Sign in to follow this  
Followers 0
Guest linux

VOLVO S80 facut Praf de un tir

16 posts in this topic

si din cate vad eu BMW-ul era SUV ...  ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu au murit, au ajuns la spital dar cam atatea detalii scrie pe toate site-urile, Deva - Arad si Deva - Hunedoara e naspa rau de tot.

Ceea ce am spus mai sus e valabil daca este vb de accidentul relatat aici

http://www.astazi.ro/gotostire.php?url=http%3A%2F%2Fstirileprotv.ro%2Flocale%2F30%2Fgrav-accident-de-circulatie-pe-soseaua-care-leaga-deva-de-hunedoara.html

P.S: Din pacate eu nu pot viziona materialul video de pe site, nu merge nici cum

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu au murit, au ajuns la spital dar cam atatea detalii scrie pe toate site-urile, Deva - Arad si Deva - Hunedoara e naspa rau de tot.

Ceea ce am spus mai sus e valabil daca este vb de accidentul relatat aici

http://www.astazi.ro/gotostire.php?url=http%3A%2F%2Fstirileprotv.ro%2Flocale%2F30%2Fgrav-accident-de-circulatie-pe-soseaua-care-leaga-deva-de-hunedoara.html

P.S: Din pacate eu nu pot viziona materialul video de pe site, nu merge nici cum

nici la mine nu merge...dar din poza...nu prea seamana a S80...ca sa nu m-ai vb. de culoare !

portiera de la portbagaj "seamana" cu a C30-ului ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ai dreptate, e totusi singurul pe care l-am gasit recent, ma rog my bad

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pai C 30 are doar 2 portiere, pe cand aici se vad 4.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stirea este extrem de veche (cea in care apare sigla ProTV si Volvo de culoare gri), s-a mai postat pe site. Este vorba de un S60 al unui avocat tanar din Bucuresti. In accident au murit amandoi (el si viitoarea lui sotie). Accidentul s-a petrecut undeva prin 2004 (asa imi aduc aminte) si cauza a fost oboseala la volan (soferul a atipit).Accidentul s-a produs inainte de Lesnic pe niste curbe urate.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pai C 30 are doar 2 portiere, pe cand aici se vad 4.

daaaa...mea culpa!

ma luat valu' ...  ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

E s60 toata ziua. Oricum trist...sper sa scape cu viata  :'(

Share this post


Link to post
Share on other sites

si io zic ca e s60

cam asta face lipsa de prevedere....si neasigurarea in depasiri.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Avocatul bucurestean Emil Radu Darvareanu, de 26 de ani, si prietena lui Simona Badea, de 22 de ani, si-au gasit sfarsitul in noaptea de duminica spre luni pe o sosea care traverseaza judetul Hunedoara. Autoturismul Volvo S60 in care se aflau cei doi s-a izbit violent de un camion.

Pai dupa stopuri plus ca scrie si in link-ul dat de tine  :D

Ontopic: Deci au murit....RIP  :'(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Masina de sub tir e CLAR un S60. Masina din link e un Renault Clio, dupa forma portierelor si a manerelor.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zona in care s-a petrecut accidentul asta e f periculoasa.

Cand depasesti pe un drum ca ala, cu multe curbe, coloane de tiruri, pe la 2-3 noaptea, cu 140-160km/h... nu te mai salveaza nimeni si nimic.

Si eu era sa o patesc in zona aia. Un tir (cu numere de turcia, normal) a depasit alte 2 tiruri in curba... am fost la un pas sa ies in sant.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Trist dar din pacate suntem prea mici pentru un TIR dar dupa poza puntea de la Tir e la 1 m in spate deci a suferit un soc mare . R.I.P. pentru cei implicati. ;-((

Soferi de TIR fac legea , daca a-ti auzi ce dume fac pe statii si cum se vorbesc sa i-ti taie calea sau cite o frina cu decompresorul de la camion de habar nu ai cind ajungi sub bara lui, si asta doar pt. ca ei se plictisesc si sa aiba ce povesti seara prin parcari ce ispravi au facut in ziua aia. >:(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now
Sign in to follow this  
Followers 0