Midnight Caller

Din ce in ce mai multi !!!

34 posts in this topic

    Dragii mei, tot urmaream saptamanile trecute numarul de utilizatori, care era destul de aproape de pragul psihologic de 2000... Ei bine, azi cand m-am uitat, tocmai ne-am "facut" 2038 !!!

    Nu pot decat sa fiu mandru ca suntem din ce in ce mai multi, ca posesori de Volvo ma refer, si sa va doresc (pentru noul an) sa trecem de 3000 !!!!

    La multi ani si useri, stimabililor !!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ce bine ar fi daca ar fi toti activi... ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ce bine ar fi daca ar fi toti activi... ;)

Ar fi fost o supraaglomeratie.  ;D

Oricum e bine de stiut caci cu ajutorul acestui forum multi pot primi ajutor si sfaturi si multe probleme se rezolva.

Tot inainte.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ar fi fost o supraaglomeratie.  ;D

Oricum e bine de stiut caci cu ajutorul acestui forum multi pot primi ajutor si sfaturi si multe probleme se rezolva.

Tot inainte.

Nu-i adevarat...uita-te la forumuri precum cel de la softpedia, roportal etc.

Share this post


Link to post
Share on other sites

OK-OK

era o scuza cusuta cu ata alba. Nu mai da  ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

OK-OK

era o scuza cusuta cu ata alba. Nu mai da  ;D

Nu mai dau ca avem acceasi motorizare :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hmmmm..... nu stiu cata mandrie ar putea fi , avand in vedere ca acest forum a devenit mai mult unul comercial ,... multi din cei ce au cont il au pentru a vinde ceva ...orice , nu cred ca ar fi de rau augur o curatare a acestui forum .

Cati din cei peste 2000 de utilizatori , desi stiu de intalnirile pe care le avem , participa la ele ?

Ok nu sunt absurd ....nu toti pot ajunge in fiecare saptamana ....dar ma asteptam sa vad cel putin o fata noua in fiecare saptamana ......ori noi ....nu ....suntem o mana de oameni care incercam sa ne intalnim in fiecare saptamana , asta ca sa nu mai amintesc de , dezamagirea participarii la  intalnirea "NATIONALA".

Pacat ....pacat de acest forum pe care mai acum 6-7 luni prima data cand deschideam calculatorul era prima pagina deschisa , acum din ce in ce mai rar , si cand o fac ...aproape ca se poate numi Societate Comerciala acest forum .

Share this post


Link to post
Share on other sites

"Societatea Comerciala" care este acum forumul se ocupa exclusiv de piese/accesorii/diverse lucruri VOLVO. Nu de pastile de marit penisul, nu de telefoane mobile decodate.

Poate si asta insemana o comunitate unita printr-o pasiune comuna, si anuma posibilitatea de a gasi piese de schimb pt. dragele noastre masini la preturi corecte. Cati de pe aici mai aveam Volvo daca sursa noastra era Primus? Nu iti inteleg supararea, dar nu este necesar sa ti-o inteleg.

Cat despre forum, LA MAI MARE! :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

La mai multi si la mai mare in noul an.

Depasire pragului psihologic de n ori nu o sa ajute cu nimic. SI eu ma bucur pentru faptul ca suntem multi si mai mult ma bucur ca se vad posturi noi si teme noi, dar totusi ramane o pata neagra, si anume intalnirile saptaminale. Pacat ca au devenit din ce in ce mai putin populate. Vreau sa cred ca este ceva sezonier

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu stiu cati dintre noi isi pierd timpul in fiecare zi la TeleShoping la prezentarea de electrocasnice ...... si asta nu din cauza ca nu ne pasa de casa in care locuim ...nu ?

Despre pastile inca nu am vazut anunturi desi nu e timpul pierdut .....dar banuiesc ca parfumurile de masina nu sunt exclusive VOLVO ....nu draga pasionatule ? ;) si este doar un mic exemplu .

Exista o parte a forumului care se implica .... care intr-adevar respira VOLVO , cinste lor, dar sunt si restul ...care fac bani pe "carca" pasionatilor.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hai dragilor, linistiti-va, ca e spiritul Craciunului ce bate la usa, nu ?  :D

O sa vedem ce o sa facem dupa sarbatori, cind ne vom mai linisti un pic. Fiecare forum are graficul sau, cu valori maxime si minime. Important e sa raminem cit mai multi stransi in jurul aceluiasi "VIRUS" care nu se lasa vindecat cu nimic : VOLVO !

  :-*  :-*  :-*

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sper sa nu-mi sara nimeni in cap desi e cam inevitabil...

Pentru simplu fapt ca avem acceasi marca, trebuie sa ne intalnim in fiecare saptamana?

Doar nu suntem motociclisti.

Imaginati-va cum ar fi daca s-ar intalni cei cu logan sau cu seria 3.

No offense pentru nimeni.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cred ca per ansamblu orice membru nou are mai multe de castigat decat de pierdut cu prezenta aici. Eu unul ma bucur ca este un astfel de forum. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cred ca per ansamblu orice membru nou are mai multe de castigat decat de pierdut cu prezenta aici. Eu unul ma bucur ca este un astfel de forum. :D

sustin ideea.

Roskat- este alegerea fiecaruia. daca tu nu vrei sa participi la intilniri pur si simplu nu strica placerea altora.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sper sa nu-mi sara nimeni in cap desi e cam inevitabil...

Pentru simplu fapt ca avem acceasi marca, trebuie sa ne intalnim in fiecare saptamana?

Doar nu suntem motociclisti.

Imaginati-va cum ar fi daca s-ar intalni cei cu logan sau cu seria 3.

No offense pentru nimeni.

Nu-ti sar in cap dar uite de exemplu in aceasi zi cu noi la Polivalenta la distanta de o singura alee de parcare se intalnesc cei de la WV, pe partea cealalta sunt cei de la Opel, si credema ca nu isi pun astfel de intrebari. Mai mult de atat, cauta pe net sa vezi cum se organizeaza intrunirile altor cluburi, inclusiv LOGAN are club de admiratori in germania, am vazut pe net pe undeva. Idea de a ne intilni este pentru a schimba pareri, a vedea fete noi, a face o gluma, si a iesi un pic din rutina de zi cu zi. si pan la urma de a ne ajuta unu pe celalalt in masura posibilitatilor, si aici nu fac referire numai la problemele tehnice ale masinilor.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu-ti sar in cap dar uite de exemplu in aceasi zi cu noi la Polivalenta la distanta de o singura alee de parcare se intalnesc cei de la WV, pe partea cealalta sunt cei de la Opel, si credema ca nu isi pun astfel de intrebari. Mai mult de atat, cauta pe net sa vezi cum se organizeaza intrunirile altor cluburi, inclusiv LOGAN are club de admiratori in germania, am vazut pe net pe undeva. Idea de a ne intilni este pentru a schimba pareri, a vedea fete noi, a face o gluma, si a iesi un pic din rutina de zi cu zi. si pan la urma de a ne ajuta unu pe celalalt in masura posibilitatilor, si aici nu fac referire numai la problemele tehnice ale masinilor.

Chiar nu stiam ca fac intruniri si cei cu opel, vw...

Poate am conceptia asta fiindca in bacau in afara de intalnirea motociclistilor care are loc doar vara in parcare la stadion (sau la statuie nu mai stiu) nu mai e nici un fel de intrunire...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu-i adevarat...uita-te la forumuri precum cel de la softpedia, roportal etc.

Lol, ai vazut pe SP cati sunt activi din cati ? Uitate jos in pagina la ei, apoi calculeaza procentul sa vezi, noi aici pe Volvo-Club stam mult mai bine, si totusi nu inteleg de ce s-a iscat subiectul asta ??

Eu multumesc ca exista si felicit pe cei care l-au creat !

Punct :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

In spiritul sarbatorilor... va spun si eu de ce e bine sa te intalnesti cu ceilalti membri forumisti.

Pentru ca de la un coleg de forum (@emil), eu am facut rost de bradul de craciun... pe care numai azi am apucat sa il impodobesc.  :P

La un momentdat, se trece de pasiunea comuna, masina pe care o conducem si constati ca sunt si alte lucruri avute in comun. Pana acum, pe oamenii pe care i-am cunoscut de pe acest forum, am constatat ca nu era neaparat necesar sa aiba un Volvo ca sa ii agreez. Ceea ce este un lucru bun, inseamna ca suntem un anumit tip de oameni, care se pot recunoaste in orice circumstante. Sa o tinem tot asa; cantitate nu inseamna si calitate.

Cat despre cei care sunt aici numai ca sa vanda ceva, ii recunosti usor si nimeni nu ne obliga sa cumparam ceva de la ei.... si chiar sunt unii care nici macar nu au de a face cu marca Volvo dar am observat ca au fost recunoscuti de multi dintre voi si mare succes nu au. Eu unul, daca cumpar ceva, prefer sa dau cativa (numai cativa  ;D ) lei in plus, cuiva care stiu ca intretine un Volvo.

In rest, toate cele bune si... La multi ani!  ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

intr-un cuvant (sau mai multe).......felicitari celor care au avut ideea shi l-au creat.

mie unul mi-a folost de multe ori sa citesc pareri shi sa intreb una alta. de vandut n-am vandut nimic :), dar nici de cumparat :D

la mai mare

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aveti dreptate. Multi nu au nimic in comun cu marca VOLVO. Unii au interese comerciale, altii intra numai ca sa ceara un sfat tehnic, putini sunt cei care vad in acest club o asociatie a celor impatimiti de aceasta marca cu toate consecintele ce decurg de aici. Mie nu mi-a trebuit mult sa-mi dau seama (inca de la prima intrunire ;) )

Share this post


Link to post
Share on other sites

daca intru shi intreb nu inseamna ca sunt sau nu "un impatimit" al marcii. imi plac masinile volvo de accea am cumparat una shi in curand o sa o cumpar shi pe a doua. oricum asta nu conteaza.

promit ca la urmatoarea intalnire NATIONALA vin :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

mao, te asteptam la urmatoarea Nationala, ca de altfel si pe cei care vor dori sa participe Din Suflet. La cea trecuta, au fost destule surprize cu cei care au renuntat dupa ce s-au inscris...asta e insa alta poveste.

Oricum, momentan, cea mai mare "faza" intilnita cu ocazia Nationalei trecute s-a petrecut cind un user destul de vechi si nu a venit (desi a promis si era si pe lista cazarii) ramine urmatoarea remarca: " Am UITAT ! "

Cool, nu ?...

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ Matrixxx

nu mai fi rau ;) se mai inplanta si pe la case mai mari. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

hai ma cum sa uite doar nu l-a trimis nevasta dupa paine shi el s-a dus la bere :)))

oricum ma straduiesc sa vin. sper sa fie cat de cat aproape de mine(inca nu shtiu locatzia). piciul meu face 2 luni curand. banuiesc ca mai la vara o sa fie, oricum ashtept detalii.

Share this post


Link to post
Share on other sites

piciul meu face 2 luni curand. banuiesc ca mai la vara o sa fie, oricum ashtept detalii.

he he .....piciul meu avea APROAPE 1 luna , la nationala de la Sibiu  ;)

ca si data ....in septembrie va fi sigur

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now