Sign in to follow this  
Followers 0
Cipikao

Roata de rezerva slim

8 posts in this topic

Salut, rog sa ma ajutati cu un raspuns.

Am un volvo xc60, fabricatie iulie 2017 (ultimele modele inainte de facelift).

Caut o roata de rezerva slim, doar ca imi trebuie pe R18 (Primus Auto a incercat sa imi faca o oferta, dar au solicitat 600 euro).

Pe net am gasit anunturi, dar nu unul cu proba, adica sa duc masina si sa verific daca se incadreaza la prezoane.

 

Imi puteti spune care sunt dimensiunile corecte de pe rotile voastre:

T125/80 R18 100?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vă salut, dacă tot este deschis acest topic pentru roata de rezervă postez tot aici. Dețin un XC60 model 2018 și în locul roții de rezervă este o baterie, se poate muta această bateria altundeva? O roată o mai schimb dar cu acel kit de pană nu prea mă pricep. Mulțumesc 

20210917_155252.jpg

Edited by NicuCJ

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pai poti sa pui roata (aia slim) a.i. bateria sa intre in golul jantei. Cel putin eu am asa am din fabrica.

Edited by Tetea

Share this post


Link to post
Share on other sites
13 hours ago, Tetea said:

Pai poti sa pui roata (aia slim) a.i. bateria sa intre in golul jantei. Cel putin eu am asa am din fabrica.

Super,o veste bună! Stii cumva roată slim găsesc și aftermarket sau la reprezentanță? 

Edited by NicuCJ

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nicu, sper că ai înțeles că cel care ți-a vândut mașina, a scos de-acolo roata de rezervă...Deci, la el o găsești!

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites
Acum 5 ore, mariusdaniel a spus:

Nicu, sper că ai înțeles că cel care ți-a vândut mașina, a scos de-acolo roata de rezervă...Deci, la el o găsești!

Posibil sa fi avut kit de pana ,insa si asa ar fi trebuit sa aiba macar compresor. In orice caz este pagubit omul mai cu seama ca aceasta bucata  de fier+cauciuc  costa ceva iar la nevoie daca nu o ai...:o

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am cumpărat roata slim noua de pe net, anvelopa e chinezească, dar tot kitul este complet. Nu mă satisface kitul de pană, îmi dă emoții lipsa rotii de rezerva. Nu mai știu exact cît m-a costat, dar cînd dai 10-11 mii (minim) de euro pe o asemenea mașină, poți să mai faci un efort de 100 de euro sa stai liniștit.

2 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Atașat citeva foto cu roata de rezerva slim cumpărată de pe net.

IMG_20211115_132859.jpg

IMG_20211115_132646.jpg

2 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now
Sign in to follow this  
Followers 0