nionut76

Volvo Meeting Brasov 09.05.2015

302 posts in this topic

Onezero , inseamna ca undeva intre 8:30-9 ne intalnim la ms si mergem impreuna +/- alti care ar mai venii

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salut, va rog sa stabilim punct de intalnire la iesirea din Ploiesti spre Brasov. E o benzinarie cum iesi de pe centura pe stanga. Ne-am putea intalni acolo.

De asemenea sa stabilim unde mergem dupa ce ne adunam la 12 la Coresi. Spre ce locatie si unde vom lua masa/ facem poze/etc. Cazarea e stabilita deja.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stiu ca nu m-am anuntat, dar nu am dorit sa incurc pe nimeni in caz ca nu mai vin.

Daca se poate interesa organizatorul (rog frumos din sufletzel si din inima) daca mai este o dubla libera, raman indatorat cu o bere (pe care o dau la intrunire). Daca nu, caut eu cazare prin imprejurimi.

Saru'mana si-un picior :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Alex, ti-am facut rezervarea. Camera dubla , vedere la munte. 130 lei. Casa Corona. E ultima camera.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Cazarea este de sambata spre duminica.

Sent from my iPhone using Tapatalk

"rahat", m-au sunat acum ca nu verificasera si ca era ocupata pe booking. Ne anunta vineri daca raman rezervate ori ne da camere . Pana atunci mai caut prin zona.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uffff... Saru'mana mult de tot de efort !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pentru bucuresteni (sau pentru cei ce nu merg pe DN1)

Eu nu voi merge pe DN1 pentru ca mi-e peste mana - ci pe centura (spre Stefanesti) + A3.

Fac plinul la ultimul MOL pe dreapta de pe Bd.Pallady (ca ultima data cand am plecat la Constanta), beau o cafea si plec de-acolo la 08.45-09.00 cred. Uneori centura este plina si se face mai mult de 15 minute pina la intrarea pe A3... Cine doreste sa fie acolo, e binevenit.

Cine nu, ne intalnim la o benzinarie la iesirea din Ploiesti, dupa cum scrie mai jos, alegeti voi una.

Ionut, nu e buna benzinaria pe stanga (RomPetrol) pentru ca trebuie sa intri in giratoriu si sa te intorci (pentru cei care vin de pe A3). Inutil, parerea mea

Mai bine pentru toata lumea : sunt peste citiva km 2 benzinarii pe partea dreapta, pe sensul de mers spre Brasov, prima e un LukOil (care nu e aglomerata) si urmatoarea un Petrom, mereu aglomerata.

Cu privire la distanta Ploiesti- Brasov am observat ca cei care merg 100% legal fac aproape 2 ore... Faceti-va un calcul cand plecati din Bucuresti daca vreti sa ajungeti la 12 in parcarea Coresi.

post-96-0-12459400-1430781406_thumb.jpg

post-96-0-50772600-1430781412_thumb.jpg

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ok, ne vedem acolo. Doar sa-mi dati ora de intalnire.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu va aștept la intrare pe A3

Share this post


Link to post
Share on other sites

9.40 - 10.00 Intalnirea in parcarea aceea - LukOil.

La 10.00 - plecarea spre Brasov.

Share this post


Link to post
Share on other sites

unpic off-topic si nu, ne intalnim la 12 toti, dar daca nu ajungem toti pe 12 fix..nu-mi lasati un nr de telefon pe private sau daca aveti aplicatia WAZE dati-mi fiecare username-ul, ca atunci putem face live tracking sa vedem care cum ajunge. eu pe waze is : theblckwolf. dati-mi add sau daca vreti va scriu eu un pm cu nr de telefon.

zic eu ca ar fi util+ ca iti arata radarele :evil6:

daca vreti sa ma intrebati daca am incredere in waze sau nu, am venit de la brasov la cluj cu 160+ si unde era era si pe aplicatie, doar 1 radar nu aparuse pe harta care tocmai atunci se fatzaia si isi cauta un loc de hodina'.

repet, pt. cei din cluj, daca puteti dati-mi un pm aici sau pe feisbuc

PLECAREA din cluj la 7 la benzinaria OMV de pe Calea Turzii

Share this post


Link to post
Share on other sites

0751 303373 este nr meu. Eu o sa ma intalnesc cu colegii la iesirea din Ploiesti spre Brasov. Totusi sa incercam sa fim la 12 acolo.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Edited by nionut76

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mai comenteaza unii. Important e ca suntem acolo, am aparut pomeniti si noi undeva, forumul. Nu inteleg de ce m-a scris redactorul lor ca fiind organizator ca nu sunt. Doar am lansat invitatia de a participa. Organizarea o facem toti cei prezenti .

Sent from my iPhone using Tapatalk

Edited by nionut76

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu va aștept la intrare pe A3

Vin si eu la intrare pe A3.

Ne vedem in prima parcare dupa ce intram pe A3? Stabilim si o ora fixa?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ionut, ai mai aflat ceva de cazare ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vineri aflu. Asa mi-a spus tipa de la pensiune.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vin si eu la intrare pe A3.

Ne vedem in prima parcare dupa ce intram pe A3? Stabilim si o ora fixa?

Eu voi fi chiar la intrare daca nu se stabileste alt loc

Sent from my iPhone

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma alatur grupului de la intrare :))

Sent from my iPhone using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu ne mai oprim in nici o parcare, ne adunam de pe drum, daca sunteti la intrare pe A3. Iar ne oprim ?

Avem telefoane, Waze, etc. Tinem legatura pe drum. Prima oprire a celor ce intra pe A3 este DOAR la iesirea din Ploiesti, la acea benzinarie LukOil pe dreapta, unde ne intalnim cu ceilalti.

My number: 0722.816249

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stegulete nu s-au mai facut ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma alatur grupului de la intrare :smile:)

Sent from my iPhone using Tapatalk

Te aștept, sa-mi spui la ce ora vreți sa ne întâlnim (tu+Skipper+je)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now