ocs

volvo 240 pentru dezmembrat - donor piese

16 posts in this topic

Salve,

Vreau sa scap de masina sa nu mai platesc impozitul. Masina are caroserie din 82, motor B19.

Nu as duce la fier vechi daca cineva ar vrea ca si donor de piese.

Poze sunt aici: http://sites.google.com/site/achenobarbus/volvo-240

Motorul nu functioneaza bine, lipsa compresie la un cilindru. Dar e capabil sa deplaseaza pe roti din propria forta. Inchidere centralizata si geamuri electrice in fata. Cutie de viteza cu overdrive.

Mai sunt multe piese de la un donor din 79, punte fata, spate, usi, capota, 3 seturi de tapiterie usi, etc.

La fier vechi se da aprox 700 ron, la banii astia nu vrea cineva acasa?

uff, ocs.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Va salut, daca nu gasiti un cumparator pentru agregat, inainte de a-l duce la remat va indurati sa bucatiti niste piese - motor geam electric, cablu kilometraj? De asemenea, pot sa postez link-ul anuntului pe un alt forum de "rable" din zona Cluj, mai mult ca sigur ca o ii gasiti cumparator? Mersi, Alex.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salve,

postati linistit si pa alte siteuri, dar va rog sa-mi trimiteti si mie in PM sa vad unde s-a postat.

motorul este simpla 2 litri pe aspiratie fara turbo.

uff, ocs.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imi lasati un numar de contact va rog?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salve,

Imi lasati un numar de contact va rog?

Sigur, O744~6l8~84l

uff, ocs.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vreau eu etrierii fata :help: :help: :help: :help:

Edited by McCIUKEN

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salve,

Am taiat numarul sasiu, am golit pivnita de metale si am efectuat radierea din circulatie si impozit.

Masina in sine sta intact la un prieten pana primavara, atunci probabil scot din ea maruntisurile si restul trag la REMAT.

Etriere fata am prin pivnita demontat de pe donor, erau in stare ok in momentul demontarii de pe masina functionala. Trimiteti PM/SMS pentru detalii daca mai este actuala dorinta.

uff, ocs.

Edited by ocs

Share this post


Link to post
Share on other sites

Un pret pentru dungile de protectie ?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Un pret pentru dungile de protectie ?

Un forumist a manifestat dorinta de a ma scapa de donor. Daca aceasta nu se realizeaza, si inca aveti nevoie de ele, sunt sigur ca o sa ne intelegem.

Jantele, carligul ? Sunt disponibile ?

Am un set de 4 jenti cu cauciucuri de iarna folosibile inca o vreme. Am un carlig, insa fara partea electrica in pivnita, o sa fac poze in zilele acestea.

Similar daca ramane donorul la mine pot sa dau carligul de pe ea, care e una completa.

uff, ocs.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ii de vanzare toata masina? cu sau fara motor

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now