VOLVO16

SC 90 NEW CONCEPT

18 posts in this topic

Da, conceptul se numeste Phoenix si s-ar putea sa fie noul S60 R. DOAMNE DA!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hooooooooooooooooooooooooolyyyy S************t

Ba, imi place, daca ar iesi de serie..................

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sa-mi trag una cum arata , arata prea belea , daca ar iesi asta , ar lasa bmw-u in urma cu mult , numai interioru ala e criminal rau , e avion curat , normal daca se ocupa si de avioane , cum sa nu faca si masinile sa arate ca un supersonic :))

Share this post


Link to post
Share on other sites

O sa fie primul model Volvo by Gelly designed in Sweden and made in People Republic of China  ???:-\ :-[ :'( :'( :'(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am o rugaminte la toti forumistii...

Va rog, nu mai glumiti, mentionati de China. Ma apuca depresia, jur. Viitorul este sumbru, din pacate, pentru singura mea placere... Volvo... :((

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stati ma , ca deocamdata , nu se mai aude nimic de vanzarea lui , se pare ca Ford a renuntat , si au chinejii bani de Volvo :-\ , eu nu prea ii vad pe aia cu miliarde de euro , oricum primii cumparatori care s-au afisat pentru cumpararea lui Volvo , sunt Volkswagen si Renault , dupaia se numara Bmw , si chinejii , si normal ca cine e primu ala ia tot .

  Vom trai acuma si vom vedea , oricum cred ca Volkswagen ar cumpara pentru ca e cel mai bogat actionar , detine o gramada de firme , la fel pot zice si de Renault , dar  ar fi bine daca l-ar vinde inapoi la grupul Volvo , cum au fost ei inainte , uniti. ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites
oricum cred ca Volkswagen ar cumpara pentru ca e cel mai bogat actionar

adica Porsche...ca a preluat 51% din Volkswagen  :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sa speram ca nu va fi asa , sa fim pesimisti , oricum Chery prostii aia de galbejitii , trebuie sa se imprumute in banci si sa mai fie ajutati de niste companii cum ar fi Mitsubishi si altii pentru ca am auzit ca Cheri din China inca nu detin banii toti pentru achizitionarea Volvo, si trebuie sa garanteze ca poate cumpara Volvo cu banii jos . ;D in schimb cand ei stau sa caute dupa bani , cumparatorul deja este afirmat , dupa cate am mai citit si am analizat , se pare ca nici Volkswagen nu se afirma a cumpara Volvo , sunt si aia isi manca de sub unghie , Renault pare a fi primu pe lista de cumparare , Ford vinde divizia auto suedeza cu 10 miliarde de euro , pe care Renault este dispus sa-i dea asa cum a anuntat mai devreme acum 4 luni. Deci sa nu ne speriem totus ca sunt multi pe lista de cumparare a lui Volvo , nu numai unu singur sa cumpere Volvo ,va fi o batalie mare . Si daca Renault cumpara Volvo ,vor la fel ca inainte si vor face treaba impreuna , pentru ca ei au mai colaborat impreuna si mai colaboreaza pentru ca divizia de autocamioane Renault se afla in brandul suedez Volvo. Acum nu am mai auzit nimic de Volvo , dar daca il cumpara Renault , o sa fie o piata mare de vanzare in Romania , o sa ia jocul celorlalti , si la pret si la tot . Volvo va fi divizia de lux a lui Renault , si asa Renault nu prea are divizii de lux in grupul lui , toate sunt ca si el:)) , ce detine RENAULT dupa cum stiu eu , sunt : Dacia , Lada-Avtovaz , Nissan , Infinity , 15% din Volvo , in rest numai stiu ce mai detine Renault  , oricum ar fi un avantaj , mai bine la Renault decat la galbejitii aia prosti. Sa speram ca nu va fi asa cum credem noi  ???

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prefer de 1000 de ori uni chinez cinstit decat un francez pus pe reducerea costurilor .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu sti ce vorbesti , daca apuca Volvo pe mana galbejitiilor , se duce imaginea lui Volvo de a fi

" cea mai sigura masina " deci o sa faca  aia niste masini de o sa ne doara capu , nu , numai pe noi , ci si pe ceilalti , mai ales pe suedezi , pentru ca ei au o parere foarte buna despre marca lor si maxim 70% din locuitorii Suediei prefera Volvo - calitate , sigurantza , putere , intretinere , si mai au un brand de valoare. Saab , dar Saab si-a pierdut calitatea , motoarele sunt niste amestecaturi , iar la socuri e foarte sensibil , in fine ... si ce crezi ca chinezu nu reduce costurile , o sa faca niste cocioabe de Volvo cu e Geely , asa vrei sa arata viitorul volvo ca geely. Mai bine Renault de 10 ori , pentru ca au mai colaborat impreuna si se tin de treaba si stiu de ce ai parerea asa proasta despre Renault , pentru ca e la Dacia si nu face nimic bun , aia da , nici nu are interes Bogdan , mare parte din modelele Renault vin din Turcia , deci normal ca nu's bune , ia dute tu in Frantza si incearca Renault-ul francez sa vezi si mergi cu el 70.000 km si nu-ti pica nimic , sau o Dacia Logan fabricata in Frantza sa vezi ce diferenta e fatza de a noastra , in plus ca Dacia Logan are si motoru diesel de 1.9DCI si 2.016V , noi am ramas cu ce ne-a dat francezu , dar nici ca am cerut sa avem motoare.

  In fine , Renault face masini mult mai sigure decat Chery de la Geely , asa ca sa o lasam balta vin aia cu dulapu lor de 8000 euro sa faca masini la volvo de 30.000 se pricep exact ca la tovarasu de mai sus , in loc de 5 stele o sa mai ia 2 . Asta e parerea noastra ca nu fac ei nimic la Dacia si aduc modele din Turcia , dar insa ei fac masini bune , ma refer la motoare ca la desing sau cam prostit. Dar mai bine francezu decat chinezu , francezu stie ca va avea de castigat cu Volvo multe milioane de euro si nu da cu picioru , iar Dacia ce reaqu scoate , un rahat , e bun si ala , cat a investit in fabrica si-a scos banii.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cred ca s-a deviat de la topic rau de tot. Exista un thread special apropo de "Viitorul marcii Volvo" ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Asta am mentionat si eu pe celalalt topic , ai trebuia sa ne dam cu parere despre noul model de la Volvo care va iesi pe piata , si pe celalalt ce parere aveti despre masinile sport facute de Volvo din 2004 pana azi. Deocamdata nu se mai aude nimic , asa ca sa o lasam balta :);)

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prefer de 1000 de ori uni chinez cinstit decat un francez pus pe reducerea costurilor .

Chinezofil mic si pervers care esti Bogdanele (de la sectorul 5 care este),  ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cred ca .....nu mai cred. E sigur cea mai ...si mai ....si mai ... masina sport. E Volvo. Daca as fi plin de bani, renunt la Masserratti, sau Ferrari, sau.... . E clar!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cred ca .....nu mai cred. E sigur cea mai ...si mai ....si mai ... masina sport. E Volvo. Daca as fi plin de bani, renunt la Masserratti, sau Ferrari, sau.... . E clar!

nu fi rau. cind o sa renunti la ele sa ma anunti ca ma sacrific io.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now