Victor

Revista VOLVO

60 posts in this topic

Ce ziceti de ideea asta :

In fiecare numar sa fie prezentata masina unui membru cu sa fara membrul in sine, o mica istorie\povestioara despre membrul respctiv, cum a ajuns el la Volvo, prin ce a trecut cu masinuta, etc.

Cum se va alege membrul\masina ramane de vazut.

Share this post


Link to post
Share on other sites

se iau membrii activi, se impart pe tipuri de masini, si se ia unul la intimplare din fiecare tip.

de preferat ar fi sa se inceapa cu cei mai tineri , si mai noi.

astia care ne intilnim mai des  ne cunoastem deja....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cel mai bine ar fi un membru ales la nimereala..sper ca aici sa nu mai apara discutii ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cel mai bine ar fi un membru ales la nimereala..sper ca aici sa nu mai apara discutii ;D

ps :Stie cineva ce program a folosit DragosGD pentru acesta revista ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

poti sa folosesti si msword. poate face tot ce vrei tu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ps :Stie cineva ce program a folosit DragosGD pentru acesta revista ?

Poti sa folosesti Adobe Photoshop. Faci poze de marimea unei pagini A4 si apoi le transformi in PDF.

Faceti articolele si imi calc peste inima de programator si va fac si revista. :smile:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Poti sa folosesti Adobe Photoshop. Faci poze de marimea unei pagini A4 si apoi le transformi in PDF.

Faceti articolele si imi calc peste inima de programator si va fac si revista. :smile:

Daca as fi expert da..dar asa imi incerc si eu norocu ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ce ziceti de ideea asta :

In fiecare numar sa fie prezentata masina unui membru cu sa fara membrul in sine, o mica istorie\povestioara despre membrul respctiv, cum a ajuns el la Volvo, prin ce a trecut cu masinuta, etc.

Cum se va alege membrul\masina ramane de vazut.

am incercat si eu, candva....

revenind la subiectul de mai sus, m-am gandit la urmatoarele:

1. revista va fi lunara

2. pentru inceput va fi prezentata in format electronic, atat prin postarea acesteia pe un site (probabil la adresa www.volvo-club.ro) cat si pe email - catre fiecare utilizator inregistrat - in format PDF. in viitor, daca vom avea si sustinerea financiara, vom incerca si varianta tiparita. oricum, o varianta tiparita va fi disponibila bianual si (numai din motive financiare) va fi disponibila in baza unui "abonament"

3. structura:

- coperta

- pag. 2. introducere numar - editorial

- pag. 3-4 noutati din lumea VOLVO

- pag. 5-6. prezentarea unui model VOLVO

- pag. 7-8. do it yourself - sfaturi practice

- pag. 9. prezentarea unei masini de pe forum (sau mai multe - de vazut)

pentru inceput consider ca este de ajuns. pe masura ce ne vom dezvolta si numarul paginilor vor creste.

M. 

m-am oferit, in limita timpului - atat al meu cat si al celui "pozat" - sa fac eu poz(n)ele si articolul despre masinuta....

M.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Felicitari Dragos.Propun o finantare a acestei reviste din anunturile de la ''vanzari piese auto'' si adaugarea unei noi rubrici cu''vanzari diverse ''pe forum.Ca sa putem da anunturi sa ne folosim de puncte pe care sa le cumparam cu credit de pe telefon(asa cum se face pe craiovaforum).

Multumesc tuturor pentru felicitari. Unii dintre voi sunteti autori in acest "buletin" si trebuie sa va multumesc si eu voua. Dintr-o neatentie am pierdut ultimile randuri din articolul "sfaturi pentru reducerea de combustibil" si binenteles ca si creditul lui roco. Sorry!!

Cred ca-i mult spus revista, dar intradevar poate fi un inceput. Important este ca se poate face !!

VOLVO for life!!

Share this post


Link to post
Share on other sites