onezero

Los nationalitos del 2015

260 posts in this topic

De ce da?

De ce ar vota cineva care nu a participat la Nationala?Parca era si o regula.Oricum au mai fost ani in care s-a votat fiecare ce a vrut si noi ne-am rupt planetarele prin toate vagaunile.

P.S. Anul acesta sper sa se tina cont si de starea drumurilor ca unii poate vor veni cu masini joase de 4-500 de cai,cine stie...

Edited by vlpvlp06

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aici cu ruptul planetarelor sunt de acord cu tine, Vali.

Legat de mutarea datei daca se face la mare, parca asa se aruncase vorba la ultima nationala sa se mute in August.

Daca e sa fie Septembrie, asta e, voi lipsi si eu de la o Nationala.

Ce mi-a placut pe alte forumuri e ca au o locatie sau doua(daca sunt intruniri bi-anuale) care sunt aceleasi de ani de zile.Se anunta perioada în care se tine si apoi restul vin cu chestiuni legate de distractie si altele ce au loc in acea perioada.Fara contre ca de ce acolo, ca nu dincolo etc.

Sent from SGS3 on JellyBean 4.3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Perfect de acord!

Stabilim ca locatie marea?

Data primul sau al 2- lea weekend din septembrie?

Cine ajunge bine,cine nu va vedea poze pe forum.

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Atunci bafta multa si spor la bronzat.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Va salut , dragilor !

Anul trecut am participat la Nationala Volvo pentru a putea comenta pe acest topic !

Mi-am cumparat , cu bani , acest drept !

Asociatia se mai implica ?

Poate are ea ceva de spus !

2 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aline, pe topicul de Nationala. Asta e altceva. Aici e caterinca!

Sent from my iPhone using Tapatalk

Aici poate vb oricine! Cand o sa organzizati Los nationalitos restrictionati topicul. Deocamdata a fost nationala ori ce o fi fost ea si nu los nationalitos.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Ori daca va organizati si veniti in mexicani/ spanioli ori ce mai doriti voi...nu mai comentam si va lasam pe voi. Dar vreau sa va vad costumati. Carnaval sa fie.

Sent from my iPhone using Tapatalk

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Atunci eu vreau acolo unde nu vine gusti si alin, ca-mi fac capu' zob cu tablele lor ;D

2 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma duc si eu sa fac un credit in Franci Elvetieni ptr nationala. Cica e recomndat acum asta. Bagam hotel de 4-5 stele in Venus ori Saturn. Pentru un weekend cu masa cu tot unii lasa masinile altii pleaca cu cate o usa doua ori un set de jante.

Avem asa :

http://www.booking.com/hotel/ro/saturn-5.en-gb.html?sid=3d96dce8f2c16b68989dd3268e823832;dcid=1;m_occ=2

http://www.booking.com/hotel/ro/carmen-venus-mangalia.en-gb.html?sid=f1f4a4382d90d3d4f388c2b64923b363;dcid=1;m_occ=2

http://www.booking.com/hotel/ro/dana-venus.en-gb.html?sid=f1f4a4382d90d3d4f388c2b64923b363;dcid=1;m_occ=2

http://www.booking.com/hotel/ro/club-safir.en-gb.html?sid=f1f4a4382d90d3d4f388c2b64923b363;dcid=1;m_occ=2

Sent from my iPhone using Tapatalk

Deci anul asta este anul opulentei. Avem masini scumpe stam la hoteluri scumpe!

Sent from my iPhone using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Atunci eu vreau acolo unde nu vine gusti si alin, ca-mi fac capu' zob cu tablele lor ;D

Alex , decat sa frec pisoiul la actiunile neorganizate de neorganizatori , de banii platiti ....joc table !

3 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Las' ca l-a frecat si Rodicutza si s-a curentat si ea ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Totodata , freaca pisoiul cand nu tastezi pentru a putea sa folosesti literele mari pentru numele proprii !

Restul...e CAN-CAN !

Edited by alinbuga
1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am folosit pentru doamne. Ailalti doi e tablagii si ma'nerveaza :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dragilor !

Daca e Nationala inseamna ca e pentru toata tara !

Trebuie sa ajunga cati mai multi posesori/iubitori de Volvo !

Pentru asta :

- inceputul lunii septembrie nu e bun( multi la nunta , in concedii , dupa concedii , inaintea noului an scolar ...bla-bla- bla)

- locatia aleasa -LITORAL - este exclusivista ! Din cauza distantei foarte mari !

Propun :

-perioada : sfarsit Mai - inceput Iunie

-locatie : Brasov .( in centrul tarii )

-Organizare : Asociatia .

Cat despre intalnirea de pe Litoral .... e ok , dar ...ca INTERMEDIARA sau... din ciclul "Hai la mare , hai la soare ca fetitele sunt goale ...!" ca au tot fost asemenea intalniri .

Edited by alinbuga
5 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Daca vreodata mutati data Nationalei, macar puneti-o in post, ca sa nu fie nunti si botezuri.

Intr-un clasament al celor mai invocate motive de neparticipare, pe primul loc cred ca ar fi nunta, apoi distanta si costul combustibilului (de parca nu am fi club auto, ci de bunicute care pun retete pe facebook). Apoi urmeaza examenele (a se citi restante), de parca am fi toti scolari.

Am mai spus-o, cu cât mai departe in tarisoara asta, cu atat mai bine! Parca era vorba de motoare, serpentine, depasiri, coloane cu stegulete si alte alea.

Cârcotas-club.ro...

Pfuii....

Edited by mariusdaniel
2 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

STOP!!!

Mi-as dorii sa ajung prin Maramures in acest an: http://www.pensiunea-nagy.ro/ro/

Edited by agr350r
1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

STOP!!!

Mi-as dorii sa ajung prin Maramures in acest an: http://www.pastravaria-alex.ro/

Pret mai mult decat decent (100 lei camera), locatie superba!

IDEALA !

Are capacitate de cazare numa` buna pentru GRUPUl 1 ( 4 camere ) !

Restul participantilor sa se orienteze pentru cazare in limita razei de 25 km fata de pensiunea mai sus mentionata si sa se organizeze in grupuri de cate 4 !

Share this post


Link to post
Share on other sites

STOP!!!

Mi-as dorii sa ajung prin Maramures in acest an: http://www.pensiunea-nagy.ro/ro/

Am rectificat greseala! Nu am bagat de seama lipsa camerelor suficiente ...

Pensiunea Nagy , va pune la dispozitie 46 locuri de cazare in urmatoarele camere cu preturile aferente:

  • 6 camere cu 3 paturi
  • 14 camere cu 2 paturi

Preturile sunt urmatoarele:

  • Camera Single - 75 Lei
  • Camera Dubla - 120 Lei
  • Camera Triple - 160 Lei

Edited by agr350r

Share this post


Link to post
Share on other sites

Daca vreodata mutati data Nationalei, macar puneti-o in post, ca sa nu fie nunti si botezuri.

Intr-un clasament al celor mai invocate motive de neparticipare, pe primul loc cred ca ar fi nunta, apoi distanta si costul combustibilului (de parca nu am fi club auto, ci de bunicute care pun retete pe facebook). Apoi urmeaza examenele (a se citi restante), de parca am fi toti scolari.

Am mai spus-o, cu cât mai departe in tarisoara asta, cu atat mai bine! Parca era vorba de motoare, serpentine, depasiri, coloane cu stegulete si alte alea.

Cârcotas-club.ro...

Pfuii....

Marius , la intalnirea nationala a Volvo Club Italia , broscarii participa si fara masinile din dotare ! Intra cate 8 intr-un microbus si fuga-fuga la eveniment !

Criza i-a lovit si pe ei !

Dar...sunt organizati !

O idee ... cum sa faca bani Asociatia !

10406802_10204872175435709_8805426580363310103_n.jpg?oh=81eee8c41acf444ab14aa28ee1600475&oe=556CA63C&__gda__=1428223330_c9098547c1882c0463295eee66878287

Edited by alinbuga
1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am rectificat greseala! Nu am bagat de seama lipsa camerelor suficiente ...

Pensiunea Nagy , va pune la dispozitie 46 locuri de cazare in urmatoarele camere cu preturile aferente:

  • 6 camere cu 3 paturi
  • 14 camere cu 2 paturi

Preturile sunt urmatoarele:

  • Camera Single - 75 Lei
  • Camera Dubla - 120 Lei
  • Camera Triple - 160 Lei

am fost anul trecut in toamna

la pensiunea respectiva

preturi ok

cazare ok

dar locuri erau numai cu rezervare

Mocanita e cautata :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tocmai de aceea ar fi bine sa ne mobilizam si in loc de atata cearta intre noi (ca oricum cand ne vedem, ciocnim un pahar de vin si dam uitarii toata cacealmaua, ba mai mult, devine un subiect de "rasete"), sa incepem din timp cautarile si implicit rezervarile :smile:

Mai vreau sa pot realiza o surpriza daca se poate spune asa, pentru acest an, la aceasta nationala dar deocamdata inca studiez subiectul :smile: ...

Totodata, as dorii daca se poate sa se poata schimba titlul acestui topic in "Nationala 2015", bineinteles cu acordul initiatorului :D, si nu in ultimul rand sa se poata sterge toate comentariile "rautacioase" ... sa putem dezbate acest subiect, civilizat, organizat si cu mult bun simt :smile:

Edited by agr350r

Share this post


Link to post
Share on other sites

Deci ramane pe litoral? August. Nationala Volvo 2015- Venus

Sent from my iPhone using Tapatalk

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vot? Munte vs. Mare? :)

Ca sa fie toata lumea impacata ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vot? Multe vs. Marte? :D

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Munte inseamna si "Paduchiosul (cota 1000) si Sighetul Marmatiei. Marea e doar una.

Din pacate, nu se poate schimba numele acestui topic. Aici puteti sa va spuneti off-ul, off-topicul sau ce doriti voi, locatii, cine se "baga", carcoteli (nu merg de-aia, ca e departe, ca e scump, etc) mioritice,e tc.

Topicul de Nationala va fi contine o pagina, maxim doua - doar cu date concrete:

1) Organizator

2) Data (perioada)

3) Locul si aici: coordonate GPS, conditii de cazare/mancare (negociate), posibilitati de petrecere a timpului liber (excursii, concursuri, distractie) etc.

4) Data maxima de platit avansul (minim 200 ron de persoana participanta), avans care nu se inapoiaza in caz de neprezentare.

5) Ordinea platii avansului. Prin aceasta ordine, in caz de camere putine se va realiza lista camerelor dorite.

Fara Masa Festiva - prea multa bataie de cap, bani, etc. Un tort si o instalatie de sunet este arhisuficient, fiecare consuma ce vrea, ce poate.

4 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Locatiile de la mare au fost postate, hoteluri de 4 ori 5 stele. Au preturi bune mai ales daca se fac rezervari din timp. De servicii banuiesc ca se ridica la nivelul asteptarilor.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Asta in cazul in care se vrea ceva servicii si ptr ceilalti membri ai familiei: loc joaca, spa, hamam, etc.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Asta pentru ca in sudul litoralului nu exista pensiune care sa asigure masa pentru 40-50 pers. Sunt cateva dar in Vama Veche si 2Mai. Prin Venus ori Saturn nu am auzit.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now