onezero

Los nationalitos del 2015

260 posts in this topic

Habar n-am contul meu :) E contul de salariu

Sent from my iPhone using Tapatalk

Nu stiu cum este cu comisioanele. La depundere, la retragere. Cum tin o evidenta la cine depune? Am sa ma duc la banca sa vb. Am cont si la Transilvania si la Unicredit.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

In timp, cei noi, devin veterani...e mersul firesc al lucrurilor. Nu exista niciun conflict de acest gen. Poate doar o doza diferita de pasiune, entuziasm diferit, normale de altfel. Cu toii suntem comunitatea VOLVO-CLUB.RO

Cât despre Asociatie, nu vad de ce s-ar implica in situatia in care nu sunt decât o mâna de membri. De ce ar organiza Asociatia ceva pentru cineva care nu e mebru, nu cotizeaza, nu ajuta cu nimic? O fi ea fundatie, dar nu e (numai) de binefacere.

Nionut, nu trebuie sa stranga Asociatia banii.

Poti foarte bine sa-i strangi tu intr-un cont.

Nu este normal asa.

Sper sa nu ma injure cei de la ClubFord.ro ca le-am utilizat poza :smile:

Normal, asa este !!!post-550-0-00681000-1427456956_thumb.jpg

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu degeaba se zice daca ai volvo ai doua perechi de c..urele. Eu am impraatiat 50 de flyere prin cluj cu meetingul de la brasov dar asa de frustrat, nervos, chinuit si dezamagit is de patania de aseara incat am cautat vreo 860 de profile fb ca ma gandeam ca poate il gasesc pe faptas da sula si caciula. Cu astea fiind zise, cu masina lovita in halul ala mi cam jena sa vin la meeting. Adica pe langa cele enumerate mai am si farurile ciobite si spalatorul de la far deplasat. Mi cumva sa vin la meeting asa, sper ca autoritatile sa-l gaseasca si pana in reprezentanta nu ma opresc cu dansu

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Se mai intampla. Ai destul timp sa remediezi problema pana in mai/septembrie .Daca mergem pe principiul asta fiecare are o problema ce apare din senin. Asta nu inseamna ca nu mai vine la intalniri, nationala. Se intampla, nu ai ce sa faci decat sa investesti intr-un garaj.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nu degeaba se zice daca ai volvo ai doua perechi de c..urele. Eu am impraatiat 50 de flyere prin cluj cu meetingul de la brasov dar asa de frustrat, nervos, chinuit si dezamagit is de patania de aseara incat am cautat vreo 860 de profile fb ca ma gandeam ca poate il gasesc pe faptas da sula si caciula. Cu astea fiind zise, cu masina lovita in halul ala mi cam jena sa vin la meeting. Adica pe langa cele enumerate mai am si farurile ciobite si spalatorul de la far deplasat. Mi cumva sa vin la meeting asa, sper ca autoritatile sa-l gaseasca si pana in reprezentanta nu ma opresc cu dansu

Daca stii nr. de inmatriculare mergi la sectia de accidente usoare cum ti-a recomandat si @Brava. Iti alegi, ori te duci tu il lasi fara carnet si iti repari masina pe rca ul lui ori s-a dus el si in cazul asta ramai fara carnet 30 zile si iti repari masina din banii tai.

Ceasul face tic tac tic tac....hurry up.

Am patit si eu la fel si cam vreo 2 saptamani a durat pana a dat politia de faptas, dupa care m-au sunat si m-au chemat la sectie sa-mi dea copie dupa pv si rca.

Pana atunci imi reparasem masina pe casco cu regres prezentand ulterior pv si rca ul vinovatului la dosar.

In momentul de fata eu am usa stanga spate aripa stanga spate - sterse/zgariate din oct 2014. Si nu imi este rusine cu ea.

Sent from Nokia 3310i using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Si mie mi-a frecat bara fata in parcare , pacat ca nu stiu unde , sau cand ... dar nu e asa de grav ca a ta . Oricum haide si cu ea ranita , facem coloana pana la bv :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma, mie nu-mi place asa masina, o vad cumva incompleta. Dar lasa, astept 3 saptamani si de-l gasesc pe fraier il poftesc in masina si ii arat unde-i reprezentanta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

eu as merge la politie intai , mai ales ca ii sti nr.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ooo azi dimineata la 7.50 am fost primul inca

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pana luna viitoare se remediaza ...

Share this post


Link to post
Share on other sites
Contul pentru avans nationala 2015:

RO 70 BACX 0000000890684000

Unicredit Tiriac Bank Galati

Nada Ionut.

Pentru cei din afara:

Cod swift: BACXROBU

Va rog in momentul in care se face plata sa postati si o poza cu chitianta pe care sa o pastrati.

Nu stiu un termen limita. Astept propuneri. Suma limita nici asta nu o stiu. Si la asta astept propuneri.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Sent from my iPhone using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Suma limita parca era de 100 ron de persoana, daca nu ma insel.

Termenul limita trebuie vorbit cu cei de la Scoica, de ei depinde...

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ok. 100 lei. Am sa-l contactez pe adm de la hotel sa vad un termen limita

Sent from my iPhone using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am vb cu administratorul si mi-a spus ca e preferabil sa se depuna avansul cat mai rapid. Gen pana pe 1 mai.

Aveti contul si banca. Astept depunerile si lista facuta.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Am cam lalait-o in ultima perioada si vad ca lumea nu prea se inghesuie la aceasta locatie.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pentru coloana si poza de grup propun deplasare la monumentul Tropaeum Traiani din Adamclisi,eventual la intoarcere o degustare de vin la crama Murfatlar.

3 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

La degustare de vinuri la Murfatlar trebuie sa avem grup si rezervare din timp - am fost odata acolo organizat si a fost o experienta extraordinara. Deci cred ca merita.

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu vreau sa supar pe nimeni dar iata cum apar vechii participanti la nationala disparuti din luna februarie pana astazi. Usor usor incep sa-si faca aparitia unu cate unu ba cu un sfat, o parere, un ajutor etc . E deranjant ca atunci cand un coleg a semnalat ruptura asta in 2 ( vechi si noi), unii au spus...a nu-i adevarat. Nu exista asa ceva. Nu are nimeni nimic cu cei noi :)

Asta e doar parerea mea, ca o paranteza. Bine totusi ca s-a decis cu locatia, zona si data intalnirii.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am si eu o idee (poate e stupida) , ar trebui nationala volvo sa aiba constant aceasi locatie . Adica spre exemplu Voineasa , toti din Voineasa vor stii ca anual se aduna astia cu volvo , apoi cei din Sibiu (poate nici nu au auzit de forum dar au auzit de adunarea de la Voineasa ) etc. Majoritatea carora le-am impartit flyere nu auzisera de volvo club , dar ar fi venit la un meeting . Poate daca nu s-ar fi schimbat locatia in fiecare an INTRUNIREA NATIONALA VOLVO-CLUB ar avea o identitate si prin locatia sa !

Asta cu vechii si noii forumisti e aiurea ... daca participai (cum am facut-o eu la voineasa) realizai acest lucru .

Apoi implicarea reprezentantelor volvo e discutabila , mai avem cale lunga pana la o adunare de 100-200 de masini , sa vina si ei sa vanda ceva (altfel care ar fi motivul prezentei lor ) sa ne priveasca cum ne jucam cu dice-u ?

Edited by Cristi Muresan
2 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Asa fac cei din Slovenia, in primul weekend din Iunie si in aceeasi locatie... si nu se mai plictisesc, si toata lumea stie ca e batuta in cuie, chiar si cei din afara tarii - asa cum am mers si noi.

Noi trebuie sa avem organizator, hotel, conditii, avans si cite si mai cite.....

Poate ne-o veni si noua mintea la cap candva.

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

pai , in felul acesta ai scapa de o bataie de cap anuala , hai sa cautam locatie, apoi cu discuti privind data . Totodata si nr participantilor ar creste , datorita reclamei facuta din auzite (pe principiul festivaleleor) cand peninsula s-a mutat la cj dupa ce a fost tinuta de peste 10 ani in tgm , hopa li s-a redus sub jumate participanti

si ar fi bine sa decidem o locatie neutra , in centrul tarii , nu pt mine , dar poate nu toata lumea ar face 600+ km pe drumurile patriei :D zona Brasov mi se pare excelenta . desigur totul stabilit prin dezbatere publica pe forum.

(sa se inteleaga daca ramane pe anu asta la mare , oricum vreau sa vin )

Vorbesc despre viitor , dar daca incepem cat mai repede e cu atat mai bine . si locatia sa fie pt. inceput o pensiune/hotel , dar trebuie sa ne gandim mai degraba la o localitate rurala / statiune (peste 3,4 ani) poate vin 200 de persoane (nai cum sa ii cazezi intr-o singura pensiune)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Daca ai fi venit si tu la Brasov... Stai sa vezi cati vin la Constanta/Venus. Daca se aduna mai putin de 20 de masini nu se va mai chema NATIONALA.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ionut , spune-ne ce anume te deranjeaza ? ce te supara ? care e durerea ta ?

ps. nu pune sare pe rana , crezi ca nu imi pare rau ca n-am putut ajunge la bv

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu am probleme sa fiu deranjat de ceva. Doar ti-am dat un raspuns la afirmatia ta legata de Voineasa. Si am specificat de anuo trecut si de acum 2 ani ca pana in momentul in care la aceasta intalnire numita Nationala nu se intampla ceva si legat de masina/brand/etc nu voi veni. Ptr ca intalnit, cunoscut, socializat am variante n pe an sa va cunosc la intalniri organizate in diverse locatii. De deranjat nu m-a deranjat nimic ca n-am 2 ani sa ma deranjeze ceva. Incercam sa fie o Nationala cat mai placuta. Pentru toata lumea

Sent from my iPhone using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bine ca s-a stabilit locatia, in sfarsit. Munte, mare, ses, nu conteaza, avem o Nationala si anul asta. Acum sa vedem si ce vom face acolo. Inteleg ca pe topicul acesta e liber la propuneri, comentarii, controverse. Desi ar fi foarte frumos sa mergem la Murfatlar, ar fi si frustrant in acelasi timp pentru toti soferii. Iar indemnuri la degustare, nu as vrea sa (mai) vad pe aici.

Decat la Murfatlar, mai bine mergem la reprezentanta din Constanta sa facem acea Volvo-Day. Eu si acum mai visez la o intrare cu 50 de masini garnisite cu stegulete si banner la reprezentanta din Otopeni. Ar fi chiar emotionant, sa iasa mecanicii afara si sa ne strangem mainile, etc. Am depasi un pic limita aceea rigida a relatiei client - furnizor de servicii.

Asadar, sper ca intra / ramâne in program vizita la reprezentanta locala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Asadar, sper ca intra / ramâne in program vizita la reprezentanta locala.

S-a vrut asa ceva @MariusDaniel dar cand s-a decis locatia nu a zis nimeni ca vine acolo (mai precis Scoica Land). Acum cred ca daca vreti o intalnire cu un dealer il puteti ruga frumos pe cel care a propus aceasta intalnire Nationala la Venus sa intre in legatura cu dealerul respectiv (ExclusivAuto /Primus Auto).

Inteleg, in acest an va fi ceva de genul ~stana de oi fara caine~.

Ceea ce nu inteleg eu, de ce sa nu stranga cineva ( exemplu Asociatia) un avans, oricat de mic ar fi el, sa faca lista cu "veteranii" care oricum nu mai scriu aici si vin oriunde, oricand - vorbesc doar la telefon- sa se stabileasca un nr X de camere si sa fie macar o rezervare...ca pentru familie/catel/purcel nu pleci de la 500km + fara a avea o rezervare. (ma refer la participantii cu punctul de plecare din oricare alt oras mai putin Bucurestiul).

Edited by Dinoco
1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now