BiriV

S40 T4 Style

31 posts in this topic

Salut,

Nu stiu cat de mult o sa va placa, dar eu sunt foarte incantat - culorile sunt un pic altfel in realitate dar, deh, pozele sunt cu telefonul.

Cum scrie si la topicul aferent, "Volvo S40 - o masina de familie cu MULTE de oferit" (inclusiv 240cp si 375Nm).

Astept opinii, si sper sa ajung si la viitoarea intalnire sa v-o prezint "live".

Best,

V.

post-235-12877851151422_thumb.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Arata bestial...foarte "ciudata", dar superba...

Semnul ala de langa T4 nu prea isi are rostul...opinia mea  ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Unul din motivele pentru care vreau sa mi iau  s 40...just fain bre

Share this post


Link to post
Share on other sites

Arata bestial...foarte "ciudata", dar superba...

Semnul ala de langa T4 nu prea isi are rostul...opinia mea  ;)

Semnul ala ... are un foarte mare rost ;) - implica garantie in urma lucrarii realizate ;).

Share this post


Link to post
Share on other sites
Semnul ala ... are un foarte mare rost  - implica garantie in urma lucrarii realizate

Am inteles  ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Este bine ,cred ,ca ai combinat doar nuante de albastru si nu ai facut-o ca un bazar.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imi place, bravo. Tu ai facut desenele cu albastru ? Cum ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu le-am facut eu, eu doar am furnizat modelul. Sunt facute si aplicate de o firma de profil - Vantage Design

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wow...  :wow:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imi place la nebunie neonul de sub masina!! Nu ai avut probleme la ITP sau cu Politia?? Poate sunt naiv, dar este posibil ca pe gropile noastre, sa se sparga?? Visez si eu la asa ceva...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Neonul 'este' de fapt tub cu led-uri. Si imi pot alege 7 culori (inclusiv cu jocuri de lumini, efecte, etc.) si am telecomanda radio.

Si da, este posibil sa le pierzi prin gropi daca dai tare, deci tre sa conduci atent.

La fel ... sunt cat se poate de ilegale, adica ramai direct fara talon. Drept urmare, nu le aprind decat pe stradute laturalnice, parcare, etc. (de show).

Nu sunt ieftine (daca vrei calitate) si tinand cont ca nu poti merge cu ele pe strada pe sub nasul politiei, tre sa te gandesti daca chiar esti dispus sa iti pui.

Eu am ales sa imi pun pentru ca mi se pare ca se potrivesc MULT prea bine cu vinylurile de pe masina.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ciment  :headbang:

Share this post


Link to post
Share on other sites

- In primul rand, tot respectul pt. pasiunea de care dai dovada :D

- In al 2-lea, tot respectul pt. motorul asta bestial, care este T4, si pe care, dupa ce ca era bun de la mama lui, l-ai facut si mai al dreaq. ;D

[Aici, dupa cum am mai spus, imi exprim o oarecare rezerva vis-a-vis de capacitatea S40-ului (si a oricarei masini FWD in general) de a pune cuplul ala pe sosea intr-un mod eficient]

- In al 3-lea rand, legat de tuning... E bine realizat, insa preferintele mele personale se indreapta in directia tipului de tuning exterior shadowline sau ghost, cu bodykit-uri agresive (dar nu exagerate), geamuri intunecate, vopsea monocolora si cat mai ... neagra ... ;D

Dar asta e relativa, tu si numai tu trebuie sa fii multumit! ;)

Beauty is in the eye of the beholder.

Share this post


Link to post
Share on other sites

wow. No coment. Am zis eu odata ca se poate face ceva si din s40 doar ca eu inca nu am avut nici timp. Ai luat-o inainte. Bravo

Share this post


Link to post
Share on other sites

@muadDib - sa te dau odata sa vezi cum se pune cuplul ala pe sosea.

A simtit-o un Subaru WRX care, cu start de pe loc si-a luat bataie :) (pe 800m ce-i drept).

Si simt ca se mai poate :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

BOV-ul pe masina e tot din aia chinezeasca de 100 RON?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Subaru doream sa spun. Sunt curios ce s-a intamplat cu "tommitza" pt. ca si eu obisnuiesc sa cumpar diverse de pe forum.

Asteptam raspuns!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bov nu mai e pe masina, cel putin momentan.

Iar cu restul, o sa o lamurim la prima intalnire. Dracul nu e asa negru cum pare, cateodata poate fi extrem de gri.

Peace!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Haidi bre nea Tommitza tot suparat esti :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

nu...nu sunt suparat pe nimeni si nu vreau sa creez un conflict sau sa stric atmosfera frumoasa din cadrul clubului dar unele lucruri trebuie punctate...iar cu brv sunt sigur ca la proxima intalnire vom ajunge la  :occasion14:

Share this post


Link to post
Share on other sites

O masina mai deosebita... dar cu modificarile exterioare ai demascat lupul de sub pielea de oaie :D Oricum, sunt destui de putini cei care cunosc ce inseamna un T4.

Eu am cumparat T4 de la fratele meu dupa ce mi-am distrus V-ul si am schimbat 2-3 masini (http://www.volvo-club.ro/forum/index.php/topic,803.msg4860.html#msg4860).

Chiar si nemodificata, cu 205/50/16, la acceleratii bruste chiar si in viteza a-3-a, dupa 2500 incepe DSA-ul sa ma semnalizeze ca motorul e prea puternic pentru tractiune fata. Si torquesteering-ul, chiar daca nu e suparator, este sesizabil.

A mea este cat se poate de originala si vreau sa o pastrez asa as long as possible.

Sa o folosesti bucuros si... drive safe. Asistenta electronica de pe masina asta e practic zero, si putere mai mult decat poate duce sasiul, asa ca mare grija.

Jantele sunt omologate? Adica ai trecute in cartea de identitate jante mai mari de 16 si cauciucuri mai late de 205? Personal mi se pare aiurea din partea celor de la Volvo ca nu au pus pe T4, macar in 2003, un 225/40/17 sau ceva echivalent...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sa speram ca invidia unor '' Tablagii '' nu se va resfrange asupra bijuteriilor noastre.Totusi un cauciuc mai mare = mai multa aderenta si deci mai multa siguranta. Daca mintea lor considera ca nu e bine atunci sa le fie dupa inima lor.

PS: Imi place masina la nebunie  ::)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now