Midnight Caller

Idei de tuning pentru Volvo

66 posts in this topic

...ce s-a produs dupa 2002 nu mai e volvo. Oricum incerci sa o dai. Am studiat problema pe mai multe nivele si numai la ideea asta am ajuns. ??? Poate nu suficient...

Share this post


Link to post
Share on other sites

@smarautz nu despre tine. in afara de tine s-a mai pronuntat cineva cu privire la heico, astfel incat sa ne faca sa fim muti de tatere vis-a-vis de cunostintele persoanei date in domeniu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

...ce s-a produs dupa 2002 nu mai e volvo. Oricum incerci sa o dai. Am studiat problema pe mai multe nivele si numai la ideea asta am ajuns. ??? Poate nu suficient...

Din anumite puncte de vedere volvo nu mai e ce a fost odata...dar decat sa-mi iau un 440 mai bine imi iau un s40.

parerea mea...

Share this post


Link to post
Share on other sites

On topic va rog ? Hai sa ignoram si sa nu mai dam intelesuri vorbelor (ca niste oameni mari ce suntem) si sa mergem inainte pe subiect. Ar fi pacat sa-l inchidem sau sa incepem sa modificam mesaje... nu ?

Multumesc.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ce spuneti de semnalizare in oglinzile laterale? Era standard la Volvo S/V 40 primul model?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu,numai dupa 2004,noi cu astea mai vechiute ::)...

Share this post


Link to post
Share on other sites

numai astea noi sint cu semnalizare in oglinzi,daca vrei am oglinzi cu semn.sa le mont.pe masinutza ta,manuale,electrice,cromate,carbonlook,   

ok kpax,pina acum nici 1 nu a raspuns ca stia despre heico,inafara de mine,

Share this post


Link to post
Share on other sites

ok kpax,pina acum nici 1 nu a raspuns ca stia despre heico,inafara de mine,

nu prea am inteles intelesul cuvintelor tale dar nu cred ca cazul sa ne intepenim aici. Din ce am inteles ai oglinzi pt s40 II? sau e gresita informatia, daca insa nu e gresita intrebarea mea e pe unde le pot vedea.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sunt multe siteuri unde se gasesc repere pt S40 phase 2, dar putine sunt dragute si de bun gust, cele mai frumoase sunt cele de la HEICO, problema este ca sunt destul de scumpe . Eu chiar am calculat daca merita sa-mi pun body kitul de la HEICO si am ajuns la concluzia ca mai bine vand masina si imi iau una gata facuta.

@Kpax nu mai fii asa rautacios, poate ca ANDY chiar nu a vrut sa-ti dea peste nas, si eu mai fac dinastea cand e vorba de iluminat auto .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Din pacate HEICO nu mai face repere pt 440/460 asa ca este greu de modificat astfel de masini.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ smarautz

10x sunt un pic interesante, intrebarea e daca le ai doar pe astea doua sau putem vedea si alte modele expuse pe vre-un site

Share this post


Link to post
Share on other sites

Un tuning pentru S40 cred ca as incepe cu , jenti de 17" frumoase, geamuri fumurii , garda joasa, un eleron , sita in fata, praguri, tobe, si vopsea metalizata. Asta e e valabil la S40 simplu , ca la T5 AWD , e deja tunat. nu prea mai ai ce. Modificari minore. Faceti un tuning fara a incarcao cu spoilere sa va dau un exemplu intrati pe site asta www.evolvecars.com, tuning pentru volvo. toate cele bune!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

sint mai multe modele dar astea se adapteaza cel mai bine la volvo,sint electrice,pt.montare trebuie in+ triunghiul de pe geam(nu stiu daca ai inteles)

[attach=#]

post-0-12877853781229_thumb.jpg

post-0-12877853781593_thumb.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

stiu despre ce vb, ideea este interesanta dar binenteles ca trebuie vazut, analizat, probat etc. mai discutam pe ici colea un pic si cine stie poate se finalizeaza cu ceva discutia

Share this post


Link to post
Share on other sites

ok,cind vrei sa comanzi scrie-mi,banuiesc ca dupa sarbatori caci acum furnizorii mei se gindesc unde,cu cine sa faca sarbatorile

Share this post


Link to post
Share on other sites

am urmarit cu interes toate linkurile voastre,si am constatat cu dezamagire ca pentru XC70 nu se gaseste mai ninic  ???sau poate nu mam uitat eu bine????

Share this post


Link to post
Share on other sites

Idee...

E kitch desenul acela de pe capota!!  :puke:

Nu se mai poarta ´´Rapirea din Serai´´?  ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

E kitch desenul acela de pe capota!!   :puke:

Nu se mai poarta ´´Rapirea din Serai´´?  ;)

Nu comentez desenul, era vorba de o idee de tuning cu un desen pe capota sau unde o fi.  ;)

...un S40 si un 460.

post-924-12877857596839_thumb.jpg

post-924-12877857597911_thumb.jpg

post-924-12877857598991_thumb.jpg

post-924-12877857599226_thumb.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

e foarte urat s40 din poza, cel ce ia facut o astfel de fata nu are inspiratie de loc si nici pic de cunostinta. a uritit masina intr-un hal in care nu se mai poate

Share this post


Link to post
Share on other sites

Oricum as incerca n-as putea sa o spun mai bine decat KPAX. Scarbos!!!

e foarte urat s40 din poza, cel ce ia facut o astfel de fata nu are inspiratie de loc si nici pic de cunostinta. a uritit masina intr-un hal in care nu se mai poate

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now