onezero

Los nationalitos del 2015

260 posts in this topic

citit si topicu asta si cel cu nationala si cel cu brasovu

ca de obicei-in spiritul nostru drag- multe si fara rost

ma asteptam sa citesc dedpre intilnirea de la brasov-unde nu am venit ,motive strict financiare-ca a fost "WOW"

din ce am citit si aflat-la telefon ca asa vorbesc aia batrini-nu a fost absolut nimic deosebit,spectaclos.nu a venit nici un dealer, pro motor nici protv nimic.am citit un mic articol in promotor.punct

si totusi lumea s-a simtit f bine

ca de altfel la orice intilnire. acum sunte-ti liberi sa va face-tti rezervarile

nu depinde decit de fiecare

ca o se ne stringem 10 masini? ok

ca o sa fie 50 masini ?ok

eu unul o sa fiu acolo mai repede-ca de obicei-caci nu am mai fost de ani buni pe litoralul romanesc

care spargi gheata?

care ai facut rezervarea?

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Promotor a dat un raspuns care a fost postat la momentul respectiv. In drum spre Brasov ma gandeam ce noroc am avut ca au spus pas pentru ca au plecat in Germania invitati de Midocar la un eveniment. Am avut noroc pentru ca multi desi spuneau ca vin nu au venit. Si totusi cu toata organizarea asta facuta on line ca nu s-a deplasat nimeni la Brasov am reusit sa adunam mai multi oameni decat a reusit pseudo asociatia absenta cu anii. Asociatia Volvo care n-a miscat o basina dar care are " nesimtirea" sa vina sa spuna ca se astepta sa fie wow

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ionut, te superi degeaba pe...Asociatie.

Cand vor fi vreo 100-200 membri ai Asociatiei, poate se va putea face ceva WOW la o Nationala.

Pina atunci, ce sa faca Asociatia - sa puna membrii fondatori bani din buzunar ca sa faca ceva...WOW ?

asta se intampla in 2012 - nu se vede nicaieri tineri vs batrani, tigai de 20 ani, gratare, etc. Doar bucurie si voie buna, dorinta de A FI ACOLO. Mai luati de priviti si aduceti-va aminte, ca se pare ca s-au cam uitat multe...sau nu se stiu multe...

3 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

In primul rand , hai sa ne uitam in trecut . Prima intalnire care s-a organizat a avut la baza , CE ? Sa ne cunoastem masinile ? Sa ne vedem motoarele ? Sa fluturam stegulete ? Sa ne mandrim cu tuning-uri ? Sa conectam masinile prin OBD-uri ? Eu nu cred ; cred ca s-a dorit o intalnire in care userii de pe forum sa se cunoasca , sa se imprieteneasca , sa cunosti omul si nu , nick-ul de pe forum . In astfel de circumstante este normal sa apara asa zisele "cumetrii" , "gratare" "tigai" si "mustar" dupa cum amintea in alt topic colegul de mai sus , si as mai adauga eu cu nostalgie totul udat cu bautura si voie buna . Bun acum ca am stabil asta hai sa intreb de ce dracu vrei tu sa schimbi asta ? Pt ce dracu am nevoie eu ca OM de articole in promotor ? Pt ce dracu recunoasteti toti pe alte topicuri ca acest forum a crescut datorita pretului scazut al acestei marci la revanzare, dar noi vrem test drive cu masini noi , de zeci de mii de euro pe care nici macar 10% din utilizatorii activi nu si-le permit ? Pt ce toate astea ? De ce nu lasati distractia si voia buna la locul ei ? pana la urma ce conteaza mai mult in vietile voastre ?

Ionut daca e sa aprob si sa laud ceva din tot ce ai spus pana acum legat de aceste intalniri , este acea Volvo Day de care aminteai . Foarte bine stabiliti o data fixa , votata de majoritate sau luati ca data , ziua nationala a Suediei , si organizati atunci o gramada de activitati in care masina sa fie plan principal iar voi doar niste instrumente care sa le duceti la acel eveniment . Atunci poate vor aparea si reprezentantele manate de instinctul unui efentual profit , si nu pentru batranii sau tinerii care participa . Lasati Nationala asa cum a fost, la locul ei , in care "batranii" impreuna cu "tinerii" timizi care se incumeta , sa se simta bine , sa se distreze , sa lege noi prietenii si astfel poate ca vei avea si satisfactia suprema ca in o alta zi a anului sa mai obtii cateva randuri de articol .....si de ce nu poate si un Maruta sau Capatos .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Florine, am vazut filmuletul asta. Chiar nu reprezinta nimic. Dar sa ai tupei sa spui ca nu ai venit la Brasov ca nu ai avut bani si ca totusi nu a fost wow? Ma intreb ce sa fie wow? Ce a fost wow la nationale pana acum? Cinstea lui Iulrix? Si la Brasov a iesit o ameteala generala pentru ca fiecare a plecat cand a hotatat el ba sa se cazeze, ba sa-si aduca familia la masa, ba sa-si faca cumparaturi in Mall. Nu e vina nimanui asta. Mai ales la coloana unii au luat-o inainte in timp ce altii au oprit pentru poze. Si mai era un buzoian prost care comenta pe facebook ca doar atatia? Pai da, ca restul erau deja la masa. Nu a stat nimeni sa tina coloana. Cu ajutorul lui Blackbear am gasit locatie de masa si ne-a ajutat cu traseul. Ca lume a fost mai multa ca oricand. Dar e distractiv cand vezi ca vine Asociatia sa zica bai n-am venit ca n-am bani. Poate n-a citit ca acesta cazare este la Hotel Dana hotel de 4*. Ma indoiesc ca va plati 100 lei pe 2 feluri de mancare. Iar cu salamul de acasa nu stiu daca-l primeste. Si nici de campeneasca nu-i loc. Asa ca hai sa fim mai realisti cu asociatia asta. Dupa ce-mi gasesc masina ma ocup si de viitorul club Volvo. Sa exista un club adevarat nu tot felul de asociatii care vin la intalniri odata in an si atunci cand da altu de baut.

Sent from my iPhone using Tapatalk

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ionut , tu ai vb la reprezentanta din Constanta , pt o reducere de 10% , daca vii sa iti repari masina la cj , iti dau eu 10 % discount ... ai primit 10 mailuri , e super 10 membri din zona (credeai ca se aduna 100 ? )

haideti sa alegem locatii si date fixe pt intruniri. brasov 9 mai , constanta (cand a fost) nationala ??

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am pomenit eu de reducere? De praguri de reducere? Poate Constanta da 1%, nu stiu, nu-i treaba mea. Eu am cerut ceva ce ei la randul lor mi-au solicitat. N-am specificat nicaieri 10-15 ori 1%. Nu stiu care este pragul gandit de ei. Iar eu m-am dus pentru altceva acolo nu pentru reduceri. A ramas batut in cuie Constanta 4-6 septembrie. Hotel Dana-Venus. Nu mai scrieti de alte locatii ca nu se mai ocupa nimeni. Care vrea sa vina sa vina. Dupa cum a zis Danyx lasam Nationala sa fie unde se vrea si la data care se vrea cu pers care se duc acolo. Volvoday va fi organizat pe 05.09 si locatia o vom stabili dupa ce se va posta on line si se va face un sondaj in rantul celor de pe site-ul respectiv. Sunt destui care nu se duc la Venus asa ca fiecare cu intalnirea lui. Si ne oprim aici cu comentatul ca n-a tras nimeni vreun bilet necastigator sa se duca de colo colo apoi sa apara altu sa spuna bai da n-a fost wow. Asta e chiar culmea.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ioane, vezi camai sunt 2-3 forumuri Volvo. Daca o sa mai faci tu inca unul, doua sau cinci, tot aici este informatia de baza.

Legat de intalniri de orice fel, parerea mea este ca faci prea mult Tam-Tam. Si pt nationala ca si pt Brasov, este mmult prea multa organizare mult prea multa vorbarie. Tu vrei sa planifici un concediu comun si nu o intalnire.

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu ma intereseaza forumul. Asta isi poate schimba proprietarul oricand si fara sa aveti habar. Eu vorbeam de un club volvo si nu de forum. Care sa fie un adevarat club. Sunt doua lucruri total diferite. Iar asta cu forumul se va rezolva si ea stati linistiti. :)

Sent from my iPhone using Tapatalk

Concediu? Cand am organizat eu concediu? Tocmai asta sustin a nu se confunda concediul cu o intalnire. Asta am sustinut mereu. Si ca o paranteza pe cat pariem ca asociatia nu sta la Hotel Dana?

Sent from my iPhone using Tapatalk

Eu planific altceva. Total diferit. Intalnirea de o zi. Volvoday-ul. Fara concediu.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

@NIonut76

Stii vorba aia "nu te pune cu prostul ca te coboara la nivelul lui si te bate cu experienta" ???

N-ai cu cine sa faci nimic aici!

Ei isi doresc cum am spus in trecut sa faca parte din programul "litoralul pentru toti" sa stea la mare/plaja si bere la dozator, sa nu-i frece femeia la cap "ce am cautat noi aici" , adica ei vor sa faca mare intalnire nationala in cel mult 10 familii, ceva restrans si sa dureze aproape 7 zile de stat cu masina in parcare, ca apoi sa faca 3-5 "pozne" in parcare (exemplu il reprezinta intalnirea saptamana de la Penny) si sa zica vai ce frumos a fost si la nationala asta. Ne vedem la anul tot in aceasi formatie.

Odata cu pensionarea neuronii incep sa cedeze nervos...

Abia astept sa vad pozele de la nationala...2015, si nu in ultimul rand cantecul - imnul consacrat.

Dar stai, ca nici alea de anul trecut nu au fost in stare sa le puna pe forumul unde activeaza.

Dupa cum se vede, nu vor altceva. Vor intalnire organizata dar fiecare cu rezervarea lui.

Mai bine post-550-0-79952400-1432403245_thumb.jpg

Edited by Dinoco
3 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Plin de hateri si de troll-eri pe aici. Romanul ca de obicei stie sa scobeasca rahatu de sub unghie si sa arate.cu dejtu' dar cand e de oferit voluntar cauta pixu'pe sub banca ca la clasa a 5-a cand te asculta la matematica

@nionut: cu tot respectul pt ce ai facut pana acum (singurul motiv pt care nu am intervenit inca), incepi sa depasesti o limita si oricat am fi prieteni in viata reala, pe forum se aplica alte reguli,indiferent de vechimea ta. Te rog nu ma obliga sa le aplic,si nu uita ca unele persoane care poate acum "nu fac nimic",au facut de 10 ori mai mult ca tine inainte sa afli ce e aceea Volvo.

4 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Serios? Ce au facut astia care stiau de volvo inainte sa ma nasc eu? Ca nu a auzit nici naiba de forum ori de vreo intalnire organizata de asociatie ori orice alta persoana. Imi pare ciudat ca ajungem la niste discutii puierile de ce au facut candva , acum multi ani altii. Eu traiesc in prezent Alex, nu in trecut. Prezentul si viitorul conteaza, trecutul a fost si ramane amintire. Asa ca nu-mi mai da exemple rasuflate de ce au facut unii ori altii. Le-au facut, au primit aprecieri ori injuraturi la vremea respectiva. Acum suntem in 2015 si urmeaza 16,17 etc. O sa fac o placheta comemorativa cu cei care au organizat in trecut ceva. Sa mi-o pun pe perete si sa ma inchin la ele ca la Arsenie Boca.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Va spun eu ce au facut, au fugarit reprezentanta ca sunt scumpi, rai, bau bau. Au practicat intalnirile socializare gen concediu cu prietenii. Asa cum am mai spus si in anii trecuti multi confunda nationala cu un concediu la comun cu membrii forumului. Adica am inteles, v-ati cunoscut, placut, amorezat, imprietenit dar banuiesc ca nu aveti probleme neurologice sa uitati asta si in anul urmator sa reiei exact aceasi activitate cu exact aceasi oameni. Adica ai uitat ca l-ai cunoscut pe x ori pe y? Cat socializezi? De cunoscut cunosti odata in viata. Apoi trebuie sa mai faci si altceva. Acel altceva am sustinut eu si cativa colegi. Dar voi nu, voi inca vreti sa va cunoasteti. Sa socializati. Ok. Tot inainte.

Sent from my iPhone using Tapatalk

2 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Adica am inteles, v-ati cunoscut, placut, amorezat, imprietenit dar banuiesc ca nu aveti probleme neurologice sa uitati asta si in anul urmator sa reiei exact aceasi activitate cu exact aceasi oameni. Adica ai uitat ca l-ai cunoscut pe x ori pe y? Cat socializezi? De cunoscut cunosti odata in viata. Apoi trebuie sa mai faci si altceva. Acel altceva am sustinut eu si cativa colegi. Dar voi nu, voi inca vreti sa va cunoasteti. Sa socializati. Ok. Tot inainte.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Adica sa inteleg ca ...daca nu ai facut pana acum ....o sa faci o singura data sex ?

Ce dracu e asa greu de inteles , din useri pe forum ...nickuri , acesti oameni s-au intalnit , s-au cunoscut , s-au imprietenit si s-au distrat . Si a fost asa de placut incat au repetat inca o data peste un an , si iar a fost bine , si probabil or sa mai faca asta si in timp ce tu o sa te inchini la acea placheta comemorativa . ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pentru ca suntem oameni , pentru ca viata e scurta , iar cei ce isi dau seama de asta vor sa profite de ea , sa se distreze , mai ales in Romania unde a devenit un lux asta .

Nu cred ca a zis nimeni ca nu mai este loc de altceva . Dupa cum poate ai vazut sau citit prin topice , intermediarele intalnirile de vineri sunt doar motive pt a ne intalni . Deci un alt motiv nu poate fi decat binevenit . Asa ca te rog da-ne acest motiv , dar nu incerca sa ne iei ceva ce avem si ne place . :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Noi ....si ...voi . Ok hai sa spunem altfel . Problema e ca VOI ( poti sa faci o lista cu "voi" ? ) vreti doar "altceva" pe cand NOI ( si aici iti pot face o lista destul de cuprinzatoare) vrem si ceva-ul nostru si altceva-ul vostru.

Share this post


Link to post
Share on other sites

"Colegul" asta nu stie ca fiecare intilnire am mai facut si alceva?

ultima data am vizitat hidrocentrala de la vidraru

alta data am fost in salina de la praid

alta data am vizitat castelul de la hunedoara

s.a.m. d.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dupa 14 (!!!) pagini se ajunge la cearta, atac la persoana, flame-uri, vorbe urate..

Mai continuam in aceasta directie sau inchidem si topicul asta ?...Oamenilor, care suntem Oameni !!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Linistiti-va nervii si mintea o saptamina.

Dupa aceasta pauza, sper ca vom putea discuta din nou, omeneste.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Topic redeschis.

Sper sa nu mai existe cearta ci doar idei. Bune, rele, cum or fi.

:kiss2:

2 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Titlul topicului spune ca e vorba de 2015. Daca e vorba de idei despre Nationala, in general, macar sa-l schimbam in ceva de genul Idei pentru intalnirile Nationale Volvo-Club.

Cred sincer ca e nevoie de un astfel de topic. Daca nu e despre asta, atunci mai bine il inchidem, caci presimt ca va duce iar unde nu trebuie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

http://www.rover-mg.ro/forum/showthread.php/498-Intalnirea-Nationala-ROVER-MG-Club-Ro-2015-SIBIU-15-16-17-MAI-2015!!!

2 pagini, scurt, la obiect, fara discutii inutile, trolling, insulte, nervi, draci, amenintari, atacuri la persoana! treaba hotarata dinainte, cine a vrut sa vina, bine, cine nu, NU!

pace!

:)

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ioane, vezi ca ai dat cu nuca in perete si ti-a sarit inapoi in cap. Pilgrim este fratele lui AVX. Fara suparare la urmatoarea iesire de genul celor de mai sus iei pauza.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hmm, aici se iau decizii pe cunoștinte Midnight Caller?

De ce nu l-ai atenționat si pe @Avx ca la urmatoarea iesire .... Bla bla bla.

Că mie mi-a părut a fi direct amenințare și atac la persoana, conform regulamentului.

Să nu mai zic că a folosit și limbaj licențios , sau dacă este in ghilimele putem folosi fară probleme?!

Zic și eu, na...

Sent from Nokia 3310i using Tapatalk

Edited by Dinoco
1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now