Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

BogdanG

Vand V70 an 2001 2.4i @170CP

91 posts in this topic

Ha,ha,ha

Ok las-o asa...profana...vezi ca e oferta la Focus 1,6 cu aer cconditionat...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cu apelativul " Baiete" sa te adresezi tovarasilor tai, nu cred ca ne tragem de sireturi.

Km se pot verifica la reprezentanta masina fiind in evidenta Primus .

Cu asta am cam incheiat discutia cu tine un profan in materie de Volvo, iti recomand sa citesti cu atentie si sa vezi ce trebuie schimbat la masinile Volvo platforma P2 si o sa vezi care sunt problemele .

Nu mai vorbim de faptul ca singurul lucru Volvo la masina ta este emblema, in rest toate componentele urla FOCUS FOCUS .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Referitor la apelativul "baiate" este doar o expresie a mea cand discut cu alte persoane despre un subiect comun. Daca este deranjant imi cer scuze dar nu este ofensator. Eu il folosesc des si probabil din instinct m-am adresat asa.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ha,ha,ha

Ok las-o asa...profana...vezi ca e oferta la Focus 1,6 cu aer cconditionat...

Share this post


Link to post
Share on other sites

ok,ok,ok

ati sarit toti pe mine de parca am omorat pe cineva

mi-am dat cu parerea...am deranjat si acum bum pe mine...

ma retrag...

numai bine...

Share this post


Link to post
Share on other sites

ok,ok,ok

ati sarit toti pe mine de parca am omorat pe cineva

mi-am dat cu parerea...am deranjat si acum bum pe mine...

ma retrag...

numai bine...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Iuliene aici esti pe un forum de impatimiti ai marcii care au masini vechi in general si care tin la ele ca la ochii din cap. Nu incerca sa-i convingi ca un 2002 e mai bun ca un 1995 ca n-ai sanse. Ai sa castigi oaresce respect cand ai sa te duci la intalniri si n-ai sa mai ai "ford focus", ci un 850 cu probleme la turbo suflanta. Au patit-o si altii inaintea ta. E ok  ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu am crezut ca sunt pe un forum Volvo. In fine. Nu incerc sa conving pe nimeni de nimic, se pare ca m-ati inteles gresit. De castigat respect-nu urmaresc asa ceva. Se pare ca este un fel de "monopol" si au dreptul la pareri doar cei "impatimiti cu volvo vechi". Merci oricum. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Incerc sa ma abtin ... dar tare ma maninca limba .... Constat ca unii care vorbesc cu amicii de bere cu "baiete" confunda teribil un forum unde sunt niste oameni respectabili pe care ii leaga in fapt o pasiune comuna. "Amice" , "Vere", "Frate", "Cocos" , "Coane", sau cum vrei, (scuze, asa vorbesc eu cu oamenii despre subiecte generale) incearca sa fi mai putin superior daca vrei sa faci parte din acest forum. Nu te "impusca" nimeni pe-aici, singura problema e la tine, asta din ce am vazut eu pina acum. In rest numai de bine!

P.S. Apropo, aici "Baiatu' incearca sa-si vanda masina, deci suntem off topic. Poate un moderator sa stearga aceste mesaje si sa-i lase topicul baiatului pt scopul propus?

Share this post


Link to post
Share on other sites

iulipopescu

* te afli CHIAR pe un forum Volvo, de fapt singurul forum VOLVO romanesc - si nu conteaza daca ai masina veche sau noua, majoritatea au masini vechi pentru ca asa au fost conditiile mioritice fooooarte favorabile - pentru a putea avea toti masini noi.

* inca nu am inteles de ce esti asa de suparat de tragi asemenea concluzii : "Eu am crezut ca sunt pe un forum Volvo" - totusi sper ca ai scris asta cind te-ai aflat intr-un moment mai ciudat.

Nu crezi nr. de kilometri respectivi declarati de Bogdan - se rezolva cu un telefon (+ VIN-ul masinii) la Primus - reprezentanta/service-ul Volvo romanesc cu care (nu) ne mandrim. Foarte simplu.

Referitor la Bogdan ca mai "curenteaza" pe unii useri (vorba lui fffff), o sa-l ajungi sa-l cunosti daca vrei, bineinteles, in "coarne si oase" la o intrunire locala sau nationala. Ai sa vezi ca dracul nu e chiar asa de negru - de fapt mie mi s-a parut doar un drept la replica (ta) un pic mai acid.

* nu vreau sa intru in nici o polemica ieftina referitor la cit de bune sint masinile Volvo - comparativ inainte si dupa preluarea de catre Ford. Momentan am inima strinsa citind stiri despre... Volvo by Geely (China).

Cu respect.

Un posesor de Volvo...vechi. Uzat. Nashpa rau de tot.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bai nene ma face-ti sa fac curatenie in topicul asta si nu prea am chef.

Ca idee pt cine vrea masina il iau de manutza si mergem la Primus, chiar au fost facute ceva lucrari la masina pe acolo si se regaseste in baza de date.

Oricum nr de km sunt pur orientativi, masina este ok dpdv tehnic, problemele masinii sunt pur estetice si nu am de gand sa bag nici un leu in cosmetizare, cu maxim 600E masina poate arata foarte bine, cine vrea poate sa faca asta, eu insa ma las pagubas pt ca exista o vorba in Bucuresti, daca nu-l lovesti tu te loveste el, asa ca masina are o portiera zgariata mai tare, o aripa zgariata usor, si alte 100 de mici zgarieturi pe alocuri.

Dupa cum am mai spus masina este din 2003 in RO si cam 60k km au fost facuti in Bucuresti, de aici si problemele de ambreiaj si de tren de rulare care au fost remediate .

Masina acum merge numai cu ulei Volvo 0W30 si merge al dracu de bine, in schimb eu o tin in curte pe post de "depozit mobil" si consider ca am bagat cam multi bani in acest "depozit" si nu prea se justifica dpdv economic sa mai tin masina.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pret si mai nou de super criza, 6000E .

Share this post


Link to post
Share on other sites

iti dau V70 meu 2.5tdi si bani ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pai parca imi ziceai pe mail ca nu o sa-l vand niciodata :D 

Cash only :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

am uitat sa completez atunci,la nimeni ci numai mie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Care da 6000E ala primeste masina .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hai sa vedem care mai doreste care mai pofteste .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu, daca vrei rate mergi la banca  :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Masina nu se mai vinde momentan. Eu am iesit din criza si nu mai am nevoie sa vand a 2 a masina .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Masina este din nou la vanzare la un pret de 6500E

Distributia a fost schimbata la 1 septembrie si este originala Volvo .

Share this post


Link to post
Share on other sites

LA 6300E discutabil doreste cineva un V70 din 2001 ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Oferta de toamna, 6000E discutabil .

Share this post


Link to post
Share on other sites

In continuare e de vanzare dar cu 6000E ca nu cere de mancare .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Offtopic!!

Tizule nu vinde bre benzinara ca la iarna iar ingheti in xc-ul fara heater!

Sau din ce iei pe v70 cumperi heater la xc?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.