cornel_gav

Conectarea iPhone, iPod

65 posts in this topic

Ma tot chinui sa-mi conectez iPhone-ul la sistemul audio pentru S40-ul din 2005. Ce solutii imi dati?

Transmitatorul FM exclus

Share this post


Link to post
Share on other sites

eu am in cotiera soferului o intrare aux tip jack stereo. S-ar putea sa ai si tu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

alege una care iti trebuie, si o sa iti spun maine :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pai mie mi-ar trebui ceva cu bluetooth si aux, sa pot conecta un ipod ceva cu mp3, ca deja am gramezi de cd-uri audio, eu am sistemul High Performance dar fara Cd Changer si fara mp3, daca nu macar o solutie de AUX, ca am un pispiric de iPod Shuffle pe care pot pune Mp3-uri.

Daca poti pune niste preturi la diferite solutii, cand poti, daca poti si cand ai timp.

Ms

Ah, eu am S40 model 2005 daca conteaza cu ceva

Share this post


Link to post
Share on other sites

Toate solutiile astea sunt pt modelul nou de s40 care are conectare usb in cotiera. Pt s40 din 2005 ma tem ca nu prea este nici o solutie

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, solutiile acelea le stiu si eu, dar cat costa ?

Interfata USB/Ipod: 1,681 RON + TVA

Best,

H

Share this post


Link to post
Share on other sites

1600 RON ? Oh man, raman deocamdata la cd-uri  ;D ;D ;D:D :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

1600 RON ? Oh man, raman deocamdata la cd-uri  ;D ;D ;D:D :D

Da' modulatorul FM ce are?

Share this post


Link to post
Share on other sites

@roberto 1600 ii destul de ieftin oricum nu o sa mearga. eu miam montat ceva la 2500 lei dension gateway500 shi tot na mers. pt s40/v50 fara magazie de cd-uri nu exista solutii decat cd audio sau rahaturile de modulatoare. eu sufar am ipod clasic de 80 gb shi iphone 3g 16gb. c tare. pot sa mi le bat de ......

asta este.

@godfather is f curios daca reusheshte cineva conectarea asta la un sistem fara magazie cd. dc shtii ceva link sau ceva mai mult zine shi 9.

mersi mult

Share this post


Link to post
Share on other sites

@godfather is f curios daca reusheshte cineva conectarea asta la un sistem fara magazie cd. dc shtii ceva link sau ceva mai mult zine shi 9.

mersi mult

Pai tocmai si-a comandat un client de al meu... va tin la curent  ;D

Best,

H

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stiti cumva daca exista un adaptor pentru a conecta un flash USB la mufa existenta in cotiera la modelele mai noi de S40?

Share this post


Link to post
Share on other sites

@godfather is f curios daca reusheshte cineva conectarea asta la un sistem fara magazie cd. dc shtii ceva link sau ceva mai mult zine shi 9.

mersi mult

Accesorii montate...functionalitate 100%. Doua cabluri ascunse in cotiera, unul cu iesire USB si unul pt Ipod

Best,

H

Share this post


Link to post
Share on other sites

@godfather da mai multe detalii. nu prea am intzeles unde ai legat tu cablurile alea.... daca merge (cu riscul de a ma repeta v50/2005 fara magazie de cd, doar cd audio) ai de la 2 lazi de bere pline :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Si de la mine !!!

Ce bei sa stiu ? ;D ;D ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

@godfather da mai multe detalii. nu prea am intzeles unde ai legat tu cablurile alea.... daca merge (cu riscul de a ma repeta v50/2005 fara magazie de cd, doar cd audio) ai de la 2 lazi de bere pline :)

Vai, vai, vai unde dracu o sa bag atata bere? BTW, nu beau decat Carlsberg sau Heineken  ;D

Best,

H

post-13-12877854136473_thumb.jpg

post-13-12877854136979_thumb.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

@godfather

Se pare ca asa ne intelegem ca si porcu cu gasca :). Eu ziceam clar despre un HU fara magazie de cd sau alte chestii. Vorba aia: cheala. Daca te uitzi bine in stanga butonului de eject de la CD este un buton pe care scrie MODE. Ei bine butonul ala nui pus la intamplare. Te lasa sa selectezi de unde anume vrei sa ascultzi muzica: CD, USB, IPod. La varianta pe care o am eu pe acel buton scrie CD. Deci ma lasa sa aleg dintre multitudinea de cd-uri audio pe care le am:)

Deci intr-un cuvant la modelul "chel" nu se poate pune mufa vietzii pt ipod.

Deja m-am consolat cu modulatorul fm :)

Pacat ca nu ai vrut nishte beri moca:p

Share this post


Link to post
Share on other sites

@mao, raspunde la PM-ul pe care ti l-am dat.

Cat priveste butonul...putea sa scrie pe el si blow job with Carmen Electra..ideea e ce electronica ai in spatele consolei nu ce este pictat pe buton

Best,

H

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dap, o sa bag la apa plata in mine pana mor...

Adaptorul se monteaza doar pt anii de fabricatie de dupa 2007  :(

Deci, mao, treci pe modulator

Best,

H

Share this post


Link to post
Share on other sites

deci..... Cu totul ca ai fost super bine intentionat cre ca tre sa dai o bere :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ godfather.

la MODE, eu am numai optiunea AUX si mufa in cotiera.

ce pot conecta in situatia asta la configuratia ce o am?

multumesc.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now