lawrika

Sistem audio

111 posts in this topic

pt s40/v50 subwoofer amplificat,montaj in portbagaj stinga sus,linga roata de rezerva,pret informativ 1000€,

Share this post


Link to post
Share on other sites

pt s40/v50 subwoofer amplificat,montaj in portbagaj stinga sus,linga roata de rezerva,pret informativ 1000€,

pe original poate...nu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

kit-ul contine:subwoofer de8";140w(4ohm),cutie(volum 10litri aer),se poate monta daca ai premium sound-MY-07 sau hight performance sound,tre sa ai roata de rezerva marime normala(pt.ca intra mai multe chestii de facut aici daca o ai mica),cabluri alimentare,cablu antidisturbare,suport paviment,adaptator pt.montaj,

daca doriti sa aflati altceva spuneti-mi

aaaaa n-am pus manodopera,timp lucrare 1/2 zi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

In portbagaj langa audio module am doua cabluri ramase in aer. Unul din ele e optic si altu e cu un soi de mufa. Din cate am mai citit eu subwooferul se conecteaza direct la o intrare optica, deci ma gandesc ca ala o fi cablu pt el. De al doilea nu stiu nimic.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am schimbat boxele de pe fata cu niste pionner de 100W fiecare, am schimat statia MAC de 1200w cu una Alpine 700w si deja e diferenta ENORMAAAA. Urmeaza sa-mi schimb si boxele pe spate ca azi deja se intunecase si sa-mi antifonez potbagajul si portierele spate si atunci sa vezi dezmat  ::)

Share this post


Link to post
Share on other sites

pt.lawrika  daca sint pe stinga sus(linga scaune) sint pt.ampli.sub.,tu ai roata normala?pt ca conteaza,placa din portbagaj tre sa stea mai sus decit la cele cu roata mica

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nop ... sunt in stanga jos langa tripla. Roata de rezerva e mai mica. In schimb in locul subwooferului am un soi de polistiren ceva in forma lui.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ca sa poti monta subw.trebuie sa inalti pavimentul ca sa stea o roata normala(r15;r16),daca nu ai cabluri tre sa le montezi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Azi sunt pe deplin fericit. Am reusit in cele din urma sa izolez tot portbagajul + tabla de sub tavita aia de sus

Recapitulam:

4x100W Pioneer - 6 mil

300W SUB JBL - 5 mil

Statie Alpine 700w - 5 mil

Condensator - 2 mil

Izolatie - 2 mil

Efectul....priceless

Share this post


Link to post
Share on other sites

si calitatea sunetului?nu vreau sa intelegi gresit,dupa mine un pic lasa de dorit,in primul rind ai montat dif.in 4 usi,subw.in portbagaj in modul gresit(pt.astfel de portbagaje se face in alt mod),puterea si calitatea amplif.(folosesti un 4canale ca sa misti 4dif.+1subw.)

oricum ai facut bun lucru daca stau sa fac un calcul la cit tea costat,mult noroc si buna auditie

Share this post


Link to post
Share on other sites

si calitatea sunetului?nu vreau sa intelegi gresit,dupa mine un pic lasa de dorit,in primul rind ai montat dif.in 4 usi,subw.in portbagaj in modul gresit(pt.astfel de portbagaje se face in alt mod),puterea si calitatea amplif.(folosesti un 4canale ca sa misti 4dif.+1subw.)

oricum ai facut bun lucru daca stau sa fac un calcul la cit tea costat,mult noroc si buna auditie

Te invit sa asculti ce melodie vrei tu si pe urma imi spui cum se aude... ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

cind o sa ajung in bacau te caut

subw.tre montat in gaura de schi,ca sunetul de bass sa sune in interiorul masini iar portbagajul face de cutie

Share this post


Link to post
Share on other sites

cind o sa ajung in bacau te caut

subw.tre montat in gaura de schi,ca sunetul de bass sa sune in interiorul masini iar portbagajul face de cutie

0743627535 Alex

Cand ajungi in Bacau imi dai un bip si te sun  :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

a vrut sa zica ca are rolul cutiei de rezonanta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Un sistem calculat si gandit pe masina se va auzi impecabil fara subwoofer, eu am din fabrica Dynaudio si este impecabil, pentru cine poate sa-si configureze pe masina noua le recomand cu caldura, n-o sa regrete nici un banut.

Acum sunt in cautare de CD-uri originale Sony Music, Columbia, etc, ca astea facute la noi sau piratate pe cine stie unde se aud mult mai prost.

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

shi eu am DOLBY PRO LOGIC II se aude mai bine ca si instalatia din fost masina care m-a costat 2500 euro :)

chiar merita. maurice are dreptate.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu sunt multumit de ce am pe masina, mai ales de cand am izolat portbagajul

Share this post


Link to post
Share on other sites

Si pana la urma cum trebuie pus subwooferu? Sa bata spre bancheta sau spre usa portbagajului....pt astia care nu au dyna :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Si pana la urma cum trebuie pus subwooferu? Sa bata spre bancheta sau spre usa portbagajului....pt astia care nu au dyna :P

spre usa l-am pus eu, ca daca-l pun spre bancheta nu se mai intelege nimic

Share this post


Link to post
Share on other sites

pt.maurice  eu am facut comparatie(auditie)intre instalatia mea si dynaudio,impreuna cu reprezentanza si a iesit 1-0 pt.mine la calitate si putere(nu ma refer la reprezentanza din ro.(bleah))

Share this post


Link to post
Share on other sites

@smarautz parerea mea este ca una ii sa ai fidelitate gandit si testa de multi proiectanti de la volo de ex si alta ii sa ai pur si simplu power montate la un atelier autorizat. eu am avut muzica in masina de te dureau narile cand ii dadeai drumul aproape de maxim. am avut subwoofer de 1800 w nominal dublu magnet, condesator 1Farad, 2 statii si multe alte boxe. la mine in portbagaj nu pteai pune o sticla de apa, cand faceam pana trebuia sa chem pe cineva sa ma ajute sa scot cutia de la sub pt ca asa era de grea de nu o puteai ridica singur.

se auzea f bine, dar acuma se aude si mai bine (calitate nu cantitate).

ii drept ca atuncia eram lai tanar, acu vremurile si gusturile s-au schimbat :)

deci o sati treaca si tie. normal ca o sa zici ca never. asa am zis si eu si asa au zis toti. deci investitiile astea nu prea merita :) (decat pe moment)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now