mao

Intruniri locale Cluj

940 posts in this topic

uite is primu care scrie corect numele lui Raul. Heimdallr!

cei care veniti maine..iuliusul are 3 "etaje" [vorbind de parcare]. este subsolul, adica intrarea de jos de la auchan, este "etajul 1" care este intrarea la auchan, "aia normala" si este ultimul etaj, adica intrarea "din ceruri" mai exact de sus.

noi o sa ne intalnim la etajul 1. intrarea se poate face : urcati la ultimul etaj si coborati un nivel sau mergeti tot inainte spre cartodorom [treceti de iulius] si prima strada la stanga [pe colt este ceva liceu], dupaia inainte, iarasi la stanga si dupaia la dreapta.

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

bun deci ne vedem maine intre 20 si 20:30

Share this post


Link to post
Share on other sites

reminder: azi intalnire volvo la iulius mall ora 8 -8 jumate

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

imi puteti sarii in cap daca chiar vreti, dar la cate volvouri sunt prin cluj, aproape toate seriile posibile, de la c30 pana la xc90 sa mearga numai 4 la o intalnire..mici exceptii se exclud. ma refer strict la cei care "vai domle, nu trage masina" sau "curge ulei ici-colo" si alte probleme care apar. cand aveti probleme cu masina asa cititi paginile mai bine decat un dvd-writer. si cand e vorba de o intalnire in cluj, care chiar, a fost in cluj si nu la pazvanti-n curte nu sunteti in stare sa veniti.

oameni buni, daca chiar credeti ca nu ne dam seama, este o chestie care arata CATE COMENTARII ARE SUBIECTUL si CATI AU VIZUALIZAT SUBIECTUL. si tot timpul comentarii exemplu 10 si vizualizari 971239871238967123, poate chiar mai multi citesc care nici nu sunt membri.

eu zic sa va inchideti 'conturile' pe volvo-club sau faceti un thread cu titlu "probleme <masina> <simptom>" si acolo sa scrieti ce probleme aveti. pt. ca ala v-a fi primul subiect pe care o sa-l citesc si eu si n-o sa raspund, chiar daca as stii raspunsul problemei. chiar i-as ruga pe colegi sa citeasca si ei la fel, sau numa sa dea un simplu click si sa dea' back, si sa lasam multe subiecte fara raspuns. is curios atunci ce o sa faceti, apelati la dragul mechanic sau la reprezentanta?

greu ii dom'le sa zici "nu pot veni, lucru" sau "nu pot, am altceva de facut" "nu pot vineri, ocupat" ca atunci putem face in asa fel incat sa fie toata lumea multumita si sa facem si noi o intalnire.

Share this post


Link to post
Share on other sites

nu la tine ma refeream heim, eu ziceam de restu. cat am stat azi cu Serge, Marian Sabou si am tot stat la taclale mie sincer mi-a placut, ca nu ne-am vazut de foarte mult timp. nu la intalniri de genu "in tata zua" ci odata pe luna, si si atunci abia ne strangem. hai fie odata pe 2 luni dar si atunci, mai mult de 4 nu ne strangem, chiar daca sunt nu stiu cate volvouri in cluj

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Onezero, fa o statistica, cati sunt pe forum din CJ, cati sunt din B si cati vin la intalniri, cred ca e acelasi procent ca la B si la CJ .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uită-te la ăia din alte părţi: se întâlnesc, fumează un pachet de ţigări, mănâncă un pachet de seminţe, fac câteo reclamă la afacerea pe care o desfăşoară la limita falimentului, fac un pipi pe gard, eventual mai ridică vreo capotă-două şi pleacă acasă. Aşa vrei să facem şi noi? ;D

"Alte parti" insemnand Bucurestiul ;D ;D ;D!

Vrei sa spui ca daca esti la o intalnire si nu ai wc public te tii pana acasa sau il drenezi intr-un recipient pentru solutie parbriz?

Mi-e chiar imi face placere sa merg la intalnirile volvo, chiar daca unii mai se pisa pe gard (de fapt nu pe gard, ci prin gard ;D ;D ;D)!

Pace la voi!

2 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lb romana e greu .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bogdan G, crede-ma, sunt cativa din cj pe forum, dar majoritatea, mai bine zis 90% sunt pe forum pt. ca: daca au probleme cu masina, rezolvarea rapida vine de la unu de pe forum si nu merge pana la mecanic. atat. cand vine vorba de asa zisa "recreere" cu cativa membri de pe forum din cluj, toata lumea, 'apei nu pot pt. ca imi moare vaca..' si alte motive. am zis de cateva ori sa facem cumva sa vina mai multa lume, cine cand cum are liber si atunci facem un comun accord de exemplu sambata la ora 35. sau stiu eu? dar nu prea ai cu cine, max. cativa raspund si restu care sunt din cluj se fac "nu am vazut topicul". dar topicul "s40-v50" ii scoate ochii din orbita. mdeah.. macar sa zica nu pot veni la ora de sau in data de, stii ce zic? ca atunci ne putem organiza altfel. da asa ca stau in fata pc-ului [fie ipad, sau ce tehnologii mai sunt] si citesc pagina cu pagina..sau poate ei nu stiu cum sa raspunda' ... este jos in partea dreapta al paginii POSTEAZA !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Este o problema generala iar acest lucru nu trebuie sa te supere, nu toti oamenii sunt la fel . Poate multi nu vor sa socializeze, poate multi nu vor sa iasa din casa dupa ora X, nu trebuie sa te supere acest lucru .

2 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Subscriu la cele spuse de BogdanG. E bine ca ai entuziasm, dar in timp, te vei obisnui cu faptul ca unii useri nu vor sa iasa din spatele tastaturii nici picati cu ceara.

E in regula insa, asa ca bucura-te chiar si atunci cand va intalniti doi-trei oameni la Cluj. E mare lucru si asta.

In ce ma priveste, nu voi vizita Clujul fara sa scriu pe acest topic, in speranta ca voi putea cunoaste cativa ardeleni de nadejde. Toamna frumoasa!

Edited by mariusdaniel

Share this post


Link to post
Share on other sites

eu de exemplu, cand mi-am luat primul meu volvo [vezi avatar] si am vazut ca se face intalnire de volvo la polus. eram ceva de genul "bine, ma duc si nu cunosc pe nimeni, sigur o sa rada cativa, o sa-si bata' joc,..." si alte ganduri bizare, pt. ca multa lume se uita sucit la mine cand ma vede coborand dintr-un volvo si nu un beveu. si chiar contrariul s-a intamplat. am avut norocul sa-l cunosc pe Heimdallr si pe Serge si is chiar foarte de treaba, nu stiu ce parere aveti voi despre ei, dar eu am o parere foarte buna. am iesit ieri si am discutat tot felul, pacat ca Heimdallr n-a putut veni.

fapta de mai sus am zis-o ca si de incurajare, nimeni nu va manca chiar daca nu stiti ce inseamna 'tine-o la relantiu' sau ceva de genu, toate se invata.

nu ma supara faptu ca suntem numa 3-4 la intalniri, chiar ma bucur ca suntem atatia. ma supara faptu ca prin cluj vad cate 20-30 de masini pe zi, toate volvo, si nu sunt la fel si nici unu/una nu scrie "ca uite, si noi suntem pe forum". de parca i-ar manca asfaltul, pe bune...imi fine

mariusdaniel, daca ai drum incoace, anunta-ne, cel putin pe topicul asta sau daca nu pm ca vi incoace si sa facem cumva o intalnire pe cand ajungi tu sa cunosti alti cavaleri de nadejde.

is dupa gandirea unui mare om, cu totii il stiti, John Lennon "You, you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one "

2 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ai suflet de artist... Având in vedere numele masinii, ti s-ar fi potrivit mai bine nick-ul Leonardo!

2 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

multumesc de compliment! pacat nu-mi pot schimba nick-ul:))

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uite eu m-as fi aruncat din Turda dar din pacate munca nu ma lasa sa intru toata ziua pe forum sa citesc toate cele ...asa am patit deja a 2 oara...X(

Share this post


Link to post
Share on other sites

repsol, daca vrei, da-mi pm cu nr tau de telefon si cand se organizeaza, te anunt cu cateva zile inainte. ok ? zi buna tuturor!

Share this post


Link to post
Share on other sites

saptamana viitoare miercuri la ora 20.00 in parcare de la polus.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ajung si eu dar nu sunt sigur ca la 20.oo, este posibil sa ajung mai devreme .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vi la cluj bogdane ?

Sent from my GT-I9300

Share this post


Link to post
Share on other sites

Trec si prin Cluj, eu ma duc la Zalau .

Share this post


Link to post
Share on other sites

@onezero la iulius nu e mai bine ... idea e ca in cele acoperite exista becuri sau poate aveti voi alte idei ..

Sent from my GT-I9300

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pai si in parcarile descoperite nu exista iluminare ? Ciudat .

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

pai la polus nu e chiar asa puternica lumina depinde ce vreti sa faceti ... dar pentru a povesti e suficient...

pentru mine e indiferent oricum o sa vin probabil nu stau ff mult ca am examen joi

o seara placuta in continuare

Sent from my GT-I9300

Share this post


Link to post
Share on other sites

am zis polus ca la iulius nu prea a venit lumea. atuncea miercuri in parcarea de la iulius in acelasi loc, marian sabou, serge si raresc30 stiu. ii rog pe ei sa explice unde ca eu nu prea ma pricep la explicat

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now