Victor

Preturi VOLVO!

58 posts in this topic

V40 tdi din 98 cumparat din SV de la un tip care lucreaza in belgia si a adus-o in iarna 2004-2005. Am dat 6400 euro in oct 2007, pe 208000 km cu carte tehnica cu inregistrari inscrise (in tara de origine) pana la 180000 km. Foarte multumit.

In primavara viitoare cred ca va trebui sa ii schimb ceva bucse, amortizoare si probabil si distributia. Va trebui probabil sa ii mai curat si motorul din cauza combustibililor din romanica.

Share this post


Link to post
Share on other sites

S60 T5 250CP

An:2002 (dec.)

Jumatate de an in urma.

8.500 avans, dif. pana la 14.000 - rate a 300 EURO

De la sefu' ( sa-i dea Dumnezeu sanatate ca s-a hotarat sa mi-o dea, dupa 2 luni, acum nu mai stie ce sa isi ia)

Revizii complete la Forum Auto.

Mers cu grija (nu e genul de om care vrea sa vada in fiecare zi prin oras ce inseamna sa ai 250 CP)

Masina avea 102.500 km cand am luat-o, iar acum are 108.700 km.

Dotari: cred ca are tot ce se putea pune la vremea aceea, mai putin navigatie.

Cele bune si asfalt uscat.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ Victor a cerut 5500 e , am negociat pina la 2400 e. In germania era cam tot acolo doar cutia si manopera.

Share this post


Link to post
Share on other sites

850 GLT 2.5i  170 caluti din '97 (probabil ca pana acum s+au mai pierut din ei), achizitionat sambata (09.11.2008) la pretul de 30000 sek (swedish crowns)..

Share this post


Link to post
Share on other sites

S60 2,4 , 87000 km, cumparat in 2005 de la o reprezentanta VOLVO din Wurtzburg, nu sunt foarte sigur de nivelul de echipare, 11500 Eur.  1100 Eur CASCO.

@roco : pot sa il imprumut si eu pe fratele tau?

Share this post


Link to post
Share on other sites

@roco : pot sa il imprumut si eu pe fratele tau?

(Imi cer scuze, pentru ca sunt off topic!!) Prea multi au spus asta... :D E fratele meu si sunt foarte mandru de el! Departe gandul de a ma lauda, dar a facut enorm de multe lucruri pentru mine, fapt pentru care-i sunt vesnic recunoscator (mi-a daruit Volvo+apartament in Sibiu+o ´´renta viagera´´ lunara, in schimbul...faptului ca suntem frati).Imi este rusine, ca nu am fost capabil, sa realizez prin forta proprie toate acestea, dar in Romania consider un privilegiu, sa supravietuiesc cu salariul de profesor. Dar poate foarte bine, sa fie un exemplu pentru altii! Pentru mine este o lectie din care am invatat, ca din prisosul ce-l avem, putem, sa impartasim cu drag si celor de langa noi!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

440/96 1.9 dti pret achizitie wiena 1200+350 acte tranzit 17 zile+itp si schimbat cate ceva in austria sa am curaj sa vin cu ea acasa! adica inca vreo 200+trecut pe la femeia  lu Tariceanu si lasat 870= total 2600 E  e cam bine mi se pare mie!_?  nu am oglinzi si geamuri electrice in schimb merge binisor cu carburantul nostru ca daca ar fii unul de fara sigur ar rupe asfaltul!!!! acum cred ca ar trebui sa schimb ceva prin spate la gropi se aude un trancanit in partea din spate nu stiu ce este dar o sa aflu!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pe S40-ul meu din 2001 cu motor 1.8i,clima ,jante,eleron,scaune incalzite, am platit 5100 de euro.Masina e de noua in romania si avea acum 4 luni cand am cumparat-o 96000 de km.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@BC83WNG Poate punem de o intalnire in Bacau ca in Piatra prea putini si-au exprimat dorinta.

Felicitari pt. achizitia facuta si drum uscat

Share this post


Link to post
Share on other sites

@BC83WNG Poate punem de o intalnire in Bacau ca in Piatra prea putini si-au exprimat dorinta.

Felicitari pt. achizitia facuta si drum uscat

Si ce te face sa crezi ca in Bacau sunt asa multi???

Share this post


Link to post
Share on other sites

Macar 5 strangem. Pentru inceput.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mi-ar face placere dar locuiesc in Bucuresti de ceva ani si din comoditate n-am schimbat buletinul.

Share this post


Link to post
Share on other sites

S60 D5 din 2002, 163 bhp

9 d'aia de a lui nenea ferarru) cumparat in 2005 din germanica cu 14000 eur

Share this post


Link to post
Share on other sites

nu inteleg??????????????

eu am s80  2922cubiti si 196 bhp din 2000 volan pe dr ,cutie automata,piele,bla bla bla,si altele multe de tot cu fantastica suma de 98 milioane lei adusa acasa,la usa casei

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ Victor  SCUZE de intirziere. V70 lovit a fost 2400 e am luat cutia de pe el, acu sincer ma gindesc sa caut unul cu motor kaput ca e f. bun asta de pe ea are doar 83.000 km reali, sau un V70 plesnit spate sau lateral si sa mai scot ceva cash.  ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Volvo S40 T5 AWD , luata din Suedia in 2008 , 2500 cmc , 220 CP , 4x4, full option mai putin trapa , e marfa, daca imi iese combinatia imi iau ceva mai smeker decat S40 :)) ;D:D

  Tot un Volvo bineinteles , acum vom vedea ???

Share this post


Link to post
Share on other sites

volvo s80 2003 ... full fara trapa si navigatie ... 9500 e insa trebuie inmatriculat dupa 31 august...

Share this post


Link to post
Share on other sites

s40 09.2006 2.0 diesel 136hp 20 000 euro, luat in ianuarie anul trecut din germanica, full inafara de proiectoare si incalzire scaune, avea 30 000km

Share this post


Link to post
Share on other sites

V70 din 1997 2.5tdi 143cp vechi dar foarte bun,cumparat din Cluj cu 6700eu acum 3 ani,intretinere,curele,distributie,si mai am bagat bani,dar merita,am cu ce.ce mi-as cumpara?un V70 din 2006 d5,e,nu sunt pretentios.

Share this post


Link to post
Share on other sites

scuze de intarziere,xc70,2.4d5,163cp,11/2003,full fara trapa si incalzire scaune,cumparat in italia aug2007,96000km acum 122000km platit 21000+3000 taritaxa

Share this post


Link to post
Share on other sites

volvo c70 cumparat in urma cu 8 luni..germania..pret achizitie 7500 euro...+taxa 1000 + cheltuieli cam 800-900+casco 1500:)

este vorba de un volvo c70 an 2001 motor 2.0 turbo 163 cp...computer.dublu klima.asc.piele.dolby prologic.stergatoare far.jante 16..etc...sunt f multumit de el.

Share this post


Link to post
Share on other sites

volvo c70 cumparat in urma cu 8 luni..germania..pret achizitie 7500 euro...+taxa 1000 + cheltuieli cam 800-900+casco 1500:)

este vorba de un volvo c70 an 2001 motor 2.0 turbo 163 cp...computer.dublu klima.asc.piele.dolby prologic.stergatoare far.jante 16..etc...sunt f multumit de el.

Pune si tu ceva date de contact.

Cand am drum pe la tine, poate fac si eu drivetest cu bijuteria ta.  :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Volvo s 40, achizitionat in 2008 luna 08, diesel 1.6, varianta momentum + sistemul audio Premium Sound cu Dynaudio, o km. Daca vreti sa stiti pretul........27k. Multumita, fericita, incantata pana la data scadenta lunar...... :'(.

Ca sa intram in detalii cateva probleme de imatriculare din cauza dealerului care a fugit in vacanta......si cam atat ;).

Share this post


Link to post
Share on other sites

S40 Summum, R-Design 1.6D 109CP, 7/2008 cumparat cu 0Km si 30k EUR

Share this post


Link to post
Share on other sites

uitecinee, te asteptam la Polivalenta, sa ne arati bijuteria.  :-*

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now