ursu48

Cum ii ziceti la a voastră?

119 posts in this topic

...si altceva caruia lumea nu-i zice in nici un fel (in timpul mersului. dupa ce se dau jos se inchina. deci e baiat. e sfint!)

Esti dator cu o inchinaciune din partea mea. Data trecuta nu prea am fost satisfacut....  ;D:smile:

Deci... pe cand? :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

eu cand vorbesc cu alti si le zic de "volvita mea" ... nu intelege nimeni ce vorbesc, asa ca din foarte multa inspiratie si inventivitate ii zic "volvo" in prima faza iar dupa ce se mai familiarizeaza lumea cu el/ea ii mai zic v40 :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

La al meu Volvo i se spune Mosini,asa la numit fimiu cica e rosu si el combina rosu cu Mos Craciun.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cand am luat-o ii ziceam Dulcie - imi placea tare mult cum le dadeam fum la stop alora cu loagane si chiar bemeveuri (le dau si acu!), fara sa stiu ce defecte are, acu ii zic Buboasa, :lol: ; da sper sa o fac bine si o sa-i zic iar ca la inceput :D

CpNmTboo numa' pt noi de pe forum, ailaltii sa mai astepte :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Primul (un V40 argintiu) l-am botezat "The Precious", asta fiindca mi-am dorit o astfel de masina inca din copilarie.

Al doilea si actualul (S40-business class, limited edition), care e negru, frumos, elegant si plin de carisma, are numele de "The Black Pearl"....:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu i-am facut inca o testare care sa-i determine "sexualitatea" dar in mod ad-hoc, dimpreuna cu Simo [consoarta] si Matei [pruncu], i-am zis Sânziana. Si asta din cauza ca am luat-o cam in vremea sarbatorii de Sânziene - Drăgaică [altfel spus Sarbatoarea nasterii Sfantului Ioan].

Daca era sa o "botez" exact in functie de ziua in care am luat-o, ar fi trebuit sa-i zic Leontie, Ipatie, Teodul sau Erasm [18.06]:D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu nu i-am dat nume, dar pretena da ! Mastodontu' i se zice ;D;D;D

ps: cica: cu ce mergem? cu mastodontu' sau calare ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pe S60 o cheama Geta. Uneori mai poarta si apelativul Grasa.

C30-ul nevestei se numeste Timbotea (cu i din a).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cand am inregistrat masina nu am vrut sa platesc pentru numere preferentiale ca nu-i vad rostul si am primit HN-CS-340. Ma numesc Robert dar din cauza unui idiot (om cu idei) mi se spune Costica pentru singurul fapt, CS-ul de la numar :) Porecla la masina i-a gasit nevasta-mea foarte repede. I spune Leichenwagen care inseamna masina funerara. De isi mai bate nevasta-mea mult joc, nici nu mai calca in dricu' meu :))

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dricuri le spune fata-mea la 850-urile break si la V70-uri! Mie chiar mi-ar placea un V70 negru cu geamuri fumurii si un motor pe masura!

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cand ma dau cu baba mea, zic ca ma duc cu "vulva" (am VLV la numar)... desi saraca n-are nicio vina si nici nu-mi vine sa-mi bag nimic in ea, ca m-a servit toti anii astia fara sa cracneasca ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Al meu e Tomberon 70 :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu cred ca v-am spus si al 2 lea nume la ea: la nr. am CVZ, deci a iesit CV-Zeu :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

MC esti afurisit rau! ;D ;D ;D

... saracele masini cate mai rabda !

CpNmTboooo!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now