mao

Intruniri locale Cluj

940 posts in this topic

Midnight, n-am facut nici un lucru ilegal nici nu vrem sa incurajam "liniutele" sau alt tip de intreceri neorganizate. Marian nu stie intreaga poveste.

cand am fost la intalnire, serge si eu am hotarat sa dam un test care motor e mai bun, ambele fiind de 1.6d dar, la final n-am mai facut nimica si am mers acasa. testul consta in fiecare ii pe banda lui si care urca mai ok. atata tot, si prin asta nu se intelege nici un fel de concurs pt. ca 1. nu s-a mai tinut si 2. nu facem asa ceva.

back on topic, va rog.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ok. Intalniri multe si frumoase va doresc !

Sent from my GT-I9190 using Tapatalk

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Te aşteptăm şi pe tine! ;D

2 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pai io degeaba vin, ca te muti in alta parcare, n-ai zis tu asa ? ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Găsesc eu pe cineva să mă reprezinte, dacă numai eu contez.

Ceilalţi nu prezintă interes pentru tine?

Edited by HEIMÐALLR

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu ii raspund celui ce-a facut invitatia ;)

In alta ordine de idei, eu nu mai poluez topicul asta pana nu imi afisez intentia de a aparea pe-acolo, asa ca...

Spor la intalniri !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pun pariu că dacă ai veni ne-am aduna foarte mulţi, doar pentru tine. Cel puţin patru maşini...

;D

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Va reamintesc ca Volvo Club Romania nu incurajeaza sau tolereaza activitati ilegale de genul "liniute" sau alt tip de intreceri neorganizate intr-un cadru legal.

Sent from my GT-I9190 using Tapatalk

aicia e efectiv problema fiecaruia cum isi forteaza , exploateaza masina si ce face pe drumurile publice .

Share this post


Link to post
Share on other sites

aicia e efectiv problema fiecaruia cum isi forteaza , exploateaza masina si ce face pe drumurile publice .

La inceput de propozitie se foloseste LITERA MARE si se scrie "aici", nu "aicia" sau "acilisa", iar acum ca am incheiat cu lectia de gramatica gratuita, sa trecem la oile noastre.

Ce face fiecare pe drumurile publice, este fix treaba lui, insa nu trebuie sa "impartaseasca " noi experientele lui. Daca faci liniute pe strada, este treaba ta, insa pe forum se considera ca mergi civilizat si nu vrem sa stim daca faci parte din categoria "tarani cu Volvo"

3 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

La capitolul gramaticeală: "nu trebuie sa "impartaseasca " noi experientele lui"... hî? Ce zice, maică? "noile lui experienţe", poate? ;D

Foarte pertinentă observaţia vis-a-vis de defilarea pe forum cu contravenţii comise în trafic, însă cred că ar trebui să se aplice imparţial această regulă. Nu de alta, dar nu mai demult decât ieri am fost ameninţat cu suspendarea pentru că am atras atenţia unui utilizator pentru o astfel de abatere descrisă pe forum. Sau care-i treaba? Se aplică "decât" pentru cei din împuţâta privincie?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da.... am vrut sa zic sa impartaseasca CU noi,... mea culpa!

@Heim, tu ai "ceva cu cineva", sau cu mai multi nu sunt sigur si de aici apare si viceversa, ca de fiecare data tu esti cel amenintat! Si ca fapt divers nu esti singurul din provincie, de pe acest forum, asa ca provincia sta bine.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am ceva cu bădărănia şi cu nedreptatea, cu care voi lupta din răsputeri toată viaţa. Chiar dacă ştiu că voi fi pedepsit pentru asta, cum mi s-a mai întâmplat.

Revenind la subiect, tu când treci pe la Cluj?

Edited by HEIMÐALLR
2 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu am nici un drum la Cluj si nici prea aproape nu este, asa ca.... o sa anunt daca apare ceva , candva :hello:

Share this post


Link to post
Share on other sites

OFF:

Ca să fie lamurită problema, rog prudență și revizitarea răspunsului utilizatorului onezero care, "în teza finală", spune clar şi răspicat că nu s-a mai ţinut.

Dacă utilizatorii întreabă public cu privire la statusul unei intenţii dintre alte persoane, de la un moment dat, o face pentru că aşa consideră. E important, însă, a nu se face deducţii eronate în lipsa tuturor datelor problemei. Concret, dacă Marian mă întreabă "Bre, care ai dat primu' cu toporu' în cap? Că ziceaţi că-l omorâţi pe cutare când îl prindeţi." nu înseamnă necesarmente că subsemnatul şi un alt coautor am săvârşit un omor consumat sau în tentativă.

Şi cred că liniuţele sunt ultima problemă pe acest forum, la câte:

- anvelope neconforme cu CIV-ul

- DPF-uri faultate

- EGR-uri colmatate

- numere de înmatriculare de Bulgaria

- ITP-uri cocoşite

- kilometraje coafate

- xenoane dichisite

- folii nesfinţite

ar putea să existe pe aici.

Ca să nu mai spun că nu faci liniuţe cu 1,6D-ul decât dacă eşti un masochist plictisit cu impresii de over achiever.

Mulţumesc, o seară excelentă!

ON:

Legătura în studio la colegii mei care discută pe acest topic despre întâlnirile de la Cluj.

5 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

La inceput de propozitie se foloseste LITERA MARE si se scrie "aici", nu "aicia" sau "acilisa", iar acum ca am incheiat cu lectia de gramatica gratuita, sa trecem la oile noastre.

Ce face fiecare pe drumurile publice, este fix treaba lui, insa nu trebuie sa "impartaseasca " noi experientele lui. Daca faci liniute pe strada, este treaba ta, insa pe forum se considera ca mergi civilizat si nu vrem sa stim daca faci parte din categoria "tarani cu Volvo"

Auzi tu mai ministrule , eu ti-am zis care e parerea mea despre cum iti exploatezi masina nu ca ce am facut eu cu ea . Inainte sa ma incluzi tu pe mine la capitolul taran cu Volvo trebuie sa iti permiti sa poti face asta nu ca povesti si vrajeli si sfaturi , ca majoritatea stim ce "sfatosi" sunteti voi astia din sud care faceti si dregeti tara asta si de voi nu misca un amarat din alta zona in fata dar nu stiti face un ban corect . Si daca ai ceva personal cu mine da-mi PM si stiu cum sa te educ la astia 19 ani ce ii am si te invit sa imi zici si in fata cand vin pe la Bucuresti . Ca gura e mare in spatele tastaturii si toti suntem fii de mafioti si facem legea acolo,doar ca defapt in realitate o dam pe cararea de la stanga si pe aia de la dreapta cand e sa zici ceva in fata ! Vezi-ti tu de Bucurestiul ala a tau unde majoritatea va ofticati pt fiecare cal in plus ce il are prietenul vostru tot cu volvo . Hai noapte buna si da-ti-mi spam sau ce poate puterea din spatele monitorului ....CRITICIENILOR!!!
2 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hauãleu, dragi prieteni, ce v-ati mai aprins! Hai, n-o mai luati personal nici unii nici altii.

@Rares,

Ionut nu te-a etichetat. El a subliniat doar ca nu e important pentru continutul forumului sa se cunoasca unele aspecte private care tin de anumite comportamente care AR PUTEA FI (teoretic) incluse intr-o anumita categorie.

@Ionut,

Am mai spus-o si cu alte ocazii: si pe mine ma sacaie unele probleme de gramatica/ortografica/morfo-sintaxa. Dar am mai spus si ca ori sanctionam toate scaparile, ori suntem mai toleranti. Personal, as merge pe varianta secunda, argumentul principal fiind acela ca forumul e un cadru informal pentru discutii, iar una din caracteristicile mediilor de discutii informale este flexibilitatea.

Incidentul e minor, eu zic sa chiar revenim on-topic.

3 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

ok people, the show's over, get back to your business ...

next randevu ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu plec azi la Dej pana duminica, deci de duminica dp masa incolo oricand

Share this post


Link to post
Share on other sites

pentru mine e ok oricand dupa luni ;) dar nu e o problema daca va intalniti fara mine :))

Share this post


Link to post
Share on other sites

dragi colegi si camarazi, propun o intalnire pe saptamana asta si rog pe membri forumului sa ne deplasam in parcare la POLUS pt. ca ii destul de cald. undeva pe joi sau vineri seara. cine poate veni ?

alti membrii precum ID-entity, maverick si altii\altele din cluj, haideti, curaj! eu din cate stiu elanii nu musca, isi folosesc doar coarnele, iar elan vs. elan nu este. HAIDETI!!

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu lipsesc din Cluj de maine pana duminica. Spor la intalnire si la cat mai multi!

Share this post


Link to post
Share on other sites

dupa duminica oricand sunt disponibil si eu ... am un examen sambata

Share this post


Link to post
Share on other sites

atunci facem saptamana viitoare, e ok asa? pana atunci poate vede si alt coleg de pe forum intiativa noastra de a ne intalni, in afara de serge, raresc30, onezero, marian sabou si heimdallr

2 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Slabă nădejde... Poate cu mesaje către fiecare, deşi mă tem că nu prea ţine nici aşa...

Share this post


Link to post
Share on other sites

serge sau cine are o lista cu toti membri djn cluj, sa-mi trimiteti si dau eu spamuri

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now