Grey

Intilnire Volvo la Timisoara?

52 posts in this topic

Care ar fi o locatie buna pt o intalnire in Timisoara? Ma gandesc la Selgros, numai sa nu ne fugareasca careva pe acolo :D. Vin multi incepatori si multe scoli, s-or satura si ei la un moment dat (sper ca nu). Ar mai fi la stadion, dar e cam acelasi lucru, si plus ca ar fi mai ok undeva mai izolat. Alta locatie nu-mi vine in minte. Poate dupa ce gasim o locatie, s-or strange mai multi doritori.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Poate ne vedem odata chiar la dealer la Todorut sau la Bazos :) - la Bazos ar fi chiar fain. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salutare, ne-am puteam intalni pe Iveco, acolo sigur nu ne deranjeaza nimeni. Stima !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vrei sa dai liniute cu Volvica? :)) Ar fi fain sa ne organizam si pe aici sa ne vedem o data mai multi :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

De curiozitate, cam cati membri ai forumului sunt din TM? Stiu ca multi scriu chestii aiurea la locatie, dar o cifra aproximativa ar trebui sa fie, daca vreun admin poate face un query pe baza de date, sau stiu eu, prin partea de administrare a forumului

Share this post


Link to post
Share on other sites

Suntem cativa din zona, unii mai activi, altii mai putin. Si eu am perioade inactive, perioade active (pe forum). M-am intalnit cu nenea Nicu Feraru anul trecut la ceva timp dupa ce am luat masina (unul din cei care au infiintat acest Forum, era student in varsta de 55 de ani la Vest :D, dar nu m-am mai auzit cu el in ultimul timp :(), am primit o sapca cu Volvo Club Romania (Multumesc frumos :D). Mai e Tavi cu S80 cu care m-am intalnit ca pieton, pe trecerea de pietoni, el era cu masina, si in rest o gramada de gagici bune cu FHR la numar (cred ca sunt pe leasing) si S40 facelift :))

Si mai nou e si un XC90 modelul nou, gri, l-am intalnit in trafic o data si o data eram pe jos si era parcat prin Centru.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Faine XC90 alea, singurele care le-am vazut erau la Todorut in showroom. O sa le vad iar, ca ma duc zilele astea sa-mi rezolv ceva la noile placute de frane pe fata (scartaie, vuiesc, frana slaba, dupa > 1000 km, not good). In rest, am vazut si eu cateva Volvo alte modele, dar nu cunosc pe nimeni personal.

Edited by ironman

Share this post


Link to post
Share on other sites

Fhr sunt si prin ms , cred ca ceva reprezentanti medicali ... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

FHR sunt Hoffmann-La Roche si au standard Volvo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

"Portofoliul diviziei de farmaceutice a Roche Romania cuprinde peste 35 de produse, toate medicamente originale, majoritatea produse de inalta tehnologie, ce se adreseaza unor arii terapeutice in care exista nevoi medicale deosebite: oncologie, infectia HIV - SIDA, hepatitele virale cronice. - See more at: http://www.roche.ro/home/roche-romania/divizia-de-farmaceutice.html#sthash.uKFIhqeq.dpuf"

Cum zieam , reprezentanti medicali 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gagici bune! :)) Ca le vad toata ziua prin oras si mi se da la ele si masinile lor :))

Share this post


Link to post
Share on other sites

Si de ce nu faci ceva in sensul asta? :)Ai avea sansa la o "gagica buna", la o masina buna cu 0 cheltuieli de intretinere/combustibil si pe care eventual sa o si cumperi la un pret cumsecade :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pt ca gagicile alea se vor intretinute, nu o sa ma intretina ele pe mine...un singur barbat intretinut am vazut si eu la viata mea si ala era cu o scarboasa de vreo 60 de ani, el avea la 30... bleeah :protest:. Astea au la 25-35 de ani si nu prea stau la povesti cu pusti ca mine care merg pe jos ca sa nu omoare turbina masinii intr-un oras cu trafic de cacao si pentru distante de 2-3km facute pe jos in 20-25 min :)) Si se mai stie ca inginerii in devenire seriosi ca mine nu prea au viata sociala :| E greu sa dai examene, sa mergi la ore si sa mai si scoti gagici in oras seara si sa mai ai si prietena (bine ca nu e pe forum :whip:)...

Si masina am eu mai buna, mai intretinuta si mai iubita :wub: decat ale lor, doar ca orice Volvo vad pe strada mi se pare frumos :))

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

:)) foarte tare 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ce modele de Volvo au astia cu FHR? E ceva fix, sau variabil? Am vazut cateva Volvo, dar nu prea ma uit la numar, sau daca ma uit nu-mi ramane in minte. Nu tin minte sa fi vazut vreun FHR.

Share this post


Link to post
Share on other sites

S40 facelift si mai nou cateva V40 model nou.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Si V50 si S60 si S80 si XC 60 si XC 70

Share this post


Link to post
Share on other sites

Interesant. Oricum, fiind companie farmaceutica, nu ma mir ca au masini premium. Poate vin si ei la intalnirea din TM, daca s-o face vreodata

Edited by ironman

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu ii (le) intereseaza pe ei (ele) intalnirile cu Volvo...poate cu altceva...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Trimitem mail la departamentul de PR al acelei companii, si-i rugam sa-i trimita cu forta :D

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lasand gluma si off-topic-ul la o parte, facem o intalnire Volvo la TM saptamana viitoare? De luni pana joi sunt in TM.  

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu nu sunt in tara urmatoarele doua saptamani...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Deci? Se face o intalnire la timisoara ? Eu sunt din Lugoj..nu ma deranjeaza un drum de 60 de km :) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Daca ne adunam, facem, sunt si eu in zona pana inainte de Pasti :) Si dupa Pasti is tot pe aici :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now