din când în când se fac opriri pentru şedinţe foto. Este încântător să vezi mirarea celor care depăşesc coloana, surprinşi de faptul că aceasta parcă nu se mai termină. Şi aşa decurge toată ziua, până pe seară, când toată lumea se întoarce pentru a se pregăti de petrecere.

În fiecare an, seara se organizează o petrecere tematică, cu concursuri şi tombole, la care cei mai norocoşi primesc diferite premii. Anul acesta, tematica a fost Super Eroii MINI, printre care s-au remarcat SuperBlonda, SuperCartof Boy, Super Minnie, Monkey Man, SuperLuchadores, SuperPufa, Supe RO Ral, Super Cooper, Războinicul lu’ MINI, Super Tricotix, SuperSuporterul, SuperTinichigiul, Super Gheo Bavarezul şi mulţi alţii.

In cea de-a treia zi, programul este lejer şi de cele mai multe ori este momentul în care se sudează prieteniile. După prânzul luat împreună, se formează grupuri de plecare către toate colţurile ţării.

Cum s-a născut comunitatea: 2 posesori de MINI au decis sa realizeze un forum de discuţii - www.myMINI.ro. Acesta a devenit locul în care posesorii de MINI îşi împărtăşesc problemele, soluţiile sau doar pasiunea pentru acest brand. Succesul forumului a dus în timp la apariţia unei pagini de Facebook - https://www.facebook.com/myminidays şi a unui grup pe această platformă de socializare - https://www.facebook.com/groups/mymini . Ba mai mult, începând din luna iunie 2014 s-a lansat şi site-ul oficial al evenimentului: www.myminidays.ro. Este mai mult decât evident că pentru pasionaţii MINI există numeroase canale de informare şi socializare, graţie celor care şi-au dat interesul să menţină viu spiritul MINI al comunităţii, an de an.

De 2 ani, Proleasing Motors, cel mai nou showroom şi service MINI din România, susţine comunitatea MINI la întâlnirile MyMINI Days. Pe pagina oficială de Facebook a acestuia, www.facebook.com/MINIProleasingMotors, pot fi găsite mai multe poze de la acest eveniment.

Dealer prezent, premii, test drive, etc etc etc. Si la astia se poate. :)

Sent from my iPhone using Tapatalk

Edited by nionut76
1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

"graţie celor care şi-au dat interesul să menţină viu spiritul MINI al comunităţii, an de an."

Ia vezi cine si-a dat interesul aici, printre noi, sa mentina spiritul asta. Daca nu stii inca, te poti interesa.

1) "Prima zi este dedicată sosirii la locul întâlnirii, cina luată împreună şi diverse activităţi menite să aibe rolul de Ice Breakers, pentru că întotdeauna apar noi veniţi şi trebuie integraţi cât mai uşor."

Asta facem si noi.

2) " A doua zi este momentul mult aşteptat. De dimineaţă se împart tricourile personalizate, se lipesc stickerele ediţiei pe toate MINI-urile şi toată lumea se pregăteşte de plecare. În jurul prânzului maşinile se aliniază într-o coloană foarte lungă şi colorată, după care se pleacă la drum. "

Asta facem si noi. Steaguri, tricouri, stickere, brelocuri...Coloana, filme, poze, opriri cu sedinte foto, poza oficiala de grup... Se repara chiar si masini. Trecatorii se uita la fel de mirati. Ca sa nu mai spun - coloana noastra de Volvo a fost mai lunga.

"Sunt alese drumuri cu serpentine dificile, unde şoferii grupului pot simţi la maxim adrenalina." Asta imi place tare, de aceea e si subliniata: unde sa simti adrenalina in coloana Volvo ? De cite ori o luam eu, Tomitza, Iulirx sau VLP-ul mai la adrenalina se vaitau apoi o multime ca de ce nu mergem REGULAMENTAR. Adrenalina ?? Pffff.

3) " Concursurile si tombolele." Aici ne lipsesc, recunosc. Dar se pot face. Doresc mult succes celor care vor duce la capat Nationala de anul asta (eu m-am retras, cum am anuntat - din prea multa discutie fara rost pe x pagini).

4) " In cea de-a treia zi, programul este lejer şi de cele mai multe ori este momentul în care se sudează prieteniile. După prânzul luat împreună, se formează grupuri de plecare către toate colţurile ţării."

Asta facem si noi. Restul povestii noi o avem mai frumoasa. Cine nu crede sa reciteasca impresiile atit celor vechi cit si celor nou veniti la o Nationala.

Topic deschis aiurea....lasat cu cearta, banari si vorbe grele.

2 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ca sa nu mai spun - coloana noastra de Volvo a fost mai lunga.

Pai daca volvourile sunt mai lungi...normal ca si coloana sa fie mai lunga :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

"Proleasing Motors, dealerul MINI din Ploieşti, a fost şi în acest an alături de MINIaci, pregătind cu mult entuziasm cadouri, concursuri cu premii şi bineînţeles, sesiuni de test drive cu cele mai noi modele MINI: MINI Cooper SD Paceman 2.0 diesel, 143 CP şi noul MINI Cooper S Hatch 2.0 benzină, 192 CP."

Sent from my iPhone using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Si la noi ce reprezentanta sa vina, daca nu ne vor?Dragoste cu sila nu se poate. Crezi ca reprezentanta a avut vreun alt castig in afara de cel al reclamei? La noi ce reprezentanta ar veni sa faca macar atata lucru, cand toate sunt huiduite si urate numai de bine?

Apoi textele astea din articole trebuie sa aiba si un iz poetic care sa dea bine la public.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Daca nu ma insel, degetele de la o mana sunt suficiente pentru a numara reprezentantele Volvo pe teritoriul Romaniei.

Nu intra in discutie Ferrari, Lamborghini, Aston Martin....etc, unde ca sa intrii pe forum platesti o taxa de inscriere.

Asa ca...visam cai verzi pe pereti :)

Sent from my Nokia 3310 using Tapatalk 2

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nasol Turbo, nu stiam ca ai 6 degete la o mana . :D

De ce trebuie neaparat ca o reprezentanta sa ajute un forum ? O poate face si un service auto sau o firma de piese auto .

5 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dar unde scrie ca trebuie sa fim ajutati? Pâna una-alta, nu am cerut ajutorul nimanui pentru nicio nationala sau intermediara.

Ce cusur avem, sa nu putem organiza o intalnire anuala a posesorilor de Volvo?

2 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu e un "must" dar vad ca se bate apa in piua cu acest lucru .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, se bate, fara macar sa fi cerut cineva. Cred ca daca venim cu o propunere serioasa la dealer(i), se poate lega ceva. Doar ca nu ia nimeni initiativa, dar nu e niciun bai.

Asadar, nu e "must", dar nici musai.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now