claudiupuiu

Calendar Volvo-Club 2009

27 posts in this topic

Salutare tuturor,

As avea o propunere.

Ce spuneti sa facem si noi un calendar cu Volvo-Club?

Sa punem in el si mashinute mai vechi (epoca) si mai noi (poate nelansate si concepturi)?

Am pe cineva care are firma de publicitate si ma gandeam ca ar fi frumos in casa fiecaruia cate un calendar format A3 pe perete, sa ne aduca aminte cand ne uitam la el, ce tare este clubul nostru si alegerea pe care am facut-o in privinta masinii.

Daca sunteti de acord, astept propuneri foto.

Cele bune,

Claudiu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Absolut de-acord !!! Eventual cu poze ale masinilor membrilor (ACTIVI !!!) de pe forum ! ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Din calendarul asta, a mea e imposibil sa lipseasca... o punem pe luna Aprilie: pe 1.  :D  :D  :D

...Amazoana din poza e a lui @Gabone. Atat mi-a iesit cand am fost si eu la Polivalenta.  ::)

post-924-12877851969128_thumb.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Chiar pe 1?

Eu zic sa facem poze in aer liber, cu ceva verdeata (daca mai gasim), poate un peisaj de toamna in padure la Snagov etc.

Pe lumina sa fie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu va pot trimite din varful muntelui...

Share this post


Link to post
Share on other sites

N-ar fi rau, tinand cont de faptul ca ar fi frumos sa avem poze cu toate formele de relief si cat mai colorate ( referindu-ma la vegetatie, pt. ca un Volvo e o pata de culoare placuta ochiului oriunde s-ar afla ;), nu?)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am si eu cateva locatii pe aici pe la mine, de va pica plombele :) (Care sunteti mai batrani, asa ca mine, si aveti d'astea in gura  ;) )

Iar pt. intalniri si foto-shot-uri, daca aveti in cap ceva in zona Sinaia - Busteni - Azuga - Predeal, ma pot ocupa eu de toate. Se gaseste si 1-2 dSLR, si ceva obiective bune ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Poate este cineva interesat sa facem o escapada intr-un week-end pe la munte si cred ca atunci am rezolva toate pozele pentru calendar.

Ce ziceti?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu mai vine nimeni cu vreo sugestie legata de locatia unde putem face pozele pentru calendar?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu sunt din Bucovina. Si propun, bineinteles, locatiile superbe de la Manastiri.

Mai stiu si alte locatii din zona daca e cazul.  Voi incerca sa fac cateva foto cu a mea masinuta si le voi atasa pe forum cand le voi avea, asa doar ca si exemplu.

Poate facem si o intrunire anuala prin Bucovina. Daca vi se pare interesanta propunerea mea, voi incerca sa ma preocup de ce este necesar. Am doi prieteni care au agentii de turism si cunosc destul de bine cele mai frumoase locatii.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Intre Tg. Secuiesc si Tusnad Bai, e o zona f frumoasa... e si lacul Sf.Ana in apropiere... si nu e departe de Bv... sau de zona centrala a tarii.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Propunerea mea e sa facem un calendar cu masinile proprii in functie de anul de fabricatie/model.Indiscutabil Amazonul lui gabone va fi miss ianuarie  ;D ;D ;D. Eventual putem pune mai multe masini la o luna ca sa nu fie nemultumiti ;D

Indiferent ce hotarati sustin ideea. S-a facut ceva in acest sens? Daca da as vrea si eu unul.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Poate ar fi o idee mai buna, ca fiecare sa trimita pozele cele mai bune care le are.

Altfel e mai dificil.

Cred ca pe anul viitor, e deja tarziu ptr un clendar si as prefera sa trimit poze cu masina intr-o stare mai buna ca acum. Undeva prin mai-iunie voi avea niste poze demne. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

nu cred ca e cazul sa ne impotmolim de locatii, cred ca fiecare dintr noi ar avea cate o poza prin arhiva care merita pusa in catalog. si eu sutin idea ca ar fi interesante pozele facute instantaneu de fiecare dintre noi si puse intr-un calendar. asa incat sa iasa inedit.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Se mai ocupa cineva de acest proiect sau a ramas in aer ca multe altele? Eu vreau sa ma apuc de un calendar asa ca astept sugestii. Vreau ca pana de sarbatori sa fie gata pt. a ne face fiecare dintre noi cate un cadou :)

Eventual puteti trimite pozele favorite si voi incerca sa fac ceva provizoriu sa ne putem face o imagine si sa-l mai schimbam in functie de sfaturile si sugestiile fiecaruia.

Share this post


Link to post
Share on other sites

O sugestie, un calendar al anului viitor cu poze ale masinilor noastre de la intalnirea nationala anuala/intermediara din anul curent?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu stiu daca e bine sa se faca un calendar doar cu masinile care au ajuns la nationala, pentru ca s-ar putea sa il cumpere doar cei care au ajuns acolo.

Eu zic ca ca este buna ideea lui Midnight cu forumistii activi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Si eu zic ca este mai bine sa fie un calendar cu cei care participa la intalniri, nu numai cu cei care au fost la Nationala.

Unii nu au putut sa vina acolo, dar asta nu inseamna ca nu participa la activitatile de pe forum.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sint 12 file de calendar .

1) alegem 12 masini din fiecare categorie/vechime cit mai frumoase si gata, o masina per pagina intr-o poza superba.

2) sau alegem mai multe sa apara pe fiecare pagina.

Veniti cu propuneri sau postati poze aici - doritorii.  Vedem cite se string si hotarim impreuna. Bineinteles, poza sa fie cit mai artistica si mai frumoasa, sa puna in valoare bijuteria fiecaruia. E bine daca aveti si poze in natura, in anotimpul respectiv (frunze cazute pe ea intr-o poiana de toamna, zapada, etc). Daca nu, le facem in Pfotoshop, Corel, etc.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sint 12 file de calendar .

Sau poate facem pe modelul celor de pe vremea lui Ceasescu, cele de bucatarie cu ziua si pagina, si asa poate sa se bage cine vrea cu poze ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Voi puneti poze sa spunem pana la 1 Noiembrie si pe urma facem o selectie si prezentam un format. Vorbesc la plural fiindca vreau sa lucram ca o echipa si toti (pe cat posibil) sa fie multumiti  ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now