vlpvlp06

Alternativa Nationala Volvo 2015

43 posts in this topic

Salutare,

Vad ca suntem mai multi care dorim altceva de la o Intalnire Volvo,asadar oragnizez in graba o alternativa:

1. Locatie - Hermes Slobozia(se poate oferi si cazare) - google http://www.hermes-slobozia.home.ro/

- Restaurant

- Herghelie

- Piscina

- Hotel

- Parcare imensa

- Zona verde

- Loc de joaca

2. Tema intalnirii - Volvo

3. Scopul - Schimb de experienta legat de marca Volvo,sfatuirea/ajutarea colegilor,la nevoie putem organiza mici lucrari de mentenanta

4. Data 5/6 - 09.2015

NU SUNT ACCEPTATI:

1. Oameni care consuma bauturi alcoolice excesiv

2. Oameni in CHILOTI care se urca pe mese

3. Oameni care nu sunt pasionati de VOLVO ci doar au masina "ca este ieftina"

4. Oameni care vin doar sa stea la masa precum la o nunta 

 

Se vor organiza concursuri,va fi premiata:

- cea mai noua masina

- cea mai veche masina

- cea mai tunata

- cea mai originala

- best original

- best car(votata de catre participanti)

Cei care vor veni ii rog sa confirme - Valentin Popa - 0766.33.77.02

 

Bafta!

Edited by vlpvlp06

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu vin cand o sa intre pe lista si "camping"-ul. Si daca tot e sa fim pricinosi... AHAAAAA, vrei sa faci intrunirea langa TINE in Slobozia ! :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Intalnirea se va organiza daca se vor strange minim 10 masini.

Program:

Sambata:

- ora 10 primirea masinilor

- ora 10.30 spalatorie - preturi preferentiale pentru participanti

- ora 12.00 alinierea masinilor in parcare

- ora 13.00 masa la resturantul din locatie

- ora 14.30 coloana Volvo pana in statiunea Amara(4 km)

- ora 17.00 intoarcerea la locatia Hermes(socializare/schimb pareri despre diverse probleme volvo/mici reparatii,etc)

- ora 20.00 cina(vom incerca sa avem si un foc de tabara

Duminica

- ora 10.00 alinierea si prezentarea fiecarui participant

- ora 10.30 vom studia,juriza fiecare masina,socializare,concursuri,etc..

- ora 14.00 - masa de pranza

- ora 15.30 premierea

- ora 19.00 ne vom lua " La Revedere"

 

Va astept!

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu vin cand o sa intre pe lista si "camping"-ul. Si daca tot e sa fim pricinosi... AHAAAAA, vrei sa faci intrunirea langa TINE in Slobozia ! :)

Avem si camping la locatie.

Da,o voi face langa mine si sper sa devina o intalnire anuala cu locatie si data fixa.

Te astept!

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Când (si daca) alcoolul va fi principalul laitmotiv al intalnirii anuale nationale Volov-Club, voi fi primul care voi anunta ca nu vin.

In ce priveste remarcile celor care nu au fost niciodata la o intrunire anuala, dar critica, s-a tot scris pe aici. Sunt neavenite si lipsite de suport.

Da, se poate mult mai bine si mai adecvat, dar cu o mâna de ajutor din partea criticilor si nu cu demolarea.

De catva timp au aparut : "celalalt" forum,. "cealalta" intalnire saptamanala bucuresteana, iata ca acum se doreste si "cealalta" intalnire nationala anuala...

Sfârsitul acestui frumos forum rânjeste hâd pe la colturi...Nume grele altadata, nu doar ca nu mai scriu nimic, dar nici macar nu mai intra pe aici sa citeasca. Incep sa ii inteleg. Dar stiti cum se spune : tot ce se naste, merita sa piara.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tocmai aceasta se vrea o intalnire a "numelor grele" precum si a celor mai noi.

Cred ca am destula experienta sa organizez aceasta intalnire VOLVO avand in vedere ca pe an particip la 20-30 de intalniri tuning si mononomarca.

Va astept la o intalnire deosebita,cu oameni si masini deosebite!

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

In acest caz, mult succes!

Dar poate era frumos sa nu fie in acelasi timp cu intalnirea nationala anuala stabilita a fi in primul week-end din septembrie de ani de zile.

 

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Interesanta propunerea!

Daca se va tine la sfarsitul lunii sau de ce nu in Octombrie ma inscriu si eu pe lista.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Felicitari pentru initiativa !

Dupa cum a spus si Vita_Fresh, pune-o/bate-o in cuie in fiecare an in primul weekend din Octombrie, toamna e frumoasa in Romania, mai cade o frunza galbena peste un Volvo, pozele ies bine, etc.

Din pacate, EU cred ca anul asta nu vei avea succes, e prea din scurt si se si bate cap-in-cap cu primul weekend batut in cuie pentru "cealalta" Nationala...

Nu te lasa batut, continua si pe viitor o sa ai multi participanti !

 

P.s. Eu inca te astept sa vii la Venus...

Edited by Matrixxx
1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Din contra,se pare ca intalnirea deja are succes.Legat de data va ramane aceaiasi deorece multi au amanat treburi pentru a elibera acest weekend si in plus reprezinta ALTERNATIVA celor care nu se regasesc in spiritul celelaltate intalniri.(si se pare ca sunt mai multi decat ma asteptam)

P.S. Te astept in weekend la Hermes.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Te rog sa ne spui (daca nu e secret) pina vineri la 8 dimineata, cine si-a anuntat prezenta, pentru ca ai spus ca aceasta Intalnire se va tine DACA vor fi minim 10 persoane (masini presupun).

Poate unii chiar se decid, pe ultim moment si aleg varianta ta, in functie de participanti...

Voi urmari cu interes tot ce se scrie aici.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Felicitari pentru initiativa !

Dupa cum a spus si Vita_Fresh, pune-o/bate-o in cuie in fiecare an in primul weekend din Octombrie, toamna e frumoasa in Romania, mai cade o frunza galbena peste un Volvo, pozele ies bine, etc.

Din pacate, EU cred ca anul asta nu vei avea succes, e prea din scurt si se si bate cap-in-cap cu primul weekend batut in cuie pentru "cealalta" Nationala...

Nu te lasa batut, continua si pe viitor o sa ai multi participanti !

 

P.s. Eu inca te astept sa vii la Venus...

Foarte frumos si foarte bine - sustin parerea lui Matrixxx aici - daca o pui in Octombrie s-ar putea sa venim mai multi. De ce nu ai muta-o in octombrie? 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

poza in care apar in chiloti are o poveste

se pare ca nu o sti

pe scurt: acolo se organiza un joc

jocul era urmatorul

se formau perechi -de obicei un barbat si o femeie

eu am format o perche cu danydy

trebuia ca femeia sa introduca o bila de ping-pong pe un crac de pantoloni si sa o scoata pe celalalt crac

toate bune si frumoase pina cind a venit rindul nostru

eu fiind pozitionat in spatele organizatorului acesta nu vazut cind mi-am dat pantaloni jos

pacat ca nu ai vazut faza cind acesta s-a intors cu fata cu bila in mina si a dat START

cam asta e pe scurt povestea acelei poze

pe mine unul faza m-a amuzat teribil

si pe cei care eram acolo

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Te rog sa ne spui (daca nu e secret) pina vineri la 8 dimineata, cine si-a anuntat prezenta, pentru ca ai spus ca aceasta Intalnire se va tine DACA vor fi minim 10 persoane (masini presupun).

Poate unii chiar se decid, pe ultim moment si aleg varianta ta, in functie de participanti...

Voi urmari cu interes tot ce se scrie aici.

Pana acum avem 4 masini care au anuntat ca vin sigur,2 se mai gandesc,am mai invitat din oras cativa posesori si astept rasunsul lor azi/maine,am anuntat si pe cei din volvo club Bulgaria si sper sa apara cateva masini din zona Silistra.

Vineri va voi anunta lista sigura a participantilor.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Foarte frumos si foarte bine - sustin parerea lui Matrixxx aici - daca o pui in Octombrie s-ar putea sa venim mai multi. De ce nu ai muta-o in octombrie? 

 

Legat de data va ramane aceaiasi deorece multi au amanat treburi pentru a elibera acest weekend si in plus reprezinta ALTERNATIVA celor care nu se regasesc in spiritul celelaltate intalniri.(sau care au facut eforturi deosebite pentru a isi elibera weekendul si au incercat in zadar sa afle daca mai sunt camere disponibile)

Edited by vlpvlp06

Share this post


Link to post
Share on other sites

poza in care apar in chiloti are o poveste

se pare ca nu o sti

pe scurt: acolo se organiza un joc

jocul era urmatorul

se formau perechi -de obicei un barbat si o femeie

eu am format o perche cu danydy

trebuia ca femeia sa introduca o bila de ping-pong pe un crac de pantoloni si sa o scoata pe celalalt crac

toate bune si frumoase pina cind a venit rindul nostru

eu fiind pozitionat in spatele organizatorului acesta nu vazut cind mi-am dat pantaloni jos

pacat ca nu ai vazut faza cind acesta s-a intors cu fata cu bila in mina si a dat START

cam asta e pe scurt povestea acelei poze

pe mine unul faza m-a amuzat teribil

si pe cei care eram acolo

NImeni nu vrea sa vada un tataie la 178 de ani in chiloti.

Pentru a face o gluma buna iti trebuie un anumit nivel de cultura/inteligenta,o "hahaiala" sau o gluma de autobaza o poate face orice dobitoc.

Edited by vlpvlp06

Share this post


Link to post
Share on other sites

Din pacate VLP, acel concurs "de autobaza" din punctul meu de vedere a semi-salvat seara. Deci uite ca NU e "nimeni" care sa nu agreeze astfel de momente. Si mai sunt oameni care au ras si sunt convins ca le-a ramas in minte in mod placut. Suntem oameni maturi, nu domnisoare de pension care umbla cu budigai pe sub jupa sa nu se vada paru' de pe picioare.

5 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dar de ce s-a ajuns sa facem astfel de concursuri - pentru ca a fost o slaba organizare(sau deloc),nu a existat un program anuntat,s-au format bisericute,etc...

Cat despre faptul ca iti plac oamenii batrani in chiloti atunci imi pun semne serioase de intrebare despre tine.(te credeam om serios)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Faptul ca ma distreaza niste chestii nu inseamna ca nu sunt om serios. La fel de tare ma distreaza sa ma uit pe youtube la filmulete cu cretini care cad in dintzi, isi rup ouale pe balustrade dandu-se cu rolele sau sa ma uit la filmulete cu animale haioase. A fi serios nu inseamna sa nu te distrezi.

4 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tocmai de aceea am creeat aceasta intalnire si se numeste ALTERNATIVA.

Cei care s-au simtit ok la celelalte intalniri si considera ca asa ar trebui sa fie o intalnire VOLVO vor merge in continuare acolo,cei care vor altceva si simt ca ar trebui sa punem mai mult accentul pe marca VOLVO iar masina si marca ar trebui sa fie elementul principal sunt asteptati la aceasta intalnire.

Bafta!

Edited by vlpvlp06

Share this post


Link to post
Share on other sites

Exact... asta nu inseamna sa denigram anumite comportamente, ca poate si altii considera mersul cu 200 pe autostrada o dovada de imaturitate si anormalitate.

Mult succes in organizare si felicitari pt initiativa !

Share this post


Link to post
Share on other sites

O idee foarte buna,dar intr-un moment foarte prost.

Tu incerci acum o vendeta personala pt. ca nu ai reusit sa-ti gasesti camera in ultimul moment. Este doar vina ta.

Daca ai fi gasit camera libera ai mai fi facut tot tamtam-ul asta?

De ce nu ai propus acest format de intalnire mai din timp ?,te alegea lumea organizator sef,si iesea intalnirea nationala asa cum poate multi si-o doresc .

Eu cred ca e ca nuca-n perete ce vrei tu acum,parerea mea.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Fiecare este liber sa aiba o parere.

Nu faptul ca nu am gasit o camera la acea locatie m-a suparat(eram constinent ca sansele sunt destul de mici) ci faptul ca a trebuit sa astept o saptamana pentru un raspuns.Asteptam un raspuns pentru a putea cauta o cazare cat mai apropiata.Singurele metode de contact au fost 2 numere de fix ale hotelului si o adresa de mail la care am primit un raspuns in 6 zile iar organizatorul nu a lasat public niciun numar de telefon.

Legat de nemultumirile avute de intalnirile nationale vei observa ca fix aceleasi probleme le-am ridicat si in anii trecuti iar daca tot m-am decis sa organizez am zis sa elimin si aceste nemultumiri.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tocmai de aceea am creeat aceasta intalnire si se numeste ALTERNATIVA.

Cei care s-au simtit ok la celelalte intalniri si considera ca asa ar trebui sa fie o intalnire VOLVO vor merge in continuare acolo,cei care vor altceva si simt ca ar trebui sa punem mai mult accentul pe marca VOLVO iar masina si marca ar trebui sa fie elementul principal sunt asteptati la aceasta intalnire.

Bafta!

Cumva ne imparti in buni si rai, moderni si demodati, tineri si batrani in chiloti, sau cum vrei s-o iei... Nu-ti face cinste sa-l asemuiesti pe Feraru cu un tataie la 178 de ani in chiloti. Daca nu ma insel, are chiar o legatura stransa cu Regulamentul, nu doar cu respectul reciproc.

Nici eu personal nu am gustat momentul, dar am preferat sa nu comentez, din respect pentru colegii de forum. Pentru ca in niciun caz nu a fost momentul esential al intalnirii de anul trecut. Uneori, trebuie sa trecem mai elegant peste ce nu ne convine.

Apoi, fără să vrei (sau poate intentionat, nu stiu), arunci o lumina proasta asupra celor care vin la Nationala oficiala, batuta in cuie de multe luni de zile.

In fiecare an s-au facut diagnoze si au fost capote ridicate. Iar daca unii nu au nicio problema la masina, inseamna ca au avut grija de ea, ca la Nationala sa fie in perfecta stare si sa se bucure de prieteni, de mersul in coloana, de masa luata împreuna, de cântatul la miezul noptii, etc. Anul trecut a fost o greseala (si am zis-o de atunci de mai multe ori) ca au fost alese doua locații. Acum vrei sa avem două Naționale în acelasi timp?

Treaba ta, esti liber sa faci cum doresti. Distractie placută!

Edited by mariusdaniel
3 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now