Sign in to follow this  
Followers 0
muadDib

Cumparati SKODA !!! Sunt reduceri ...

16 posts in this topic

Deci, dupa cum spune titlul, sunt reduceri serioase la Skode. De ce? Simplu...

PS - Sunt si spalate bine, ce sa mai, superoferta !!! :D

post-386-12877855735023_thumb.jpg

post-386-1287785573623_thumb.jpg

post-386-1287785573736_thumb.jpg

post-386-12877855738463_thumb.jpg

post-386-12877855739624_thumb.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

100% ca astea au fost uscate, curatate si trimise la clientii din romania la superoferta.... Doar e criza, nu?  :-\

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am avut un amic care a luat de la o firma de second-ha AAAAA nd "serioasa" de la noi, anul trecut, un Focus de toata frumusetea. Si, intr-o zi, cand omul a dat jos tapiteria de pe stalpul central, ca avea un soricel acolo, ce credeti ca a gasit? Mâl !! Da serios, nu gluma. In acel moment a inteles de ce ii mirosea a mlastina atunci cand era umezeala in atmosfera :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

wow, nu am vazut niciodata asa ceva... saracele masini si banii bagati in ele...

Share this post


Link to post
Share on other sites

partea nasoala e ca astia SIGUR nu le trec la pierderi....si ajung uscate la dealeri, iar romanu cand aude ca ii face ala o reducere SPECIALA pt el de 3-500 de euro , o ia si zice sarumana pt pomana. ca la nemti nu vad sa aiba curaj sa le arunce pe astea pe piata

Share this post


Link to post
Share on other sites

sper ca la Volvo sa nu se intimple asa... :'( :confused1:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pai nu ai de unde sa stii... Aud ca si la chinezi se umfla apele si se inunda destul de des... :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cand vine o furtuna de zapada in Suedia, cred ca nici nu iti mai dai seama unde este parcarea... ce sa mai zic de masini.  :smile:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozele sunt f vechi.... sau poate e o noua inundatie.

Eu le stiu de 4 ani....

Nu cred ca mai poti vinde o masina spalat astfel.... sunt convins ca se cunoaste.... era totusi apa murdara

Daca era dintr-o piscina......  mai ziceai ......

Probabil ca le-au dezmembrat si le-au refabricat.....

In fond skoda are tabla galvanizata asa ca.... nu ruginesc....

Eu am o skoda modesta de 5 ani si nu are o pata de rugina.... Tot respectu pentru skoda.....

Are 105 000 km si nu da niciun semn ca ar ceda ceva.

Si volvica al meu e ok recunosc dar si skoda s-a mentinut in top.

Tata a avut o skoda pe care a tinut-o 30 de ani, timp in care nu a avut absolut nicio problema cu cutia de viteze .... si a mers....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prosti sa fi fost sa nu le caseze. Nu le-au casat din cauza "inaltelor standarde morale", fi sigur, a fost un bussines rentabil.

De aceea sunt asigurate transporturile, in loc sa stea sa le vanda, in o mie de ani, au luat banii imediat, cu sau fara adaosurile mari de vanzare catre clientul final.

Mare ghinion la Skoda, nasol rau da se descurca VW si per ansamblu nu iese in pierdere.

OffTopic

Google translate e de toata jena, comparativ cu toate produsele lansate de ei pe piata pana acum.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Oricum pe mine ma dispera ca Skoda arata la fel ca Volkswagen , Octavia i-a asemanarea lui Passat 2003 , Superb ii i-a spatele si bordu de la Passat 2003 si motorizarile la fel.

  In ziua de azi nici un producator numai face o masina cu manutza lui sa nu semene cu a neamtului sau a francezului , dar acum a iesit moda cand se fac masini dupa altii.

  Ma rog totus Skoda a evoluat mult de tot , fata de prostii astia de la Dacia care sunt in urma rau cu tehnologia , dar dupa imagini e rau de tot sa-ti iei masina din inundatii :)) e de tot rasul

Share this post


Link to post
Share on other sites

Skoda nu e cumva in grupul VAG ?

E si normal sa foloseasca motoare, design si tehnlogii de la VAG, normal pana la un anumit nivel ca doar nu or sa fie prosti sa le faca mai bune ca marcile lor principale din grup, VW, Audi si mai stiu eu care le au in grup.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozele sunt vechi, in Cehia au fost doua mari inundatii(in ultimii 10 ani), una in 2002 si una in 2006.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Oricum pe mine ma dispera ca Skoda arata la fel ca Volkswagen , Octavia i-a asemanarea lui Passat 2003 , Superb ii i-a spatele si bordu de la Passat 2003 si motorizarile la fel.

   In ziua de azi nici un producator numai face o masina cu manutza lui sa nu semene cu a neamtului sau a francezului , dar acum a iesit moda cand se fac masini dupa altii.

  Ma rog totus Skoda a evoluat mult de tot , fata de prostii astia de la Dacia care sunt in urma rau cu tehnologia , dar dupa imagini e rau de tot sa-ti iei masina din inundatii :)) e de tot rasul

tocmai de asta noi ne-am luat Volvo :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now
Sign in to follow this  
Followers 0