Sign in to follow this  
Followers 0
Matrixxx

renovare cotiera piele

7 posts in this topic

  M-am plictisit sa vad in fiecare zi cotiera mea plina de rupturi (fiind de piele) si sa ma zgarie cind pun cotul pe ea  ;)

Asa ca weekend-ul trecut am luat niste piele(nu am gasit la nuanta originala, insa e aceeasi culoare ca pe fata usilor) si am refacut-o in intregime: dat jos pielea veche, descusuta pentru a copia tiparele, taiat si cusut pielea noua,etc.

  Cred ca a iesit bine, eu sint multumit. Acum mai ramine sa gasesc o solutie pentru scaunul meu,care are aceleasi probleme(crapaturi, rupturi-provocate de neglijenta celorlalti proprietari care au considerat ca nu e necesar sa intretina periodic pielea...)

post-495-1287784976865_thumb.jpg

post-495-12877849772754_thumb.jpg

post-495-12877849773877_thumb.jpg

post-495-12877849774802_thumb.jpg

post-495-12877849775623_thumb.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Buna treaba Matrixxx, succes cu scaunul! ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Felicitari !!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Excelenta treaba...apropo, ce tip de piele ai folosit si de unde ai achizitionat-o? Se coase usor?

Share this post


Link to post
Share on other sites

dalin, am gasit in Targoviste la un magazin de reparatii incaltaminte-pielarie-genti, etc. Aveau citeva suluri de piele de diferite nuante (nu am gasit-o pe a mea, dar e pe aproape) si am luat jumatate de metru. Am cusut-o de mina, pe spate, cu un degetar pe deget  :D  ca nu am avut masina de cusut. A fost destul de migalos, dar cu rabdare si vointa totul e posibil.

Share this post


Link to post
Share on other sites

A iesit foarte misto! Imi place ca ai dat atentie detaliilor  ;)  sa caut si eu un degetar, pentru ca trebuie sa refac mansonul de la schimbator.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now
Sign in to follow this  
Followers 0