contdezactivat

Cata nesimtire!!!

25 posts in this topic

Daca pana acum vorbeam de sgarieturile si loviturile din parcari, pe care cei care le produc nu au bun simt sa le recunoasca... Ei uite cum mi-am gasit eu masina, dimineata in parcare.

Mai astept 1 zi -2 si daca nu ma cauta cineva sa recunoasca, o sa merg la politie sa reclam evenimentul... si banuiesc ca cu atat ma aleg; reparatia va cadea in sarcina mea... si chiar nu mai am de gand sa bag bani la masina asta, asa aiurea... reparatii din care eu nu ma aleg cu nimic mai bun/ nu merge mai bine, doar sa ma tarasc. E sac fara fund asa jocul asta si cred ca REMAT scrie pe viitorul masinii. Ma mai dau cu ea asa, vreo saptamana pana expira ITP-ul, dupa care ii gasesc un cimitir frumos.  :(

Asta e...  :'(

post-924-12877854238877_thumb.jpg

post-924-12877854240824_thumb.jpg

post-924-12877854243055_thumb.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Fuck... Abia te mai linistisei... Nu o sa recunoasca nimeni, sunt sigur. Si eu am gasit-o prin noiembrie (cand a dat primul inghet) cu aripa spate infundata de ceva SUV, inalt, si binenteles, nici nu s-a deranjat sa lase macar un "scuze"...

Noroc cu prietenul asta al meu care are service, cu pumnul, cu un feon dala puternic si cu gheata mi-a tras-o inapoi pe pozitie de abia se mai observa. si era chestie serioasa...

Lasa ca iti trece ceea ce simti acum, asa sunt si eu, dupa ce patesc ceva la masina imi vine sa ii dau foc... Dupa o zi imi revin si incep iar planurile de redresare :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

du te la politia municipiului/la sectia de politie pe al carui teritoriu s a produs distrugerea si depune o plangere penala impotriva autorului necunoscut URGENT!

daca tot e sa "moara" un volvo, atunci sa beneficieze de seviciile fanfarei iar autorul (daca se poate), de rigorile legii!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mergi la politie sa iti faca procesul verbal, doar atat, pentru altceva iti pierzi timpul de pomana. Poti depune ce doresti la politie dar autorul nu se gaseste, (in nici un caz de catre politie) decat doar daca a vazut cineva sau autorul este "baiat subtire" . POLITIA ROMANA nu este decat o frectie la piciorul de lemn.  Bafta la achizitionarea spoilerului. Sunt convins ca nu ai sa renunti la masina asa de usor. Sa nu uiti ca ai uscat vopseaua pe ea cu aeroterma  ;D...SI NU AI RENUNTAT

Share this post


Link to post
Share on other sites

La draqu .  >:(  Asa mai dispare cite o bijuterie . Du-te cit mai repede la POLITIE ..... si urmareste masinile cam pe unde ai parcat-o.  Dupa cum arata a ta , nici a autorului nu arata prea bine ( doar daca nu te-a luat vreun pusti cu scuterul ) . N-ai gasit nimic resturi de la alta masina ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

shi la mine a stat careva cu curu pe aripa fata dreapta shi mi-a indoit-o.... asja nashpa se vede de shi mor.

cre ca daca il vedeam direct ii crepam capu..... muri-ar copiii lu masa de ciacanau.... dar asta este nu avem ce face. ashtia suntem shi astai tzara noastra mandra shi infloritoare in care traim.

cre ca ma mut in australia :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

wow, mama draq de treaba ! Adi, cred ca trebuie sa o stropesti cu niste busuioc sfintit, ca e prea de tot, prea o tii din reparatie in reparatie...

Dupa ce o sa-ti mai treaca din nervi, o sa gasesti un spoiler Sh si o faci ca noua, ai sa vezi. Crezi ca daca aveai vreuna mai noua (de-astea cu electronica made in china) iti parea rau mai putin ? Tot asa te enervai si-ti faceai inima rea...asta e stilul de viata in porcaria asta de tara - oamenii si mai ales Sistemul sint varza.

Hai, incearca sa te linistesti, ca altii fac dializa acum sau depind de vreun medicament groaznic de scump si nu au bani sa si-l ia...

Ai grija de tine. Si de masinutza, ca a fost credincioasa si ai avut cu ea o gramada de clipe frumoase. Remat-ul e departe inca de ea.

  :-*  :3some:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ai sa-mi bag, ce oameni ma, mie cateodata imi vine sa iau si sa ma duc cat vad cu ochii, si eu azi am frecat bumper-ul ( noroc ca partea de jos din cauciuc ) cand am coborat la mine pe strada, deh ca asfaltul de pe rampa se aduna ca nisipul si se face sant exact la caborare, bag picioru'n el, credca e a-2-a oara.

Credca imi iau un Humvee si am termiat

Share this post


Link to post
Share on other sites

Regret nespus, Adi !!

  Sunt revoltat, de asta ma tot plang, de rahatul asta de tara, in care nimeni nu-si asuma responsabilitatea pentru faptele comise, de aceea consider, ca suntem o tara de lasi ! Dupa cum observi la avatar mi-am pus steagul Germaniei pentru tocmai aceste considerente... Am spus foarte serios, ca daca imi gasesc masina lovita in parcare, o sa-mi pun pe luneta spate un sticker mare, pe care va sta scris ´´Ashamed, that I´m Romanian!!´´ si apoi plec in Germania. Gandeste-te, daca aveai o masina mai noua si cu mult mai scumpa, cat de mare era suferinta si paguba !! Sa fii sanatos, sa ti-o poti repara, daca crezi tu de cuviinta ! Masina nu are nicio vina, ca trebuie, sa indure drumurile proaste si primitivitatea oamenilor din tara asta ! Iti doresc putere, Adi, ca sa poti trece peste acest necaz !! :3some:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imi pare rau Adi, dar asta nu trebuie sa te descurajeze,la cat suflet ai bagat tu in ea (nu cred ca multi de aici au depus atata) si cate eforturi ai facut s-o readuci pe linia de plutire, parca nu merita ca fapta unui handicapat sa te descurajeze!!!

cat despre remat,uita, iti ofer loc de cazare pana iti vin ganduri mai bune (in cazul in care nu ai unde s-o tii pana-ti trec nervii), e pacat.... Succes,iti tin pumnii (si vreau sa cred ca nu sunt singurul) !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nasol, dar asta e...faptul e consumat.Eu am patit-o chiar saptamana trecuta si vreo doua ore cred, nici nu mai puteam vb de draci >:(.Incep sa cred ca e foarte k legea la cehi, ca le impune ca pentru orice zgaraietura sa ramana pe loc pana la venirea politiei.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pai ce, crezi ca la noi legea le permite sa plece ca si cum nu s-ar fi intamplat nimic?

Share this post


Link to post
Share on other sites

adi, imi pare rau de ce s-a intimplat! nesimtitii nu o sa dispara din tara asta oricit ne-am dori noi! am un feeling ca boul ala avea ori Q7 ori ML! nu fii suparat pt. ca toate au rezolvare!insa despre FPVS, nu are legatura cu dauna ta!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Adi chiar ai ghinion. Imi pare rau de masinutza ta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Multumesc tuturor de sfaturi si... de compasiune.

Sfaturile, le-am urmat pe toate: am fost la politia rutiera ptr constatare, la politia de proximitate ptr a reclama distrugerea, am facut ture la tot cartierul de vreo 5 ori pana acum (si o sa mai fac), am vorbit cu vecinii daca stie cineva ceva, am sunat la FPVS...

Pana acum, nu intrevad speranta unui ajutor din nici o parte... dar mai astept.

Nu cred ca a fost un "Q7 ori ML"; am banuit ca putea fi o duba si l-am chemat pe omul ala sa ii verific masina dar nimic.

In absenta oricarui rest de la cealalta masina, aria de banuieli poate fi f mare. In rest de vopsea alba pe un semnalizator, nu am gasit nimic. Banuiesc ca ar putea fi unul dintre loganele albe, parcate de obicei de taximetristi prin zona. Numai ei ar putea fi atat de nesimtiti. Dar daca e asa, ala si-a reparat masina deja.  ???

Cine mi-a facut dauna asta am impresia ca a dat cu spatele si cand a vazut ca m-a atins, a dat inainte si m-a agatat cu coltul barei lui... numai asa putea sa o rupa in 2.

Ma gandesc ca mi-ar prinde mai bine o masina mai noua si nu se merita (deocamdata) sa o repar pe asta, nu ptr ca cealalta ar fi mai ferita de astfel de incidente dar macar as putea sa ii fac un CASCO, lucru care la masina asta nu a fost posibil.

Share this post


Link to post
Share on other sites

dacă accidentul cauzator de prejudicii a fost provocat de un vehicul neidentificat, din categoria celor pentru care legea din România prevede obligativitatea încheierii asigurării R.C.A., regula este că se garantează ÅŸi se plătesc despăgubiri numai pentru vătămări de persoane ÅŸi decese; pentru daunele materiale produse prin accidente de vehicule neidentificate, se garantează ÅŸi se plătesc despăgubiri numai dacă în accident, cel puÅ£in o persoană a suferit vătămări care să necesite pentru vindecare mai mult de 60 de zile de îngrijiri medicale; franÅŸiza ce rămâne în sarcina persoanei păgubite pentru daune materiale în aceste cazuri este de 500 Eur/echivalent lei; prin accident provocat de un vehicul neidentificat, se înÅ£elege acel accident în care vehiculul agresor a intrat în coliziune directă cu persoana accidentată sau cu bunul pe care l-a avariat, după care a părăsit locul accidentului.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, la FPVS au spus ca se acorda despagubiri, numai din accidentele soldate cu victime omenesti, cu autor necunoscut sau fara asigurare.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Azi am fost chemat de catre ofiterul caruia i-a fost repartizat cazul; un om f amabil. S-a uitat la masina, a fost si el surprins de gravitatea daunei si a ramas ca ne auzim. Se pare ca sansele de a rezolva ceva sunt f slabe...

Oricum ma gandesc, tot la concluzia ca imi trebuie alta masina ajung.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Foarte neplacut sentiment! Am patit-o si eu cand masina avea inca numere rosii.

Adi ce masina vrei sa-ti cumperi? Un Volvo sau o alta marca?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imi pare rau pentru cele petrecute :( si imi pare la fel de rau ca mai dispare o frumusete de masina de pe strazile patriei :(:(:( sper macar sa il gasesti pe autor.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Si daca-l gasesti da un chiot! ! ! !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now