nionut76

Volvo Meeting Brasov 09.05.2015

302 posts in this topic

Daca nu exista donam fiecare cat putem. Daca nu mai exista asociatie asa cum i-am spus lui Victor voi cauta ce inseamna un club auto si voi face un club auto. Eu sper ca asociatia sa mai existe si sa se implice pentru ca vb de prezenta promotor si prezenta primus la aceasta intalnire. E un preview pentru nationala. Nici nu ai idee ce inseamna publicitatea intr-o revista auto, emisiune ori in mediul online. Ne dezvoltam. Daca se vrea, daca nu...ne intoarcem la gratare si asta ne e conditia.

Sent from my iPhone using Tapatalk

3 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cam la ce suma te-ai gandit ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu m-am gandit. Pentru ca nu vreau sa iasa discutii legate de strangerea banilor. Exista o asociatie si nu mai stiu nimic de existenta ei. Macar exista un cont in care fiecare depunde o suma de bani si de aia ne puteam folosi. Ca suma nu cred ca exista o limita. Fiecare sa dea cat poate. Nu e mare greutate sa putem aduna de o masa organizata si de ceva materiale promotionale( insigne, stegulete).

Sent from my iPhone using Tapatalk

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salut,aici in UK daca vrei sa fii marshall(omul cu steagurile) trebuie sa iti platesti taxa de membru,eu cred ca ar fi fost bine sa existe o suma modica ( 5 lei pe luna/50 lei pe an)pentru a fi membru in Club Volvo,asta doar ca exista posibilitatea ca fiecare sa isi repare masina cu un simplu raspuns in loc sa plateasca sume imense la mecanici (eu sunt patit si as plati o suma modica pt a fi membru unde stiu sigur ca gasesc raspunsuri la problemele masini)s-ar putea ca unui membru cu taxa platita sa-i fie dat un sticker cadou in urma platii/dovada ca e membru,eu consider ca Volvo este un nume important in industria auto de aici si Club Volvo daca se vrea a fi partener un viitoare parteneriate cu dealer/sponsor s.a.m.d.

Consider ca si a fi admin ar trebuie sa implice munca extra deci ar trebui sa aiba parte de unele avantaje din viitoarele intalniri/concursuri s.a.m.d.

Totodata, gandindu-be ca un admin are un rol esential in buna desfasurare al activitatii,ar fi bine daca s-ar ocupa si de viitoarele intalniri/parteneriate/reclama s.a.m.d.

PS:nu-mi sariti in cap,este doar o idee,o consultare intre admini despre un proiect si apoi un poll efectuat de catre participanti,fara a se invoca diferite motive(nu pot,stau in banca mea),cand ajung acasa o sa fac niste filmulete cu diferite trasee de prin BV si o sa le postez urmand sa luati voi toti o hotarare,numai bine

2 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Exista o suma de plata pentru membrii asociatiei. Este exact 50 lei. Nu stiu in schimb daca se mai strange si daca mai exista aceasta asociatie. In caz contrar trebuie sa ne reorganizam si gandim un viitor club auto.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

bun, acuma ca avem un poster, ii avem pe promotor ne mai trebuie sponsori! Din cate am inteles, se baga Primusu? daca s-ar baga primusu ar fi super daca ar zice "fiecare participant are o testare gratuita pe vida-dice" sau alte chestii ca asa sigur ar venii multi cu volvo. in schimb, daca tot organizam asta, nu trebe organizat si la primarie ceva? ma refer o autorizatie sau stiu eu, ca stii, carcotasi sunt multi.

propun:

-cautarea sponsorilor [ motul, etc. doara din asta mai putem face si ciubuc sa-i platim o masa sau ceva la cei de la promotor ]

-trebuie vorbit cu shopping centeru respectiv, sa nu faca galagie sa cheme paza sau stiu eu ca sunt prea multe masini si proprietari si stiu eu ce avione le mai trece lor prin cap

-trebuie aranjate GRUPURI! - la asta ma refer pe regiuni, de exemplu: dinspre Ardeal gen cluj, mures, etc. venim asa : Cristi Muresan si Eu.

putem cere de persoana spunem 5 sau 10 lei [mi se pare o suma mica, daca nu-i asa va rog pm si negociem cumva sa ne fie bine tuturor] si cu banii astia, daca nu ne iese cu sponsorii, putem aranja o cafea sau ceva pt cei de la promotor.

-trebuie vorbit cu un restaurant care sa ne primeasca [ mese unite, etc. sa nu ne miscam noi prin restaurant si sa impingem la mese ] aici vreau o rugaminte MAAARE!!! Cum multi venim din diferite zone, difera km, asa ca cu cat mai ieftin si sa fie foarte buna mancarea! Nu de alta, dar stiu cum ii sa vi de la 10km sau sa vii de la 100km. Combustibilu!! aici ii buba, deci inca odata, cumva trebe gasit ceva restaurant bun

-rog pe cei din BRASOV sa frecventeze topicul asta cat mai mult si sa vina cu sugestii asa cum a spus si Ionut, sa nu ne intrebam, bine si acuma pe unde? PROPUN un traseu : Shopping center -> sus la belvedere sau cum se numeste zona, poze [poate fac ei film si aparem pe PROTV:> mai stiti?] si de acolo cumva un city tour [fara aglomeratie mare sa nu se rupa lantul, cat mai multe zone fara semafoare] la restaurant unde ne-am pune sa mancam ceva si de acolo, cand ii gata sigur ne-ar lua la info, sugestii sau alte intrebari,[poate doar pe cativa] DUPA CARE, DIN BANII STRANSI [aia 5 10 lei] O ATENTIE MICA PT CEI DE LA PROMOTOR!!!!! FT IMPORTANT! Dupa toate astea, liber la program, la somn, la sightseeing, si altele ce ofera brasovul]

HAIDETI CA PUTEM!!! Eu din cluj ajut si sprijin cum pot!

***la GRUPURI m-am referit asa : sa adune respectivii banii adunati si sa-i dea la headmaster, sau cine se ocupa de grupul mare. stiti ce zic?

2 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am sa vb cu colegul meu cu s80 , cu Arpi ,Opus etc. am mai vazut vreo 2 s40 noi prin oras , incerc sa iau legatura cu ei,intreb si de s60R-u de pe la umf , mai e un colef de la sectia engleza cu v50 , in weekend ma duc la bistrita , poate fac o mini intalnire si pe acolo poate mai gasim doritori .

Legat de banii , ne organizam ...

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salut,aici e o zona superba,la restaurant nu e asa scump,insa la cazare decideti voi,eu pot sa fac niste poze la meniuri peste 2 saptamani,sa va faceti o idee despre zona. http://m.cheilegradistei.ro/resort-moeciu/

Ps:sunt si alte zone frumoase cu cazare sau masa,rog colegii care stiu sa vina cu alte idei.

Edited by Stanisor Ionut

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cazarea sa fie:

1)ieftina, conditii minime, cu baie si un pat/dulap.

2)sa aiba gradina, cu niste scaune si o masa- gen foisor acoperit, sa stam in curte la o vorba pina tarziu, nu in restaurant.

Restul sunt ifose.

Locatiile propuse de mine nu sunt bune ? Ok, veniti cu altele.

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

eu n-am spus ca sunt sau nu bune, eu mi-am spus parerea, nu trebe sa sarim ca si popcornul. haideti sa facem sa fie super.

legat de "cotizatia de 5 sau 10 lei de persoana" are cineva de adaugat ceva? daca sunteti de acord spuneti, daca nu la fel.

legat de sponsori, ce firme gen automotive sunt prin brasov si ar dorii sa faca parte? banuiesc ca firmele de uleiuri ar fi acolo

haideti, idei, propuneri. le discutam pe toate!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Parerea mea este ca ne cramponam de lucruri minore. Cazarea vb lui matrixxx trebuie sa fie ceva la indemana oricui. Din propunerile lui am zis de acea pensiune. Nu mi se pare asta aspectul principal in aceasta intalnire pentru ca 90% din persoane se vor intoarce in aceasi zi acasa. Este important sa stabilim un program in acea zi. Ora de intalnire imi pare putin tarzie. Zic ca ora 11 ar fi mai ok dat fiind faptul ca o ora stam sa ne adunam in parcarea Coresi Shopping Center. Nu cred ca ne trebuie aprobare. Pur si simplu ne adunam acolo si de acolo plecam. Nu facem cine stie ce blocaje rutiere pentru ca nu prevad un numar mai mare de 30 masini si ~50 pers. Dar dupa ce ne adunam, facem cunostinta, etc ce facem? Plecam spre ce locatie? Unde putem manca apoi ptr ca o parte dintre noi vin din Constanta, Braila, etc. Ne trebuie un restaurant in care sa putem servi ceva ok si care sa ne poata primi intr-un numar atat de mare. Cred ca mai spre sfarsitul lunii martie trebuie sa facem o lista cu cei de pe forum care vin la aceasta intalnire. Pe langa aceasts lists se mai adauga un minim 10 masini ce vin din afara forumului. Apoi, ce vizitam? Unde facem poze? Unde mergem in coloana? Sunt lucruri care intereseaza mai mult ptr ca nu pot sa spun ca avem un program liber. Ne intalnim apoi vedem noi. Daca vorbim de sponsorizare trebuie de asemenea sa avem un program dar zic eu ca pentru o intalnire de o zi deja e prea mare deranjul cu sponsori etc. Pentru a da produsele primite de la sponsori trebuie sa ai organizat ceva, concursuri, etc. Si nu avem. Asta e treaba de nationala si nu de o zonala. De asta zic ca ne complicam prea mult. Hai sa stabilim ce este mai important intai si apoi putem face discutii legate de restul.

Sent from my iPhone using Tapatalk

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ca si traseu putem face in felul urmator: Adunarea la ora 11 in parcare la Coresi ,pe la 12-12.30 ne deplasam spre Belvedere pt o panorama frumoasa si niste poze,iar pe la ora 14 se coboara in Livada Postei,in fata Bibliotecii Judetene unde este si parcare ,si de acoloo pe jos pana la Sergiana care este la nici 2 minute de parcare. Singura conditie de a avea loc la Sergiana este dupa cum am spus si anterior este de a se face neaparat rezervare ,altfel nu o sa fie locuri. O a doua varianta de a lua masa este "Ceasul Rau"unde se mananca la fel de bine,insa este mai rau cu parcarea,dar si acolo se poate parca la 3 minute distanta.Daca are altcineva un alt traseu este liber sa-l comunice,eu fiind de-al locului v-am propus o varianta comoda simpla si fara multe batai de cap.

Zona Belvedere este ideala si pentru Pro Motor ca au unde sa se desfasoare in ale pozatului.

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ok. Suna bine asa. Putem face o rutare pe o harta?

Sent from my iPhone using Tapatalk

Niste poze cu locatiile?

Sent from my iPhone using Tapatalk

Restarurantul are locuri suficiente? Putem face o rezervare pentru 30-40 pers dar numai dupa ce facem totalul persoanelor de pe forum si insotitorii lor.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Dupa ce se serveste masa putem face un traseu mai lung? Ce variante avem? Deplasare in coloana pe max 15-20 km ptr filmat si alte poze.

Sent from my iPhone using Tapatalk

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

http://sergianagrup.ro/restaurante/restaurant-sergiana

Salut,eu zic dupa intalnirea de la Coressi sa faceti o pauza la masa si apoi sa plecati spre Belvedere/Poiana Brasov/Rasnov/Brasov tinand cont ca din Rasnov spre Poiana BV se tin curse de raliu nationale cu plecare de la Restaurant Acapulco,apoi iar niste sedinte foto la Cetatea Rasnov.

Edited by Stanisor Ionut
1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Maine am sa ma ocup de poze pe care am sa le postez aici.Ca si local unde sa mancam as recomanda Ceasul Rau deoarece au open space unde se pot aduga mese pentru una mare.Mancarea este excelenta si este loc si pentru fumatori.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ori asa. Astept si parerile celorlalti colegi. E mai bine asa parerea mea. Intalnirea, discutiile, pozele la Coresi apoi plecare spre restaurant/socializare...dupa masa plecat pe traseul Belvedere/Poiana Bv/ Rasnov/Brasov si cu poze/filmat pe traseu . Ce spuneti?

Sent from my iPhone using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu este rea nici ideea si traseul lui Ionut ,mai ales ca se adauga si putina aventura:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Si peisaje superbe cum doar in BV se pot vedea :)

Blacbear,nu e mai ok cu parcarea in Livada Postei?parca nu e trafic asa mare ca un zona Ceaau' Rau,nu?(zic si eu ca nu am mai fost pe acolo de vreo 3 ani)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da este mai ok in Livada Postei insa la restaurant Sergiana nu prea ai cum sa faci o masa mare de 30-40 persoane ca acolo sunt multe separeuri.In zona ceasul rau este o parcare cu plata pe Iuliu Maniu chiar langa Sanitas foarte aproape de restaurant,insa se poate lua in calcul si varianta ta.

Eventual maine dupa ce postez poze cu locatiile sa se supuna la vot....minoritatea sa se supuna majoritatii.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Corect,ai dreptate Blacbear.

Pentru cei ce vin din BR/GL recomand sa evitati ruta Ianca-Faurei-Buzau ca eu am fost vara trecuta in Br si drumul e rau( am roti pe 18 si ma arunca dintr-o parte in alta + gropi multe)incercati varianta Braila- Slobozia-Ploiesti sau Braila-Focsani,cum doriti,numai bine.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am fost pe ruta Br-Ianca-Buzau acum 2 sapt si este acceptabil. Nu-i autostrada dar nici spart nu mai este. Au mai peticit

Sent from my iPhone using Tapatalk

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

imi convine idea de a merge la mall, dupaia la restuarant si dupaia avem toata seara libera la poze si filmat. ca atunci nu suntem stresati "ba trebe sa ajungem la masa, gata pozele"

+ca nimeni nu vrea doar 2-3 poze, iar dupa cum ii vad pe astia de la promotor, am presimtirea ca pe langa poze o sa se si filmeze ca e vorba de volvo nu de dacii. sper sa fim peste 30 de masini.

Eu vin!

propun sa facem lista spusa de ionut cu persoanele care vin, iar inainte cu vreo 1 sapt sau 2, lista pt. cazari, sa nu le complicam si sa le rezolvam cat mai clean.

o mica atentie le facem la astia de la promotor? ramane valabila idea de 5 sau 10 lei de persoana?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu unu sunt de acord cu suma de 10 lei...dar cum se vor strange,se depun in contul asociatiei sau se va face cheta la intrunire?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Legat de strangere de fonduri prin asociatie si implicarea ei,luati legatura cu Feraru si vedeti ce se poate lega.

Sent iPad using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tot legat de fonduri, 10 lei de pers x30 pers max inseamna 300 lei. Bani de cafea. Ca de fel 300 lei nu ne ajung nici sa luam servetele nazale la 30-40 insi dar sa mai facem stegulete ori mai stiu eu ce.

Sent from my iPhone using Tapatalk

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now