mao

Intruniri locale Cluj

940 posts in this topic

Uff ,ce se incinge atmosfera!!! Nu cred, din cate-l stiu pe Maverik, ca a vrut sa faca vreo acuza! Mai degraba cred ca a vrut sa puna putin gaz pe foc, poate poate reincep intalnirile regulate in Cluj. Parerea mea ...

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu se incinge atmosfera. :) Doar ca n-are a face seriozitatea cu nimic.

Si eu, la randul meu, mi-as dori sa ne vedem pe aici cate un pic. Si incerc asa, periodic, sa vad daca iese. Daca nu, nu-i bai. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pai hai sa vedem. Ramane martea? Preferati o alta zi?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu as prefera in continuare martea. Miercuri nu pot.

Share this post


Link to post
Share on other sites

La mine seriozitate inseamna ca daca ne inhamam la ceva o tinem - Volvo mi se pare o treaba suficient de serioasa, astfel incat daca tot ne-am inhamat la ea, sa ne tinem de ea.

Heim, nu ma pune sa iti raspund ... :)

Deci tot ce vreau in concluzie - fara alte comentarii si va rog sa inchidem aici variatiunile pe tema fixa - este sa vad o zi cand se face intalnirea la Cluj, saptamana de saptamana. Atat.

Si daca ma nimeresc in Cluj ma bag - "by default". Pe cuvantul meu de sudist regatean convins.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Şi cine la ce anume s-a înhămat? Nu mi-a spus cel de la care am cumpărat cocia că trebuie să merg la întâlniri pentru că-i nu-ş'ce marcă.

Pe de altă parte, mie mi se pare că ceva nu e bine, la cum reiese din ce-ai spus: să se întâlnească săptămânal clujenii, că s-ar putea să mai treci şi tu câteodată şi să nu cumva să vii şi să-i prinzi că sunt absenţi... nu-i aiurea puţin?

PS: Eu nu mai merg decât dacă o facem la Penny! ;D

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

PS: Eu nu mai merg decât dacă o facem la Penny! ;D

N-am nimic impotriva. :smile:

Dar... Este Penny in Cluj? ???

Serios vorbind, eu din 8 ianuarie o sa particip in toate zilele de marti in care nu voi fi de garda si in care, evident, o sa mai vina cineva...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sunt de acord sa reactivam aceste intalniri, cu mentiunea ca in 8 ianuarie eu nu sunt disponibil. Sunt ok cu ziua de marti, dar e o exceptie pt 8 ianuarie. Daca putem incepe cu 10 ian (joi) si apoi sa fie tot martea, voi fi si eu de fata la "taierea panglicii". :).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dar... Este Penny in Cluj? ???

Da, la Billa. ;D

Ce tăiere a panglicii, Serge?! N-auzi că s-au făcut şi la Cluj întâlniri, mai demult? Nu înţeleg de ce nu se mai fac; eu personal am renunţat la a mai participa din cauza unor discuţii cu cei din preamăreaţa capitală care au insinuat că degeaba particip la întrunirile de la Cluj, dacă nu merg la cele din Bucureşti, dar nu înţeleg de ce nu mai merge nimeni de când eu nu mai merg...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, la Billa. ;D

Ce tăiere a panglicii, Serge?! N-auzi că s-au făcut şi la Cluj întâlniri, mai demult? Nu înţeleg de ce nu se mai fac; eu personal am renunţat la a mai participa din cauza unor discuţii cu cei din preamăreaţa capitală care au insinuat că degeaba particip la întrunirile de la Cluj, dacă nu merg la cele din Bucureşti, dar nu înţeleg de ce nu mai merge nimeni de când eu nu mai merg...

Pentru ca din cei 3 care veneau regulat la intalniri, unul nu mai dorea, unul nu mai era in Cluj si unul nu mai putea! Intre timp au aparut alti doritori, foarte bine, se poate incerca din nou. Nimic rau in asta. Asa cum am preluat-o noi de la trupa veche, o pot prelua si altii de la noi daca noi nu ne mai intalnim in public. Iar daca o sa participam si noi, cu atat mai bine. Si daca o sa avem si musafiri din cand in cand, va fi si mai bine. Iar daca musafirii gasesc casa goala, pot sa seveasca linistit din inghetata :icescream: ca nu ne-om supara pe ei.

Edited by tudor75

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Heim: Volvicii din Cluj / de pe langa Cluj trebuie sa se intalneasca din nou - clar ca gerul de zilele astea. Unde si cand nu conteaza, atata vreme cat o fac regulat.

Astfel incat musafirii (ne)poftiti din Regat (adica io) sa aiba unde merge cand vin la Cluj.

De asta trebuie sa va intalniti - nu de faptul ca ar fi fain sa pastram legatura, sa ne ajutam, sa setam niste intalniri in Ardeal. Nu. Doar ca regatenii sa aiba unde merge cand vin la Cluj.

Si ca nu mai existe povesti aiurea, propun loc de intalnire in Zorilor, Sigma Center, parcarea si restaurant la Liga

- preturi bune la mancare si mai ales beutura,

- posibilitate de a urmari live evenimente sportive.

- ii oarecum la mijoc intre toti clujenii, plus ca ii usor de ajuns si dinspre Turda.

Pareri?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Părerea mea e că nu are sens să ne întâlnim ca posesori ai unei mărci auto (mai ales ai uneia atât de păcătoase cum e Vovo) pentru a mânca la restaurant şi a ne uita la meci. Dacă nu ne întâlnim pentru a scormoni sub capote şi a face schimburi de păreri, cunoştiinţe, piese n-are rost...

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nimic impotriva cu Sigma, doar o mica rezerva - nu stiu cum e seara dar ziua e imposibil sa gasesti loc de parcare...

Chiar nu stiam ca este Penny in Cluj, trebuie sa ma pun la curent cu noutatile...

Părerea mea e că nu are sens să ne întâlnim ca posesori ai unei mărci auto (mai ales ai uneia atât de păcătoase cum e Vovo) pentru a mânca la restaurant şi a ne uita la meci. Dacă nu ne întâlnim pentru a scormoni sub capote şi a face schimburi de păreri, cunoştiinţe, piese n-are rost...

Lasa ca si scormonim, si ne dam cu DiCE-ul, ne uitam si la meci... Este timp pentru toate.

Edited by Behu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cine a pomenit de loc de parcare? Cui ii trebuie? Ne intalnim ca sa bem o bere, facem schimb de experienta, pareri, sa ne organizam la iesiri in week-end, etc. Ori daca bem nu mai venim cu masinile. Decat cei care care au probleme sa le rezolvam.

Loc de parcare este in spate - la supermarket la Sigma.

Si piese Volvo tot acolo :).

Edited by maverick

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pentru mine e ok si Sigma, mai ales ca mi-e vecina. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cine a pomenit de loc de parcare? Cui ii trebuie? Ne intalnim ca sa bem o bere, facem schimb de experienta, pareri, sa ne organizam la iesiri in week-end, etc. Ori daca bem nu mai venim cu masinile. Decat cei care care au probleme sa le rezolvam.

Loc de parcare este in spate - la supermarket la Sigma.

Si piese Volvo tot acolo :smile:.

Parcarea masinilor altundeva, dupa experienta colegului N3cks. Sau fara masini ca sa putem si bea "o" bere.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Domnilor, dacă cineva doreşte să vină la o strângere de mână şi o ridicare de capotă, eu şi dl. Mihai (a.k.a. Repsol22) de la Turda ne vom întâlni la Polus, în faţa porţii 1, duminică, 31.04, la ora 13:00.

Vă aşteptăm cu plăcere!

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Domnilor, dacă cineva doreşte să vină la o strângere de mână şi o ridicare de capotă, eu şi dl. Mihai (a.k.a. Repsol22) de la Turda ne vom întâlni la Polus, în faţa porţii 1, duminică, 31.04, la ora 13:00.

Vă aşteptăm cu plăcere!

Cred ca ai vrut sa scrii 31.03.

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, mulţumesc pentru atenţionare! ;D

Deci, mai vine cineva?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu lucrez după-amiaza, hai duminică!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu vreau sa vin, doar ca inca nu pot confirma 100% pentru duminica. O sa mai revin cu un mesaj, oricum.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aşteptăm cu nerăbdare.

Alţii? Veteranii? Irina? Mao? Tudor? Bogdan? Oliver? Bogdan, celălalt? Cornel? Paul?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now