Guest smarautz

volvo tuning club

62 posts in this topic

@roskat  eu asa cred; tu ce zici?

nu

pai ce eu am cip la motor si gata am masina tunata?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bogdane si eu am masina tunata:) am suport de ski si capace (custom) pe rotile de iarna. ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

@roskat uitate putin la pozele masini mele care sint postate in forum volvo si mai discutam dupaia

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mi-am pus laptop-ul in masina si am vizionat un film super tare. Este tunata? Am lcd?

;D ;D ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

@roskat uitate putin la pozele masini mele care sint postate in forum volvo si mai discutam dupaia

ma abtin...

Share this post


Link to post
Share on other sites

@roskat .... Dc? :) spunei omului ceea ce te doare. Eu i-am zis si nu m-a crezut :).

Share this post


Link to post
Share on other sites

@roskat .... Dc? :) spunei omului ceea ce te doare. Eu i-am zis si nu m-a crezut :).

parerea mea...si-a batut joc de un volvo...dar parerea lui e ca a facut tuning

Share this post


Link to post
Share on other sites

Adevaru este ca un volvo merge tunat doar sub anumite aspecte. Si apoi tunatul se imparte si el in mai mute categorii. NU ma bag adanc in subiect dar ce a facut Smarautz, cred eu ca a incercat o combinatie intre sound si exterior, in idea de a participa la concursurile de sound, caci la exterior din cate imi aduc aminte masina nu are decat niste aptibilduri. Mai ramane de vazut ce se afla si sub capota, roti, etc.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma bag si eu ca musca...

Am doar 20 de ani si nu mi permit decat bicicleta,am un sticker cu volvo-club.ro pe ea,ma pot inscrie in clubul de tuning?

va roggggg  :D :D :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ce-ar fi sa va potoliti voi cu mistourile si sa continuam discutia ?  ::)

Share this post


Link to post
Share on other sites

;) eu cred ca topicul a plecat prost de la inceput - era mai mult decit evident ca se va ajunge la...ce s-a ajuns. Noi abia ne intilnim 5-6 masini saptaminal, daramite sa mai "infiintam" un club de volvo-uri tunate. Cred ca e mai bine sa vedem la aceste intilniri (saptaminale, ocazionale, nationale,etc) ce a mai reusit fiecare sa faca la masinutza lui, din putzinul care il are. Asa va fi mai mare surpriza si impresiile vor fi spontane, la fata locului, cu bune si rele.

  Nu-mi place ideea de tuning volvo - versus... restul.

Share this post


Link to post
Share on other sites

apropo de tuning... ;)

care stie ce face baiatul de la spalatoria volvo de la primus de miroase frumos in masina dupa? cred ca mi-au pus ceva in radiator sau nush unde..in fine...a persistat mirosul mult timp dupa...m-ar intresa cum fac rost de solutie si de know-how :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

roskat stieeee! :)

Acuma fara misto si vreau sa fie de acord cu mine si moderatorii (stapanii): vreau sa infiintez un nou club volvo si anume al tuturor  masinilor volvo care sunt dotate cu trapa. Se accepta si cele care au fost montate ulterior fabricarii autoturismului:).

Pt inceput sa fie prima intalnire la Calafat :), schimbam pareri, una alta si punem la cale o intalnire la nivel european.

Midnight, daca nu am mai rade si glumi ce s-ar alege de noi? :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

mai bine ar fi ca la intalnirea de joi unde vin 6-7 sa stea separat...aia cu trapa la aia cu trapa aia cu abs la aia cu abs...samd...

Share this post


Link to post
Share on other sites

mai bine ar fi ca la intalnirea de joi unde vin 6-7 sa stea separat...aia cu trapa la aia cu trapa aia cu abs la aia cu abs...samd...

...sa nu uitam de xenoane ,care la rand se impart...pe scurta,pe lunga ,proiectoare :D

Si uite asa,fiecare cu clubul lui !  :D Numai bine baietii si cum bine zice si mao,ce s ar alege daca nu ne-am amuza,macar aici...daca in rest suntem plini de probleme !  ::)

Va pup !  :-*

Share this post


Link to post
Share on other sites

...sa nu uitam de xenoane ,care la rand se impart...pe scurta,pe lunga ,proiectoare :D

Si uite asa,fiecare cu clubul lui !  :D Numai bine baietii si cum bine zice si mao,ce s ar alege daca nu ne-am amuza,macar aici...daca in rest suntem plini de probleme !  ::)

Va pup !  :-*

Eu cu mao avem xenon pe faza lunga... altcineva?  :D :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

eu sunt tunat si la audio..... IPod 80 gb cu modulator fm...... cre ca v-am spart :)

roskat hai sa ne invervam sa ne punem xenon si pe becurile de marsalier :))))

Share this post


Link to post
Share on other sites

eu sunt tunat si la audio..... IPod 80 gb cu modulator fm...... cre ca v-am spart :)

roskat hai sa ne invervam sa ne punem xenon si pe becurile de marsalier :))))

am demult si acolo...

mai noi mi-am pus xenon in bord (alea slim de la Bogdan G) :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

eu sunt tunat si la audio..... IPod 80 gb cu modulator fm...... cre ca v-am spart :)

roskat hai sa ne invervam sa ne punem xenon si pe becurile de marsalier :))))

Am vrut eu sa postez primu cum ca sunt tunat cu modulator, dar mi-ai luat-o inainte  8) 8).

oricum noi deja suntem 2 cu modulator si iPod, hahahha

Ce topic domle, ce topic...

Share this post


Link to post
Share on other sites

dotarile in plus ale masini:

exterior:

-chip motor (136cv.--163cv)cu telecomanda si 2tipuri de setari

-turbina schimbata cu 1mai mare

-arcurile tacheti in titaniu

-filtru aer sport bmc

-bara duomi(bara stabilizatoare intre telescoape)

-intercooler majorat

-galeria

-toba +finalul

-alternator 150A

-telescoapele+arcurile eibach(30mm)

-discurile frina +sistem frinare schimbate cu brembo 6 pistoane

-lumini speciale pe discurile de frina,aprindere din telecomanda

-neon albastru sub fiecare aripa,aprindere din telecomanda

-bara fata modificata(grila pe farurile ceata,si central,sub bara 2 apendice)nu stiu daca se numesc asa

-pragurile (fibra de sticla,sint la uscat)cu priza aer

-sub bara spate in constructie(tip ferrari)cu 2 esapamente

-sprincene pe faruri(construite direct pe far di fibra de sticla),sticker la fel ca pe lateralul masini,xenon 35w,8000k,angel eye's

-capota cu 2 prize aer,sticker 3d

-folie protectie uv pe giamuri

-lumini sub fiecare usa(fisie cu leduri care se aprind la deschiderea independenta a fiecarei usi)

interior:

-pedaliera sport(construita de mine pt.pedaliera volvo)

-schimbat motul schimbatorului(piele+crom)

-minerele usilor,prizele aer cromate

-luminile de tavan fata cu 2fisii led albastru,in spate becuri cu led albastre

-huse bicolor

-presuri cromate

-neon albastru sub fiecare scaun

instalatia audio video:

-3 surse de redare(original,navigatorul,comp.)cel original functioneaza si amplificat sau pe instalatia originala,depinde cum am chef sa ascult

-boxele usi fata schimbate 2buc.pe usa,165mm,150Wrms una,4ohmi,firma zack's + tweeter+crossover

-monitor 15"pe tavan

-4 tetiere cu monitor 7"

-1tv.monitor 22"

-ps2

-1amplif.4canale pt.usi fata(150Wrms/canal,4ohmi)

-1amplif.pt.linia dif.portbagaj 4canale(200Wrms/canal)

-linia dif.portbagaj cu 4 dif.135mm,4ohmi,150Wrms,killerline+2trombe(un alt tip de tweeter)

-1 amplif.mono pt.subwoofere,audison 1;500vrx,500Wrms la 4ohmi,1000Wrms la 2ohmi,2000Wrms la 1 ohm stabil

-2 subwoofere killerline,dubla bobina de 4ohmi,cursa membranei garantat 30mm,1400Wrms fiecare,legate in modul de a coborii amplif.la 1ohm.(put.max)

-totul in piele moale

-cablu alimentare de la bat.princ.la cele secundare(2bat.de 120A cu gel,nu cu acid) de 50mmpatrati(ca nu stiu unde-i semnul),cu fuzibiliera si distribuitor

-2condensatoare 1farad,cu indicator tens.si absorbire curent

-amplif.mai mici sint alimentate cu cabluri de 16mmp,iar cel de subw.cu 30mmp

-plafoniera portbagaj inlocuita cu 2 fisii led albastre(30cm.fiecare,autocolante)

pozele care sint pe forum nu sint acctualizate,sint facute in diverse fase ale lucrarii

tin sa mentionez ca toate modificarile aduse la masina sint realizate de mine

la finalul lucrarilor se va vopsii totul in aceeasi culoare,ma gindeam la vopsea cameleonte(daca cunoasteti acest tip de vopsea)

multumiti?

eu particip la categoria soft extern si intern pt.ca nu este o masina sportiva ca sa fie schimbata radical

la categoria audio-video particip pt.calitatea sunetului si executia instalatiei(emma)

Share this post


Link to post
Share on other sites

nu am stat sa citesc dar....sa o stapanesti sanatos

Am vrut eu sa postez primu cum ca sunt tunat cu modulator, dar mi-ai luat-o inainte  8) 8).

oricum noi deja suntem 2 cu modulator si iPod, hahahha

Ce topic domle, ce topic...

si eu am modulator....deci 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

dotarile in plus ale masini:

exterior:

-chip motor (136cv.--163cv)cu telecomanda si 2tipuri de setari

-turbina schimbata cu 1mai mare

-arcurile tacheti in titaniu

-filtru aer sport bmc

-bara duomi(bara stabilizatoare intre telescoape)

-intercooler majorat

-galeria

-toba +finalul

-alternator 150A

-telescoapele+arcurile eibach(30mm)

-discurile frina +sistem frinare schimbate cu brembo 6 pistoane

-lumini speciale pe discurile de frina,aprindere din telecomanda

-neon albastru sub fiecare aripa,aprindere din telecomanda

-bara fata modificata(grila pe farurile ceata,si central,sub bara 2 apendice)nu stiu daca se numesc asa

-pragurile (fibra de sticla,sint la uscat)cu priza aer

-sub bara spate in constructie(tip ferrari)cu 2 esapamente

-sprincene pe faruri(construite direct pe far di fibra de sticla),sticker la fel ca pe lateralul masini,xenon 35w,8000k,angel eye's

-capota cu 2 prize aer,sticker 3d

-folie protectie uv pe giamuri

-lumini sub fiecare usa(fisie cu leduri care se aprind la deschiderea independenta a fiecarei usi)

interior:

-pedaliera sport(construita de mine pt.pedaliera volvo)

-schimbat motul schimbatorului(piele+crom)

-minerele usilor,prizele aer cromate

-luminile de tavan fata cu 2fisii led albastru,in spate becuri cu led albastre

-huse bicolor

-presuri cromate

-neon albastru sub fiecare scaun

instalatia audio video:

-3 surse de redare(original,navigatorul,comp.)cel original functioneaza si amplificat sau pe instalatia originala,depinde cum am chef sa ascult

-boxele usi fata schimbate 2buc.pe usa,165mm,150Wrms una,4ohmi,firma zack's + tweeter+crossover

-monitor 15"pe tavan

-4 tetiere cu monitor 7"

-1tv.monitor 22"

-ps2

-1amplif.4canale pt.usi fata(150Wrms/canal,4ohmi)

-1amplif.pt.linia dif.portbagaj 4canale(200Wrms/canal)

-linia dif.portbagaj cu 4 dif.135mm,4ohmi,150Wrms,killerline+2trombe(un alt tip de tweeter)

-1 amplif.mono pt.subwoofere,audison 1;500vrx,500Wrms la 4ohmi,1000Wrms la 2ohmi,2000Wrms la 1 ohm stabil

-2 subwoofere killerline,dubla bobina de 4ohmi,cursa membranei garantat 30mm,1400Wrms fiecare,legate in modul de a coborii amplif.la 1ohm.(put.max)

-totul in piele moale

-cablu alimentare de la bat.princ.la cele secundare(2bat.de 120A cu gel,nu cu acid) de 50mmpatrati(ca nu stiu unde-i semnul),cu fuzibiliera si distribuitor

-2condensatoare 1farad,cu indicator tens.si absorbire curent

-amplif.mai mici sint alimentate cu cabluri de 16mmp,iar cel de subw.cu 30mmp

-plafoniera portbagaj inlocuita cu 2 fisii led albastre(30cm.fiecare,autocolante)

pozele care sint pe forum nu sint acctualizate,sint facute in diverse fase ale lucrarii

tin sa mentionez ca toate modificarile aduse la masina sint realizate de mine

la finalul lucrarilor se va vopsii totul in aceeasi culoare,ma gindeam la vopsea cameleonte(daca cunoasteti acest tip de vopsea)

multumiti?

eu particip la categoria soft extern si intern pt.ca nu este o masina sportiva ca sa fie schimbata radical

la categoria audio-video particip pt.calitatea sunetului si executia instalatiei(emma)

Saraca...si cand te gandesti ca era un amarat de  Volvo la inceput! ;):D

Share this post


Link to post
Share on other sites

@daann amarit nu,caci am luat-o noua MY06

tin sa precizez ca la sfirsitul lunii martie,mai exact pe 27/28/29 sint prezent la MY SPECIAL CAR SHOW de la RIMINI,cel mai tare festival de tuning auto,unde nimic nu este de serie,puteti intra pe www.myspecialcarshow.it si uitativa putin,trebuie sa traduceti,

Share this post


Link to post
Share on other sites

sa o stapinesti sanatos, ca multe ai mai bagat in ea, "saraca" ! Sper ca ai full casco, ca daca vine vreun oltcit mai tare...sa nu strice atita amar de munca si banet.

Dar noi tot nu ne facem Volvo Tuning Club, sic  :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now