onezero

Los nationalitos del 2015

260 posts in this topic

Si am ajuns la miezul problemei. Mereu s-a considerat intalnirea nationala un fel de concediu la comun cu prietenii, alti posesori de volvo. Si am incercat sa schimb asta. Nu ca nu se mai organizeaza cu familia, prietenii ci va vom avea aceasta intalnire pentru volvo si nu pentru odihna personala. Facem organizat actiunea intr-o zi.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Din pct.-ul meu de vedere sunt niste masini ...tabla , plastic , fiare ; ca ele ne fac viata mai usoara ...da ; ca am ajuns sa le consideram uneori parte a familiei noastre ...da ; dar nu trebuie sa uitam ca ele sunt niste masini iar acest club/forum asa cum scrie mare in partea de sus a fiecarei pagini , este "CLUBUL POSESORILOR DE VOLVO " .

Personal consider ca aceasta intalnire este pt a ne cunoaste ...NOI , cei care un an de zile umplem acest forum cu o gramada de postari , si nu pt. a ne cunoaste masinile . Sincer la fiecare intalnire la care am luat parte a fost ca sa-i cunosc pe acei oameni cu care am vorbit un an de zile fara sa stiu in realitate cine sunt ei . Nu m-a interesat absolut deloc cat de noua este masina lui X , ce putere are masina lui Y si daca Z vine cu volvo sau nu . Si daca cumva reusesc sa mai am placerea participarii la un astfel de eveniment scopul o sa fie acelasi .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pentru a ne cunoaste se organizeaza aceste intalniri in anuminte zone ale tarii. Exact pentru asta.

Daca nu marca volvo ne uneste, nu marca volvo trebuie cumva scoasa in evidenta la nationala, atunci de ce mai suntem pe forumul volvo? De ce mai spunem intalnirea nationala a posesorilor de volvo. Sa spunem intalnirea soferilor de diverse marci. Si toata lumea sa participe. Daca nu volvo prezinta interesul ci oamenii atunci scoatem volvo din schema si facem orice altceva numai nu intalnire volvo. Exista facebook. Hai sa invitam toate persoanele detinatoare de permis auto. Ca nu volvo e important. Volvo e o bucata de tabla cu roti ce ne cara de colo colo. Ce rost are sa ne mai agitam cu dealerii si sa puneti stegulete cu volvo. Puneti fratilor cu altceva. Cu mustar de exemplu. Faceti reclama la mustar. Nu/i ok? Hai sa zicem adunarea mancatorilor de mustar. Suna bine si inedit. Toti mananca mustar deci trebuie sa ne cunoastem intre noi. Si e obligatoriu sa aveti tubul ori borcanul de mustar la voi. Producatorul/modelul nu conteaza. Ca e boabe, iute, dulce. Asa vreau sa cunosc si eu pe un mancator de mustar din Ardeal. Am pasiuni comune cu el. Ce ziceti? Adunarea anuala a mancatorilor de mustar din Romania.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Acei oameni pe care i-ai cunoscut culmea pe forumul volvo impart aceasi pasiune ca si tine. Volvo. Altfel ar fi fost prezenti pe alte forumuri in functie de masina pe care o detin. Asta te-a facut sa-i cunosti si sa vorbesti cu ei. Exact ceea ce spui tu ca nu este important. Asa nu ma lega o prietenie de Dinoco, Andu, Victor, Mihai, Alex, Skipper, Buga, etc. Si nici alex nu-mi mai vindea piese. Pasiunea de volvo m-a facut sa-i cunosc. Ca altfel nu aveam habar de existenta lor indiferent cat de prezentabili si sociabili sunt.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Edited by nionut76
2 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pai si daca te-ai intalni cu mancatorul de mustar din Ardeal ....ai face-o ca sa-i vezi mustarul ?:D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Probabil, ne-am gusta mustarul si ne-am da cu parerea. A meu e mai iute, ba al meu :) Parca la expozitii nu e acelasi lucru. Fiecare vine sa-si etaleze produsele, cunoasca concurenta, etc. Socializam dar consider ca o zi, repet, o zi din an trebuie sa fie pentru volvo. In rest nu conteaza ce face fiecare, mananca, sta si doarme etc. Dar o zi hai sa o facem pentru Volvo

Sent from my iPhone using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

In afara de consumabile ...sa mor daca as face ceva pt volvo-ul meu , dar pt. oamenii pe care i-am intalnit pe la aceste intalniri as face foarte multe .

Acei oameni pe care i-ai cunoscut culmea pe forumul volvo impart aceasi pasiune ca si tine. Volvo. Altfel ar fi fost prezenti pe alte forumuri in functie de masina pe care o detin. Asta te-a facut sa-i cunosti si sa vorbesti cu ei. Exact ceea ce spui tu ca nu este important. Asa nu ma lega o prietenie de Dinoco, Andu, Victor, Mihai, Alex, Skipper, Buga, etc. Si nici alex nu-mi mai vindea piese. Pasiunea de volvo m-a facut sa-i cunosc. Ca altfel nu aveam habar de existenta lor indiferent cat de prezentabili si sociabili sunt.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Asta incerc si eu sa spun ca VOLVO este modalitatea prin care i-am intalnit . Iar la intalnire nu ma duc sa venerez masina , ci ca sa dau noroc cu acei POSESORI de volvo , pt. ai cunoaste , pt . a bea o bere impreuna , etc.

Ca ex. nu m-as deplasa nici macar 2 km ca sa iti cunosc masina , dar ca sa te cunosc pe tine si nu numai as face si cateva sute .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pai nu venereaza nimeni masina. Dar e ceea ce ne leaga si ne-a facut sa ne cunoastem. Si odata pe an facem si noi ceva legat de asta.

Sent from my iPhone using Tapatalk

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pai nu venereaza nimeni masina. Dar e ceea ce ne leaga si ne-a facut sa ne cunoastem. Si odata pe an facem si noi ceva legat de asta.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Bravo !

ZIUA VOLVO !

Restul....e la libera alegere !

Concedii ...seminte ...mici...bere....soare.....balaceala ......sila.....scarba .....zambete .... plans .....scaune moi .....foarte moi ......pneumonie....pahare furate ....voma .....prosoape furate ........betie.....calarie....ciorba ....

Ziua VOLVO e una !

Daca nu .....se transforma in ...HAI LA MARE !

Edited by alinbuga
3 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salut, sa inteleg ca anul asta nu avem nationala?

Sent from my iPhone using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu nu mas agita ca nu se va tine ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu vin (indiferent de locatie, Bv sau Ct) dar nu stau peste noapte

Data este batuta in cuie, primul weekend din septembrie

Prima mea nationala :)

Sent from my iPhone

Edited by VictorGheorghe
1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Peste 40 ani, cand vom iesii la pensie! :)

Sent from Nokia 3310i using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu vin (indiferent de locatie, Bv sau Ct) dar nu stau peste noapte

Merg cu tine Victore! Asa ca scaunul din dreapta este rezervat pentru mine!

Peste 40 ani, cand vom iesii la pensie! :smile:

Huuuaaaaaaaaaa!!! Tradatorule!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Huuuaaaaaaaaaa!!! Tradatorule!!!

Tradator esti tu...Mai misca si tu Aro ul. Vrei numai locuri rezervate...

2 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dl Andu ma mai gandesc daca merg cu dv la Nationala

Pentru Bv locul este deja ocupat. :)

Sent from my iPhone

Share this post


Link to post
Share on other sites

Radem, glumim dar vad ca am ramas astia care participa la intalniri. In rest lumea e pe mute/silence/etc.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Veteranii vorbesc la telefon, nu mai intra pe forum.

Parca vad peste 2-3 luni un topic deschis despre intalnirea nationala la Cucuieti Din Deal - cont bancar pt avans - si celebra fraza "camerele se ocupa in ordinea in care a fost achitat avansul"

Bleahhhh.....

Sent from Nokia 3310i using Tapatalk

Edited by Dinoco

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nam dat avans si toT s-a gasit o camera ... problema mea e programul neprogramabil :))) deci nu am sa dau avans , daca vin , nici nu vin cu pretentia unei camere , daca e dorm si in masina doar sa ne distram si sa ne simtim bine ... degeaba am combi? :)))

Share this post


Link to post
Share on other sites

Veteranii vorbesc la telefon, nu mai intra pe forum.

Parca vad peste 2-3 luni un topic deschis despre intalnirea nationala la Cucuieti Din Deal - cont bancar pt avans - si celebra fraza "camerele se ocupa in ordinea in care a fost achitat avansul"

Bleahhhh.....

Sent from Nokia 3310i using Tapatalk

CORECT! "Bibanii" sa mearga la nationala.... ;D ;D ;D

2 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bibanii astia merg cam peste tot nu doar la nationala. Si bibanii se inmultesc rapid. Cat despre nationala...80% or sa vina o zi. Restul probabil or sa-si gaseaca cazare la 2 margarete, o stea, ori unde se mai doreste. 4 pereti si un acoperis sa fie :)

Sent from my iPhone using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hehe nu stiu de ce ai o parere proasta despre toata lumea ionut ??? Daca ma cazez la 2 margarete ,dorm in masina sau la 4 stele cu te deranjeaza pe tine ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Va rog eu - m-am saturat sa tot citesc de "vechi" si "noi", ce draq. Suntem sau nu o comunitate AICI ? Micile dispute le rezolvam noi, nu e necesar sa tot batem apa in piua cu disputa asta. Mai lasa fiecare cite putin si gata "consensul" .

Puneti un cont pentru plata avansului (cel tarziu pina pe 1 Mai) - pentru cine vrea camere acolo, La Scoica Land si gata. Cine strange banii - nionut ?

V-ati bagat sa organizati, mergeti pina ala capat. Asa s-a facut mereu. Perioada s-a stabilit, Locul e stabilit, avansul si gata. Prea multa vorbaraie iarasi.

Mai ramine programul ce urmeaza sa-l avem pe-acolo, poza de grup, coloana, etc.

Hai, faceti un cont si bagati banii de avans, cu lista, cu cine vrea simpla/dubla/apt, cite persoane, etc.

Ca acum vine vara...

Si tineti minte: nici o Nationala nu va fi perfecta, va ramine doar UNICA in felul ei, in sufletul celor care vin acolo !

:headbang:

4 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Matrixxx, am tot asteptat ceva semne de la feraru'( asociatie) dar nimeni nu a mai spus nimic. Maine poimaine trece si aprilie si nu stim nici macar contul bancar ptr avans.

Legat de vechi si noi, glumim doar. Nu conteaza cat de vechi ori cat de nou esti ci sa participi. Si ai vazut asta la Ct unde aproape jumatate erau pers noi si totusi s-a simtit ca ne stim parca dintotdeauna. :)

Sent from my iPhone using Tapatalk

2 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Asta e si frumos la noi, ca (cel putin eu) nu lasam pe cei noi sa se automarginalizeze, ci incercam sa ii integram.

4 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

In timp, cei noi, devin veterani...e mersul firesc al lucrurilor. Nu exista niciun conflict de acest gen. Poate doar o doza diferita de pasiune, entuziasm diferit, normale de altfel. Cu toii suntem comunitatea VOLVO-CLUB.RO

Cât despre Asociatie, nu vad de ce s-ar implica in situatia in care nu sunt decât o mâna de membri. De ce ar organiza Asociatia ceva pentru cineva care nu e mebru, nu cotizeaza, nu ajuta cu nimic? O fi ea fundatie, dar nu e (numai) de binefacere.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nionut, nu trebuie sa stranga Asociatia banii.

Poti foarte bine sa-i strangi tu intr-un cont.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now