onezero

Los nationalitos del 2015

260 posts in this topic

Si cateva poze daca va era dor de mare :)) 993de4c142cd2dd926ff864a2f6336a3.jpg90bd6c0d24984d035e1c74c06ef3785e.jpg538f2f67583b3a9cce4423b274384c98.jpg7d8732ea86a08ae0e219de3fdda5d5df.jpgce0d7e7a990528b52f7efeba2d18aa02.jpg

Sent from my iPhone using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

In sfarsit, o postare asa cum asteptam de la Ionut. Felicitari!

Share this post


Link to post
Share on other sites

25 masini ?? E nationala cu editie limitata ?

Btw , felicitari pt efort . Daca imi permite timpul voi veni cu siguranta ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Parcarea atat are ca spatiu, restul sunt posibil de parcat pe trotuar, boscheti, etc. Dar am specificat asta ptr ca ne vrem civilizati si nu sa bagam masinile prin bosketi.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Apelez la ajutorul colegilor de la dezmembrari pentru niste piese ce pot fi reconditionata, sablate, vopsite si care vor deveni premii acordate la intalniri. Cipilik, Ionut_lup, sarsaila, etc. Nu trebuie neaparat sa fie voluminoase dar sa fie sugestive.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

O idee la ce a zis Ionut ca si premiu...

post-7084-0-95451400-1423073886_thumb.jp

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cam putine dealea puse pe volvo :))

Share this post


Link to post
Share on other sites

Crezi ca nu ar merge unul in 5?cu un cadru din niste bare ar da bine intr-un living room,nu? :)

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites
Parcarea atat are ca spatiu, restul sunt posibil de parcat pe trotuar, boscheti, etc. Dar am specificat asta ptr ca ne vrem civilizati si nu sa bagam masinile prin bosketi.

Sent from my iPhone using TapatalkApelez la ajutorul colegilor de la dezmembrari pentru niste piese ce pot fi reconditionata, sablate, vopsite si care vor deveni premii acordate la intalniri. Cipilik, Ionut_lup, sarsaila, etc. Nu trebuie neaparat sa fie voluminoase dar sa fie sugestive.

Daca aveti nevoie de sablat si vopsit respectivele piese ma pot ocupa eu

Sent from my iPhone using Tapatalk

Sent from my iPad

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vorbim Victor, intai sa avem piesele. :)!

Sent from my iPhone using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dragi colegi si carcotasi.

Ma bucur ca ati observat motivul pt. care am postat la cafenea cu titlul pompos mai ardeleneste de-ti scoate ochii. Nu mergem in spania si nici in mexic, din fericire. Anul trecut se stergea la greu off topicul de pe threadul official al nationalei asa ca sa nu dea' nea moderatoru mult cu radiera am zis ca postez in cafenea si cand ne-am decis trecem totul "de pe ciorna pe curat"

Blablabla publicitate alea alea

Eu totusi spun asa, pana de 1 mai mai este timp si propun ca Nationala sa fie la BRASOV! si motive sunt destule:

1. Este in centrul romaniei

2. Brasovul are o istorie, ai multe de vazut si multe de ascultat, legende etc.

-anul trecut au fost destul de multi copii la nationala si sunt convins ca nu se vor plictisi cand aud de mr. Tepes si compania

3.sunt preturi accesibile, spatii mari si avem o varietate de hoteluri unde cred ca incapem cu totii

4. Mofturi ca e departe nu sunt, pt. ca e in centrul romaniei, as mentioned above, adica km egali tuturor

5. La mare mai vezi pe nea marokhanu' cu diulu si lancoage pe gat, bronzat transpirat mancand samanta etc...va trebe asta?

6.Vara vreti racoare, nu arsita asa ca la mare o sa fim ca pe grill

7. Granzii mari si familile gen don corleone care au decis pana acum ar trebuii sa stea pe tusa si sa lase si ALTE VARIANTE nu tot ce-i pi' langa buc'resti ma' frate

Si in ultimul rand, sa fixam o data flexibila, cand toata lumea poate sa vina sa nu avem amanari si "n-am fost pt.ca ..."

Sent from my X551

3 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salutari,la Brasov daca se tine si daca e pana la inceputul lui septembrie(ca fata mea incepe scoala pe 2 septembrie)vreau si eu sa vin :) ,numai bine!

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Granzi mari, familii gen don Corleone ??? De unde le scoti ?

Eu zic sa mai incerci inca o data sa scrii postul, cred ca ar iesi mai bine.

De fapt, de la titlu si pâna la tot ce s-a tastat pe aici, nimic nu ne defineste. Dimpotriva, ne strica imaginea de club auto serios.

Asta e parerea mea si ca atare, nu voi mai posta nimic pe acest topic.

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

sa-ti dai foc, bine? asta cu riscul de a lua flame sau ce se da pt. asta-cu tot cu paunionutz

toata lumea a inteles la ce m-am referit numai tu scormonesti ca nu-ti place sa meri la brasov, stai acasa atunci. eu m-am saturat sa tot citesc pe forum "da hai in spre constanta.." meaning mai aproape de buc'resti. nu dom'le, hai la brasov, hai misca si tu un os si dai la masina sa mance unpic de aer curat nu tot cocalarisme si mai stiu eu ce se-ntampla prin buc'resti. hai fain frumos la brasov;)

si btw, mariusdaniel, majoritatea forumului stie cand scriu "ashe" sau asa, meaning cand vorbesc serios si cand-l fac pe nea'vorbeste romaneste bine korekteazema dache nu-ti place.

eu zic BRASOV! ai cultura, ai legende, ai mituri, ai tot ce vrei acolo, la mare ce ai? samantza la 1 leu?

si daca chiar asa stric imaginea clubului auto, sau ma rog forum, cine sau mai bine zis, din ce regiune s-a facut "udarea florilor" ? si din cate stiu la CAFENEA poti sa scrii CE TITLU VREI la TOPIC, ramane la decizia TA daca vrei sa comentezi sau NU, daca-ti place titlul sau NU. asa ca, daca tot te umfli ca un paun, de ce nu meri sa-ti bagi capul sub dus si da-i drumul la apa rece, poate-ti vine mintea la normal. NUMAI din cauza ASTA nu vin MULTI la NATIONALA! pt. ca sunt unii care sunt prea comozi, "nu-i bine ca.." sau alte chestii de genul. Ce-ar fi daca ne-am duce toti in AUSTRIA? atunci credca ati fi primii, chiar daca sunt 1000 de km pe sens, mere-ti ma

** am scris gresit ca sa ma korekthezi, ai un os dupa ce termini

Edited by onezero

Share this post


Link to post
Share on other sites

@mariusdaniel: Nu avem club auto, avem forum (cel putin din punctul meu de vedere nu exista Clubul auto Volvo..pentru a fi considerat club ar fi necesare anumite activitati, intalniri, evenimente)

@onezero: atat Constanta cat si Brasovul sunt aproape de Bucuresti (chiar pana la Constanta as face mai mult timp)..nu cred ca este vorba de cei din Bucuresti cand se alege un loc de intalnire

Eu as alege un oras Brasov, Constanta, Cluj, etc dar a fost deschis oficial un topic oficial in care a fost stabilit locul sau asa am inteles

Share this post


Link to post
Share on other sites

da, s-a deschis un topic "official" cu un "organizator official" care si-a luat automat locul, fara ca cineva sa-l desemneze organizator si sa ocupat de organizare si alea alea dupaia s-a suparat si ghici ce? organizatori peste noapte. nu oameni buni, nu facem asa. vreau sa fac un POLL cu regiunea unde am merge, si eu propun BRASOVUL pt. ca are multe de povestit, lucruri pe care unii le-au citit iar altii pe care le-au auzit. cu asta vreau sa zic, ca e un loc frumos, preturile sunt bune si chiar putem incepe ceva, spre exemplu sa trecem pe lista activitatilor, sa mergem la CASTELUL BRAN, cazarea in Rasnov sau de ce nu, ne oprim toti cu corturile-multi o sa zica nu la corturi, dar si asta e o propunere.

la mare ce activitati poti face inafara de a te balacii toata ziua?

sau daca ar fi de acord toata lumea, de ce nu facem si noi ca si WORTHERSEE a.k.a. GTI TREFFEN din austria? in fiecare an, in mai se intalnesc cei din grupul VAG dar nu numai [fomoco, etc.] in acelasi loc. putem face ceva frumos, numai sa lasam orgoliile si mofturile intr-o parte. streetmaniacs de exemplu face in fiecare an la BRASOV meeting

asta o fost in 2013

in 2014 o fost tot in brasov, la natura parc unde am fost si eu

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu vin dimineata si plec seara indiferent de locul organizarii, Bucuresti, Brasov, Cluj, Constanta, etc

Sent from my iPhone

Share this post


Link to post
Share on other sites

Onezero, take it easy man.

1) Ia uita-te mai in spate, pe vremea cand se faceau POLL-uri cu regiuni dorite, si ieseau castigatoare ARAD, VATRA DORNEI, etc - din cauza acelora care stateau in zona si care CULMEA ! nici nu veneau acolo unde se vota respectiva locatie...Si am mers oriunde, nu s-a pus problema de kilometri. Dar bineinteles, tone de carcoteli.

2) De aceea, anii urmatori s-a hotarit sa nu aiba drept de vot decit cei care au participat CEL PUTIN la o Nationala. Nu a fost bine nici asa...aceleasi tone de carcoteli.

3) Anul trecut eu si Iuli am fost la o locatie CARE A FOST PROPUSA DE VOI - am negociat niste preturi, am pus niste benzina, etc. Aia a si ramas, in lipsa de alti doritori care sa vina cu ceva CONCRET. A iesit asa cum a iesit, si bine si rau. A urmat bineinteles, te-ai prins - tonele de carcoteli.

4) Anul asta cineva (dany_D) s-a oferit sa organizeze el, la Constanta, avand in vedere ca e din partea locului, are timp sa colinde la niste locatii, etc. Au inceput deja carcotelile.

Sa continui ?

2 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Onezero, take it easy man.

1) Ia uita-te mai in spate, pe vremea cand se faceau POLL-uri cu regiuni dorite, si ieseau castigatoare ARAD, VATRA DORNEI, etc - din cauza acelora care stateau in zona si care CULMEA ! nici nu veneau acolo unde se vota respectiva locatie...Si am mers oriunde, nu s-a pus problema de kilometri. Dar bineinteles, tone de carcoteli.

2) De aceea, anii urmatori s-a hotarit sa nu aiba drept de vot decit cei care au participat CEL PUTIN la o Nationala. Nu a fost bine nici asa...aceleasi tone de carcoteli.

3) Anul trecut eu si Iuli am fost la o locatie CARE A FOST PROPUSA DE VOI - am negociat niste preturi, am pus niste benzina, etc. Aia a si ramas, in lipsa de alti doritori care sa vina cu ceva CONCRET. A iesit asa cum a iesit, si bine si rau. A urmat bineinteles, te-ai prins - tonele de carcoteli.

4) Anul asta cineva (dany_D) s-a oferit sa organizeze el, la Constanta, avand in vedere ca e din partea locului, are timp sa colinde la niste locatii, etc. Au inceput deja carcotelile.

Sa continui ?

Da!

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

chiar te rog

astea sunt dume ca e din zona si poate colinda, suntem in sec. 21 si se poate rezerva si pe net daca tot e pana acolo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dragi colegi si carcotasi.

Ma bucur ca ati observat motivul pt. care am postat la cafenea cu titlul pompos mai ardeleneste de-ti scoate ochii. Nu mergem in spania si nici in mexic, din fericire. Anul trecut se stergea la greu off topicul de pe threadul official al nationalei asa ca sa nu dea' nea moderatoru mult cu radiera am zis ca postez in cafenea si cand ne-am decis trecem totul "de pe ciorna pe curat"

Blablabla publicitate alea alea

Eu totusi spun asa, pana de 1 mai mai este timp si propun ca Nationala sa fie la BRASOV! si motive sunt destule:

1. Este in centrul romaniei

2. Brasovul are o istorie, ai multe de vazut si multe de ascultat, legende etc.

-anul trecut au fost destul de multi copii la nationala si sunt convins ca nu se vor plictisi cand aud de mr. Tepes si compania

3.sunt preturi accesibile, spatii mari si avem o varietate de hoteluri unde cred ca incapem cu totii

4. Mofturi ca e departe nu sunt, pt. ca e in centrul romaniei, as mentioned above, adica km egali tuturor

5. La mare mai vezi pe nea marokhanu' cu diulu si lancoage pe gat, bronzat transpirat mancand samanta etc...va trebe asta?

6.Vara vreti racoare, nu arsita asa ca la mare o sa fim ca pe grill

7. Granzii mari si familile gen don corleone care au decis pana acum ar trebuii sa stea pe tusa si sa lase si ALTE VARIANTE nu tot ce-i pi' langa buc'resti ma' frate

Si in ultimul rand, sa fixam o data flexibila, cand toata lumea poate sa vina sa nu avem amanari si "n-am fost pt.ca ..."

Sent from my X551

Bun, Brasov si mai departe???

Intra pe topicul de Nationala 2015 si sa vedem propuneri de locatii, cazari, parcari, fetite goale, etc....ca asa, cu tastatura in brate e usor de "vorbit"....

Share this post


Link to post
Share on other sites

dalin, am facut topicul in CAFENEA ca sa avem AICI propuneri, sa nu mazgalim topicul OFFICIAL cu NATIONALA 2015. asa ca AICI propuneri si cand ne-am hotarat TRECEM pe CURAT oamenii care vin, avansul, locatia, etc.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Astazi am vb cu cei de la Vila Pontica Mamaia Nord 4* . Preturi mari dar conditiile sunt...4*.

Diferente sunt mari fata de Sudul Litoralului. Poate reusim sa gasim ceva intr-un buget convenabil dar cu niste conditii ok.

Am sa postez mailul primit raspuns. Ca o completare si observatie este faptul ca desi am precizat ca suntem un grup de minim 45-50 pers respectiv intre 20-25 camere cel de la Pontica a pastrat pretul pe care-l cere pentru orice client obisnuit. Probabil datorita perioadei/solicitarilor/rezervarilor avute etc.

Buna ziua,

V-am atasat oferta conform indicatiilor dvs. Avem 14 camere duble cu pat

matrimonial si 6 suite formate din 2 camere cu pat matrimonial si o baie

comuna. Unei camere duble ii corespunde un nr de 2 pers si unei suite 4pers.

Pentru masa aveti micul dejun inclus in tariful de cazare iar pranzul are o

valoare de 11 euro si cina 9 euro,asta inseamna 20eur/zi/pers cu pensiune

completa.

Avem locuri de parcare conform solicitarii dvs ,20 de masini.

Asteptam raspuns pentru a va transmite facturile proforme conform optiunii

dvs.

Cu stima,

Vila Pontica

c1be334c0b02625c074542d45c094ff6.jpge16a63ba4f2a13f5c3c0c927a65b59e1.jpgb810ad34352a73752a08102c88d9a5ab.jpg6cfc9e5197b6df7c536d9e9357d3e947.jpg9fa8b5ac7cc1b3ec89af3bf0d959cb5b.jpg3ec3b2af22cf5e5fb0478ad91b31b71a.jpg8401d253592999677f0d41c630a6e853.jpg3a7a883e305ae38c1178bd6a3f67a597.jpgcdff643c8366af920e4e3570c620d429.jpg48338a0e03089f9693a154fc61263d3f.jpgdda3cb770b719de7c4442094902e3964.jpgf9a597d0e1ac86455d2b379818fdb299.jpg6a27c7be3bd493bb8eb62e82c14046c4.jpg0f2fb0fcec2615e164a6423c794e91da.jpg39c20a9c40fb76f1a2fc6bf4b4faafbf.jpg

www.ponticalitoral.ro

Sent from my iPhone using Tapatalk

Poze cu camerele 10f19d7d9a725052aab273ab069abc51.jpgeeccad2c646575246b4007296142e378.jpgdbe04835f3f48e2daf06e3b07badc134.jpg18f97089e3db7d2a7a0b5512c2c8bf56.jpg4a243d14cf302f86195b599402e106d0.jpg826f740fe815c74a7a8ade049acd4b75.jpgfe686d481fee6a735bdecc8cf2f38dde.jpg

Si poze cu gradina:

17c1741e4e976d0069e471eefcbce3be.jpg3f26d38bd3a1712032c0f9e53cb16bae.jpgb82a2517e98a891f6ddf7778c404d9d0.jpg7991bfcd2235d3896108b2098ede5308.jpg

Sent from my iPhone using Tapatalk

4 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Multumim mult pentru efort si implicare !

2 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now